A máme tady další příspěvek od čtenářky z druhé strany, vášnivé kuřačky jithule. Přesto, že si dá cigaretky, kouření na veřejnosti ale také nesnáší.

Přeji dobrý den redakci, kuřačkám i nekuřačkám na ženě-in!

Musím se přiznat, že jsem vášnivá kuřačka. Fuj, to je ale hnusné velebnosti že? No jo, ráno vstanu a první co dělám je, že stavím vodu na turečka a pěkně si ke kávičce dám dvě cíga.  Pak teprve bohužel následuje ranní hygiena. Jsem prostě tak zvyklá a chutná mi to, Několikrát jsem se snažila přestat či omezit kouření, ale já to prostě nedám. Jsem slaboch, veřejně se přiznávám. Kouřím v kuchyni, kterou si i kvůli kouření musím více udržovat. Častěji myji okna, protože mám záclonu a představte si, že i když jsem kuřačka - nemám ráda „smrad“ z cigaret. Dělám vše možné, aby to v kuchyni nebylo cítit.

Přestože vykouřím cca 10-15 cig./denně, tak přímo nesnáším kouření na veřejnosti. Vím, že je to zatím každého věc, ale já si prostě někde na ulici nezapálím. Nesnášela jsem to ani dříve, za mlada. Ráda jsem jezdívala na trhy a tam jsem se vždycky vytočila, když někdo v tom houfu si zapálil, to byl děs a hrůza - to fakt nesnáším. Jinak pokud jsou kuřáci ohleduplní tak nevím, proč by měli vadit. Nejhorší jsou NĚKTEŘÍ napravení (bývalí kuřáci), ti jsou nejhorší, protože sice přestali kouřit, ale taák by si zapálili. Nejenom, že to nepřiznají, oni dokonce řeknou, že již nemají chuť na cígo a krmí ostatní pohádkami a prudí kuřáky.

Přeji všem krásný den jithule

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

Jejda, Jithulinko, doufám, že já Vás dnes, coby napravená kuřačka, moc neprudím ))
Každopádně je to zajímavé, že coby kuřačka nesnášíte cigaretový dým… a tak se na to vykašlete úplně… a už prudím, co :))
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den „u kafíčka“
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama