Tak toto kruté sdělení řekla kamarádka dcerce od naší pisatelky jithule. Ale maminka se nedala a Ježíška bránila. Více již v dalším pěkném příspěvku.

Zdravím Vás všechny!

Kdy jsem přestala věřit na Ježíška, si opravdu nepamatuji.
Ale vzpomínám na dceru, bylo to strašně krásné. Pochopitelně věřila a těšila se na Ježíška jako všechny děti. Jenže znáte děti.
Bylo to ve druhé třídě, když přišla domů ze školy a byla nějaká zaražená.  Při povídání, protože jsem nechtěla na ni hned vyzvídat, se mi svěřila, že její kamarádka tvrdí, že Ježíšek neexistuje. Řekla to takovým hláskem, až mě přeběhl mráz po zádech. Zeptala jsem se proč si to kamarádka myslí? Ona mi řekla, že kamarádka našla u maminky ve skříni panenku, kterou si přála. Zdálo se mi to brzy říci celou pravdu tak malá ještě byla. ..
Řekla jsem ji, víš jak vždycky kreslíš a píšeme  dopis -co si přeješ od Ježíška?  No a některé děti si toho přejou moc a Ježíšek to sám nezvládne tak se mu musí nějak pomoc. 
V každé rodině  mu  pomáhají tzv. andělé - někdo z rodičů, protože Ježíšek nemůže znát pořádně všechny děti a dospělé.
Mami a kdo u nás pomáhá? Víš, byla jsem zvolena já. Pomáhám mu balit dárky, doporučím mu který dárek je lepší a tak.
A napíšeme dopis - zeptala se?
Počkali jsme na tatínka a společně jsme dopis napsaly.
Měla jsem ho schovaný, ráda bych Vám ho poslala, ale bohužel v roce 2002 mi ho a ještě plno dalších vzpomínek vzala voda.
Je to škoda, protože to byl poslední rok - kdy na Ježíška dcera uvěřila.

Přeji krásný zbytek dne – jithule

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________________

To je opravdu škoda. Když byly záplavy, tak jsem si říkala: oblečení člověk oželí, nábytek oželí…, ale fotografie, dopisy a jiné cenné dokumenty, to je ztráta nejsmutnější.
Ale už je to za námi a vy mějte krásné a veselé Vánoce – ať už na Ježíška věříte nebo ne ))
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

Ať už na Ježíška věříte nebo nevěříte, tady ho najdete. :)

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama