Friends  of glassZdravé stravování nespočívá jen v tom, co jíte a pijete. To, v čem potraviny a nápoje kupujete, skladujete, ohříváte a podáváte, je stejně důležité jako samotné produkty. Stále intenzivnější vědecký výzkum poukazuje na nebezpečné účinky obalů potravin a nápojů na zdraví.

V USA již Panel prezidenta Obamy pro výzkum rakoviny vydal podrobnou zprávu varující před nedostatečnou regulací chemikálií, které mohou mít dalekosáhlé následky na zdraví. Loni Evropská unie zakázala použití bisfenolu A v lahvích určených malým dětem.

Četné studie doporučují používat skleněné obaly a nádoby. Sklo je přírodní materiál, který je chemicky stálý a nepropustný. Díky těmto jedinečným vlastnostem zajišťuje sklo nejlepší a nejzdravější ochranu potravin a nápojů. Tři čtvrtiny evropských spotřebitelů jednoznačně považují sklo za nejoblíbenější obalový materiál. Přes 40 000 se jich zapojilo do online komunity Friends of Glass.

sklo

Čisté a přírodní

Sklo je 100% přírodní, je vyrobeno ze tří surovin: písku, sody a vápence. Sklo neuvolňuje toxické chemikálie, takže nepoškozuje přírodu ani lidské zdraví. Sklo je 100% recyklovatelné, dá se používat donekonečna. Čím více sesbíraných střepů, tím větší úleva pro životní prostředí.

Sklo nepotřebuje žádné další vrstvy či přísady, aby chránilo potraviny a nápoje, uchovávalo chuť, nekorodovalo či zachovávalo perlivost nápojů. Neobsahuje bisfenol A (chemikálii, která je podobná estrogenu) či jiné škodlivé látky, které jsou obsaženy v jiných obalových materiálech. Sklo je stoprocentní sklo.

Sklo dokonale chrání

skloSklo nejlépe chrání potraviny a nápoje, protože to dobré uchovává uvnitř a to špatné vně. Skleněný obal zachová vitamíny, chrání původní chuť, šumivost i čerstvost. Působí jako přirozená bariéra proti bakteriím a brání poškození obsahu v důsledku změny teploty. Zelené a hnědé sklo chrání před ultrafialovým slunečním zářením.

Spotřebitelé upřednostňují skleněné obaly zejména z důvodu zdravotní nezávadnosti, zachování chuti a ochrany životního prostředí. Nadpoloviční většina evropských spotřebitelů využívá sklo jako nejčastější obalový materiál pro dětské příkrmy, dochucovadla a omáčky a ráda by skleněné obaly častěji zvolila i u dalších produktů, například vody, džusů, jogurtů a mléka (1). 60 % spotřebitelů ví, že skleněné obaly mají ve srovnání s jinými druhy obalů nejmenší negativní dopad na zdraví a minimální vliv na životní prostředí.

Věděli jste, že...?

  • Sklo je jediným obalovým materiálem pro potraviny a nápoje, který nepodléhá registraci podle nařízení REACH (registrace, hodnocení, povolování a omezování chemických látek). Toto nařízení EU vyžaduje od výrobců povinnou registraci všech materiálů a látek, které mohou mít škodlivé účinky na lidské zdraví.
  • Sklo má jako jediný obalový materiál hodnocení GRAS (obecně považováno za bezpečné) od amerického úřadu FDA (Správa potravin a léčiv).
  • Recyklované skleněné obaly jsou podle práva Evropské unie považovány za neutrální: skleněné obaly mohou být bez testování přijímány na skládky neutrálního odpadu.
  • V celosvětovém průzkumu (IPSOS, 2009) se ukázalo, že rodiče dávají přednost kojenecké výživě ve skle, protože věří, že sklo chrání čerstvost produktu, je bezpečné a zdravotně nezávadné a umožňuje snadné rozpoznání produktu uvnitř obalu.
  • 74 % evropských spotřebitelů dává přednost skleněným obalům (TNS, 2010), sklo však přesto z regálů obchodů mizí! Podíl segmentu skleněných obalů poklesl z 32 % v roce 2000 na 26 % v roce 2010.

sklo

Více informací najdete na www.friendsofglass.cz

facebook Friends of Glass Česko

(1) Spotřebitelskou studii provedl výzkumný institut InSites v roce 2010.

Reklama