Novinky

Jita: Nemůžu si to dovolit

První tematický příspěvek přišel od maminky Jity, samoživitelky, která má dvě dcery. Jedna je nadaná na zpěv, druhá na hru na housle. Obě chodí do státní školy.

K tématu soukromé školy nebo státní bych chtěla napsat, že i když jsem spíš pro soukromé školy, obě dcery mám na státní. Jedna chodí do sedmé třídy, druhá do šesté. Jitka hezky zpívá a chodí do pěveckého kroužku,  Martinka hraje krásně na housle a chodí do hudebky.

Uvažovala jsem o soukromé škole s hudebním zaměřením,a le nemůžu si ji dovolit. Jsem rozvedená a ex manžel posílá peníze nepravidelně. Nebýt babiček, holky by si nemohly dovolit ani ty kroužky. Soukromou školu bych nezaplatila,ale moc bych byla ráda, kdyby se aspoň jedna z nich dostala na konzervatoř, jenomže tam je velice malá šance na přijetí. Tak potom možná zvolím i tu soukromou střední, ale teď je nechám ještě normálně na základní, státní.

Dcera mojí kamarádky chodí na soukromou školu už od první třídy, je jich ve třídě jenom 12 a velmi se jim tam věnují, také jezdí do zahraničí, ale já na to prostě nemám.

Jita

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Pokud jsou vaše dcerky nadané, určitě se v životě prosadí. Tak ať ta konzervatoř vyjde alespoň jedné z nich.
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Školy soukromé versus státní

 • Jaký je váš názor na školy státní a školy soukromé?
 • Jsou soukromé školy podle vás jen pro vyvolené, nebo jsou dostupné všem?
 • A nevyrovná se školné ve školách soukromých pomalu už k učebním pomůckám ve školách státních?
 • Na jakou školu chodí vaše děti?
 • Pokud na soukromou, od jaké třídy? Už od první základní?
  Nebo až na střední, na vysokou?

Těším se na vaše příspěvky a taky, že se něco nového dozvím :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Vlastivědnou knihou: Putování s knihou a meruňkovým šamponem Garnier (ten je pro děti)

ddd

   
05.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [9] Boros [*]

  Jitko, můj hudebně velmi nadaný syn šel do státní základky s rozšířenou výukou hudebky. Jenže to bylo tak všechno- více hudebky a je pravda, že se sborem se dostal i za hranice (muselo se to platit, ale  měli nějaké granty, takže to nebyla plná částka). Ředitel naprosto nemožný, nic nechtěl řešit, nic se nedělo (do té doby, než se začala zajímat policie), kooperace s rodiči mizerná. Myslím, že syn bude vzpomínat spíš na první než na druhý stupeň. Já jsem ráda, že jsem holky dala jinam- nemají umělecké sklony.

  superkarma: 0 05.02.2014, 12:19:05
 2. [8] MaVy [*]

  souhlasím s Vivian,u nás za mě fungovalo 5 základních škol ve městě,1 hudební a výtvarná,2 taková všehochut,3 jazyková a pohybová,4 matematika,chemie,fyzika,5 zaměřená na biologii a zeměpis,podle toho co koho bavilo a v čem vynikal chodil do té které školy a hlavně do speciální třídy

  superkarma: 0 05.02.2014, 11:22:23
 3. avatar
  [7] Vivian [*]

  U nás jsou různě zaměřené i normální státní základky. Mají standardní ŠVP, ale kromě toho vždycky otevírají jednu třídu, která je nějak specializovaná. Jedna základka má třídu se zaměřením na hudební výchovu, druhá zase třídu se specializací na výtvarku (asi jsou i jiné, ale já teď beru ty naše nejbližší základky tady)... Tady na té "výtvarné" ZŠ mají o hodinu výtvarky víc (aspoň na prvním stupni) a to pojetí výuky Vv je tam trochu jiné, věnují se tomu intenzivněji, učí je výtvarnice...

  superkarma: 0 05.02.2014, 10:28:34
 4. avatar
  [6] misa.35 [*]

  Taky si nemyslím,že soukromá = lepší.  Jde o osobnosti učitelů. Zažila jsem na vlastní kůži soukromou chemickou střední školu a to byla hrůza...Spousta rodičů si myslela, že když platí tak jejich dítko musí studovat , ikdyž na to kašle .....a vůbec.  Holky můžou určitě uspět i když soukromou školu nenavštěvují Sml67 Držím palce.

  superkarma: 1 05.02.2014, 09:56:48
 5. avatar
  [5] gerda [*]

  OlgaMarie — #4 a teď je potřeba se zamyslit, nakolik hrála roli společnost a možnosti v ní, a nakolik nadání dítěte. Každopádně jsme to měli snazší, i učitelé byli kvalifikovanější. Dnes se dělá peďák kvůli lejstru VŠ a pak hurá pryč, třeba dělat IT.

  superkarma: 0 05.02.2014, 09:55:57
 6. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Při uvažování o soukromé škole je nutné si zjistit, co může dát ona škola navíc. K nám do spádové obce přišla spousta dětí z vesnických jednotřídek a bylo nás ve třídě 35 - 40. Přesto mnozí dosáhli v životě velmi výrazných úspěchů.

  1. na komentář reaguje gerda — #5
  superkarma: 1 05.02.2014, 09:51:04
 7. avatar
  [3] gerda [*]

  datura — #1 přesně - naštěstí jsem zažila dobu, kdy byla škola i kroužky pro každého.

  superkarma: 0 05.02.2014, 09:47:46
 8. avatar
  [2] gerda [*]

  mrzí mě, jak u nás vše rozhodují peníze. Každopádně je smutné, že od útlého věku jsou různé startovní čáry nedá se s tím nic dělat.Sml15

  superkarma: 0 05.02.2014, 09:47:00
 9. avatar
  [1] datura [*]

  Ani nevíš, jak jsem ráda, že tyhle problémy nebyly, když chodily do školy moje dcery. Obě dvě dělají své koníčky jako zaměstnání a je to úplně jedno, že chodily na státní školy,  práce je baví a to je hlavní.Sml59

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 2 05.02.2014, 09:46:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme