Novinky

Jiřina: Jo, čtení, to je moje

Jak patrno z titulku, další pisatelka, která se podepsala jako Jiřina, je také vášnivou čtenářkou. A jakých knih? To už se dozvíte po kliknutí na její příspěvek.

Jo, čtení, to je moje. Nedovedu si život bez knihy představit. Ještě mi nebylo 6 a už jsem četla kdeco (do školy jsme šla o rok později), ve škole se zoufale nudila, když čtení spolužákům nešlo a neustále něco četla pod lavicí- trest následoval, dobře třetinu hodin čtení jsme absolvovala v koutě.

Ke čtení jsme se snažila vést i svoje děti, se synem a mladší dcerou problém nebyl, ale ta prostřední, to byla hrůza. Když to přeženu, tak za každé písmenko pohlavek- nejen, že nechtěla číst pro sebe, ale ani to, co měli do školy- teprve ve třetí třídě jí to nějak došlo....Dneska čtou. Holky více, než kluk, ale čtou, i když už to není takové, jako za mých mladých dob.
Dneska jsou PC, takže těch knížek zas tolik nepřečtou. Hrozně mi vadí, že čtou „nespisovnou literaturu“- knihy, které nejsou psány spisovně, ale pořád lepší, než červená knihovna. Každý rok Ježíšek přinese nějakou knížku, ale poslední dobou si už vybírají sami.

Já se ve 42 letech pustila do VŠ studia, udělala jsem si jedno Bc studium, pak druhé, teď se snažím o navazující Mgr. Práce mám dost a dost a tak teď spíš čtu nejrůznější učebnice, manuály apod. Ale to, že klasických knížek s dějem, si čtu teď podstatně méně, to mi vadí moc. Ne, že bych si nepřečetla nic, ale už se těším, jak školu dokončím a celé prázdniny si budu jen číst.
Elektronickou čtečku nemáme, ale knihovnu máme za rohem takže....zatím ještě v 48 letech nepotřebuju brýle.

Jiřina

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________

Tak to se máte! Mně je o rok méně, ale už je bohužel potřebuji :(
Jinak Vám přeji, ať studium úspěšně dokončíte - a z knih odborných se přenesete zase zpátky do knih románových (třeba..:)
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

 • Jste čtenářkou knih?
 • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
 • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
 • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

   
14.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [2] Klarušee [*]

  ahoj já bych doporučila dobrou fantasy knihu která se jmenuje Tapati. Autorkou je Dana Smékalová. Je to první díl čtyřdílné ságy. Ze začátku je to takové pohodové nic moc se neděje ale pak se to dobře rozjede. Je to fantasy o obyčejné ženské, která objeví své mimořádné schopnosti a následně i záhadné světy mezi dimenzemi a chtě nechtě se musí pokusit o záchranu lidstva. Ke koupi na concept42.cz

  superkarma: 0 24.01.2015, 18:01:40
 2. avatar
  [1] lenig [*]

  brýle jsem si pořizovala nějak v tom věku, o kterém píšeš, od 49 let je nosím Sml22

  superkarma: 0 14.01.2014, 15:15:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme