Bulvár

Jiří Lábus dnes on-line!!!!

 

Jiří Lábus je zdráv, ale jako dlouholetý aktivní člen Rady Konta Bariéry si v úterý na vlastní kůži vyzkouší situace a zažije problémy, se kterými se stále setkávají postižení. Na invalidním vozíčku si v centru Prahy zkusí vybrat peníze z bankomatu, zavolat si z telefonní budky, navštívit restauraci a výstavní galerii. Na chatu budou na otázky odpovídat také zlatý paralympionik z Athén plavec Martin Kovář a ředitelka Konta Bariéry paní Božena Jirků.

 

Ročně u nás přibývá asi 200 až 300 vozíčkářů. Jednou z nejčastějších příčin upoutání na vozík je úraz. Stále velkým problémem vozíčkářů je bariérovost ulic a staveb – při parkování řidiči nedodržují potřebný odstup od auta vozíčkáře, parkovací místa pro invalidy jsou obsazena neoprávněně, chybí nájezdy na chodník, chodníky jsou hrbolaté, znečištěné a jejich průjezdu brání reklamní poutače, zamčená bezbariérová WC bez naváděcí signalizace často slouží jako sklad materiálu.

 

„Podle mého názoru se v životě vozíčkáře zlepšilo mnohé. Máme kvalitnější pomůcky a kvalitnější vozíky, které nám umožňují návrat mezi lidi. Pokud se s vozíčkem dostanu, kam potřebuji, je to výborné. Roste moje sebedůvěra, jsem mezi lidmi a vracím se do života společenského i pracovního. Lidé jsou ochotní a sami nabízí pomoc, a obzvlášť mladí lidé se chovají velmi dobře. Bolestí vozíčkářů je ale stále bariérovost měst, ulic a staveb. My vozíčkáři chceme být dle možnosti samostatní, soběstační a někdy stačí malé úpravy a spoustu překážek zvládneme sami. Od zdravých lidí potřebujeme často jen ohleduplnost,“ říká publicistka Alena Sedlačíková, která je jedenáct let upoutaná na invalidní vozík.

 

Zajímá vás osobnost Jirka Lábus???
Také nemůžete zapomenout na jeho skvělého Rumburaka??? Chcete se ho zeptat na jeho poslední novou divadelní hru, kde spolu s jeho kolegou Čtvrtníčkem ztvárňují zkorumpované fotbalové rozhodčí a mluví jako dlaždiči????

Proč se ještě neoženil??? Jaké má plány a sny??? Zeptejte se ho dnes odpoledne!

 

www.kontobariery.cz

   
25.05.2005 - Společnost - autor: katchaba

Komentáře:

 1. avatar
  [4] lilithheta [*]

  Tu zpotvořenou Cestománii přestali vysílat, protože Kaiser tak moc chlastal, že kolikrát ani nebyl schopen natáčet nebo se ani nedostavil k odjezdu. Aspoň tohle říkal Lábusův bratr.

  superkarma: 0 25.05.2005, 14:20:58
 2. avatar
  [3] Haňulinka [*]

  Zuzyk: Jasně, že to má být na těchto stránkách www.kontobariery.cz

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:42:22
 3. avatar
  [2] Zuzyk [*]

  no nevím, jestli tady je místo pro dotazy. Nemá to být spíš na těch stránkách konta bariéry?

  superkarma: 0 25.05.2005, 10:45:12
 4. avatar
  [1] tomáš [*]

  dotaz pro pana Lábuse: měli jste možnost Cestománii ovlivnit - kam se pojede, co se tam natočí, komentář - nebo jste byli jenom "herci", kteří plnili úlohy dle scénáře? Některé pasáže mi připadaly - diplomaticky řečeno - divné,brzy jsem se na dříve oblíbený pořad přestala úplně dívat, a tak ani nevím, zda další díly byly lepší. Myslím, že se ozvalo hodně zklamaných diváků. Jaký je váš osobní názor, prosím?
  A neberte to ode mě neděčně, vaše pořady - hrané i mluvené - mám moc ráda !

  superkarma: 0 25.05.2005, 10:19:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme