A nejenom na rande. Kam všude ještě přišel manžel čtenářky Jindry pozdě, se dozvíte v prvním tematickém příspěvku. A jestli mu odpustila, to se tam dozvíte také.

Dobrý den, posílám příspěvek k úternímu tématu: přesnost a dochvilnost, snad vám to přijde.

To je téma, které by potěšilo moji babičku. Ta byla přesná jako hodinky, vlastně jsme si ty hodinky mohli všichni natahovat podle ní. Máma tu vlastnost už nepřejala, protože co si jako malá holka pamtuju, do školky jsme přilítli vždy jako poslední, máma mě ani nestačila převlíknout a už spěchala do práce. Z té chodila většinou pozdě, protože si prý musela nadělat ranní opoždění, alespoň tak to říkala tátovi.

A já? Já mám něco napůl od babičky a něco napůl od mámy.Nesnáším, když se s někým na něčem domluvím a pak tam čekám třeba čtvrt hodiny, než se dotyčný objeví. Tohle dělal a dělá můj manžel, téměř pokaždé přišel na rande pozdě a já jsem si připadala trapně že musím čekat , protože holky by přece jako první čekat neměly, a tak jsem se vždycky v blízkosti smluveného místa schovala,jakože jdu pozdě já a on tam byl první.

Když jsem rodila první dítě, dceru, manžel spěchal z práce, ale nestihl to. Už jsme nemohli dál čekat, a tak mě odvezl náš soused, málem ho se mnou poslali i na porodní sál místo tatínka. Manžel přiběhl, ale nestihl to, Terezka už byla na světě, a tak se se sousedem aspoň opili. Teď v polovině září (19. září máme termín) čekáme druhé dítě, bude to chlapeček a manžel říká, že si vezme kolem toho termínu dovolenou, aby to zas neprošvihl. Tak snad přijde včas, protože přijít na rande pozdě, to se ještě odpustí, vyslat za sebe k narození dcery souseda, no budiž, ale nestihnout narození vytouženého syna? To by si asi sám neodpustil.

To je všechno a život si načasujte tak, abyste pak všechno stihli.

Mamina Jindra z Ostravy

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Milá Jindro, tak v prvé řadě držím palce v září u porodu, ať vše dobře dopadne a tatínek to stihne, a pak také děkuji za poslání tohoto prvního ranního příspěvku, myslím, že s tím chozením na rande pozdě, nebyl Váš manžel jediný.:)

Mějte se moc hezky a dávejte na sebe pozor.

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

Houbařská hádanka: A           2

 

Reklama