To je odlehčující hláška dcery naší čtenářky s nickem kobližka, která nosila brýle a byla z nich nešťastná. Časem začal nosit brýle i kobližčin manžel, který s nimi jednou udělal krátký proces a odhodil je v dál. A protože byl házenkář, dopadly bledě. Více se dočtete v jejím příspěvku.

Dobré téma a myslím si, že zkušenosti s brýlemi měl, má a nebo ještě bude mít alespoň jednou každý (á) z nás. Moje rodina nebyla vyjímka. V době, kdy nosit brýle s noblesou a v tipem uměla snad jedině Naďa Urbánková, mojí dceří objevili záhy oční vadu. A šup - honem k optikovi. Nemůžu říci, že z tehdejší nabídky jsem byla nadšená, dcerka naštěstí byla příliš malá, než aby si to uvědomila také.

O to horší to bylo s přibývajími roky. Pořád pocit méněcennosti a problémy s brýlemi. Jeden její spolužák je nosil taky a nebudu jistě indiskrétní, když prozradím jeho jméno. Jako každá správná máma jsem se vždycky zeptala po návratu ze školy jaké byly známky, co se učili, jak bylo a co se dělo .A ona jako správná dcerka vždycky odpověděla a vyjmenova denní novinky...... až JEDNOU.

Nevím, co jí to napadlo, asi toho měla plnou hlavu, na mojí každodenní otázku najednou vyhrkla :“Mami, Jílkovi zase vypadlo sklíčko!“ Nemusím podotýkat, že jsme se dusili smíchy. Když jsem zase mohla mluvit, zajímalo mě, co bylo dál. „Nic, zase si ho tam zamáčknul zpátky“.

Nechtěli jsme vypadat, jako že se vysmíváme chlapcově nehodě, ale tahle věty už zůstala v naší rodině jako zaklínadlo, když někdo položil otázku, co bylo nového......

No, další roky už nebyly tak úsměvné. Neustálé stesky na brýle, až dospěla do let, kdy se rozhodovala sama. Okamžitě si pořídila kontaktní čočky. Už to nebyla ona, naprosto jí to změnilo obličej. Naštěstí je nosila jen, když šla někam tancovat, ale časem se na ně nějak zapomělo a pak brýle přišly zase do módy, zažívaly obrovský boom. Dneska má módní brýle bez obrouček, sice poněkud dražší, ale je s nimi spokojená a moc jí sluší. Přestala to řešit.

Já jsem od mládí zase naopak toužila nosit brýle, připadala jsem si v nich zajímavější, ale protože jsem měla zrak téměř jako rys ostrovid, nebyly mi „osudem“ dopřány. Tak jsem nosila alespoň sluneční od jara do prvních mrazíků :-))

Ještě si vzpomínám na historku, kdy můj muž před pár lety na chatě něco kutil na zahradě a pořád mu při té práci padaly nově pořízené brýle .No ,co vám mám říkat - cholerik hadr. Vzteky je serval z hlavy a se slovy: „Do hajzlu, brejle po***ný..... je hodil jak nejdále dokázal a jako aktivní házenkář házel docela obstojně....a...dopadly na hromadu kamení........Neměly tvrzená skla. Hádejte, jak to dopadlo?

Ať už nosíte brýle, kontaktní čočky, nebo se díváte na svět bez nich, hlavně, aby ten pohled byl upřímný.

Pěkný den přeje kobližka.

To jste napsala hezky a my se budeme snažit

Co vy a brýle, milé ženy-in? Máte také nějakou příhodu? Jste s brýlemi už smířená, nebo přemýšlíte, jak se jich zbavit? Šla byste kvůli tomu na operaci očí? Nebo to neřešíte a brýle neberete jako tragédii, ale spíš přednost?

Napište nám na dnešní téma na: redakce@zena-in.cz

Reklama