Další kuriózní příspěvek k dnešnímu tématu přišel od čtenářky s nickem Jíja. Je až neuvěřitelné, za co všechno může v jejím případě změna času…

Milé čtenářky a redakce
Ke změně času musím rozhodně napsat, možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale OPRAVDU se toto všechno stalo.
Chodila jsem na střední školu, když se nějak znovu zavedly ty změny času, dojížděla jsem do školy vlakem a vždycky jsem radši vyšla dřív, abych ho stihla, teda spíš maminka mě vyštvala z domu,měla strach, abych ho stihla. Když se jednou v zimě zase posunoval čas, jak byla moje maminka ve všem důkladná, tak ji to nějak uniklo nebo co, mě taky a vyštvala mě na to na nádraží už „o hodinu dřív“. Neseděla jsem tam sama, bylo nás tam takových víc. A také jeden moc pěkný kluk, se kterým jsem si krátila dlouhou chvíli čekání na vlak povídáním. No a z toho kluka se stal za rok můj manžel. Tím ale historka nekončí.

Brali jsme se začátkem dubna a koncem března se měnil čas na letní. Manžel byl tehdy na vojně a na svatbu dostal opušťák, všichni svatebčani už byli na místě, jeho rodiče nervozní, že nepřijel domů, mysleli, že už je u mě, ale nebyl. Nepřetočil si čas a celé tři dny ho měl starý, a to ne že by si toho nevšimli na vojně, to ne, ale on dostal volno na pět dní a dva dny předtím strávil ještě u svých kamarádů,zkrátím to, přijel na svoji vlastní svatbu asi o půl hodiny později. Naštěstí to nebylo nic tragického a byli jsme oddáni.

Do třetice už se musím smát i teď, když to píšu. Náš prvorozený syn Tomášek se narodil 29. března 1987 ve 2. 02 hodiny ráno, kdy už byl přetočený letní čas na 3. hodiny, takže se vlastně narodil ve 3.02 hodiny.
Manžel v tom  má dodneška zmatek a dává to všude jako historku k dobru, že vlastně ani neví, kdy se ten kluk sakra narodil a že mu hned přidali hodinu života, když byl na světě teprve 2 minuty :)))

Tak uznejte, že toto jsem vám musela napsat.
Jíja

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_______________________

To je neuvěřitelné! Vás ten posun času provázel opravdu všemi životně důležitými událostmi. A musím říct, že narození vašeho synka mě vážně pobavilo, dvě minuty na světě a už je z toho hodina. Zajímalo by mě, jaký mu vlastně napsali čas narození, jestli měli v porodnici už ten správný :)
Děkuji, že jste napsala, skvělý příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama