Počet jízd do porodnice čtenářky Jiji je jasný z titulku. Ale v jakém čase a jak ty cesty probíhaly, to už se dozvíte jedině v obsahu příspěvku.

Zdravím čtenářky i redakci

Jízdu do porodnice jsem absolvovala dvakrát, vždy sanitou, takže nic neobvyklého,  přesto jsem se rozhodla se o cestách zmínit. 

Tři týdny před očekávaným termínem porodu jsem se přemístila z mého bydliště ve městě s novou, moderní nemocnicí  na vesnici, do místa svých tchánovců, s porodnicí vzdálenou cca 25 km.

Bylo to v době dávné, kdy nebyl internet, mobily a pevnou telefonní linku mělo jen pár domácností. Samozřejmě, „ přišlo to na mne v noci“, když už kontrakce byly intenzívní a intervaly mezi nimi se zkracovaly a já pobíhala a chystala si oblečení na cestu, probudila se tchýně a vyzvídala, jestli to nevydržím do rána. Řekla jsem, že to zkusím, po dalších dvou hodinách se zdálo, že nevydržím. Tchán se vydal do vesnice, obhlídnout, zda některý z majitelů telefonu „ještě“ nebo „už“ svítí, aby nemusel burcovat spáče. Zadařilo se, jeden nespavec ještě bděl. V půl třetí přijela sanita a vyjelo se do dubnové, chladné noci směr porodnice. Cestou jsem si dokonce rozšířila obzory, v broskvových sadech podél silnice se zachraňovala úroda nakvetlých stromů zakuřováním.  No a závěr této cesty, dcerka se narodila až 15 hodin po příjezdu do porodnice, čímž jsem utvrdila tchýni, že jsem mohla s odjezdem do porodnice vydržet až do rána.

V době mého prvního porodu byl manžel na vojně, takže se chystal mi všechno vynahradit u zrození druhého potomka. Zavázal se, že mě osobně do porodnice doveze, nedovezl. Již týden před termínem si nedal k večeři ani pivo, kdyby náhodou musel za volant, 14 dní jsem přenášela.  „Ten den“ si večeře pivo přímo vyžadovala a absence trvala již tři týdny, dal si ho k večeři. Zákon pravděpodobnosti zafungoval, ve dvě v noci jsem si šla zavolat sanitku, manžela jsem nebudila. Bude potřebovat sílu při péči o dvouletou dceru. V pět ráno jsem přivítala naši druhorozenou dceru.

Teď již jezdím do porodnice jen na návštěvy. Naposledy před čtyřmi měsíci, kdy se nám narodilo druhé vnouče, tentokráte vnučka.

Přeji krásný zbytek dne

Jija

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Gratuluji k druhému vnoučeti, ale také k vlastním dětem. Vždyť dojet tehdy zavčas do porodnice, to byl skoro malý zázrak.
Děkuji, že jste napsala a pozdravujte celou vaši velkou rodinku ))
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama