45 let - tak dlouho si dopisuje čtenářka Jija s jedním okatým klukem. Vždycky pro něj byla Jíja, tak použila i obdobnou přezdívku sem do magazínu...

Krásnou vzpomínku poslala k dnešnímu tématu čtenářka Jija...


Zdravím všechny ženy-in i Jakuba.

Bylo mi krásných sedmnáct, když jsem prázdniny trávila v malebné moravské vísce. U rybníka jsem se seznámila s prima rošťákem s velikými kukadly. Zamilovala jsem se, on moji lásku opětoval. Já mu říkala Tonku, on mně Jíjo. Neuměl říkat ř, byly mu necelé tři roky.
Příběh je z doby, kdy nebyly mobily ani internet, tudíž se svojí první láskou (z tanečních) jsme si krátili čas odloučení psaním dopisů. Zmínila jsem se o tom, že mám novou prázdninovou lásku a ejhle, příteli se zkomolenina jména zalíbila a v příštím dopise jsem byla oslovena jménem, které vytvořil můj okatý šampión.
Po nějaké době jsme se s přítelem rozešli. On se oženil do jiného města, já se vdala a zůstala jsem doma. Nikdy jsme neztratili kontakt, byly doby, kdy jsme o sobě nevěděli i tři roky, dnes si pošlem e-mail, zavoláme si, jednou za rok za dva roky se osobně setkáme, pokecáme. Celých 45 let jsem pro něj zůstala Jíja.
A tak mi po dvou mých bývalých láskách zbyla přezdívka. Můj nick je zkomolenina mého jména Jiřina (Jířa). Na ženě-in už nick jíja nebyl volný, tak jsem í pokrátila.
Jija

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama