Ideální káva pro ruční presovač: nová Jihlavanka Extra Special mletá

jihlavankaMletá káva Jihlavanka Extra Special přichází s novou vylepšenou recepturou. Vyrábí se výhradně ze 100% zrn typu arabica a vyniká intenzivním aroma a plnou chutí, kterou ocení především náročnější milovníci kávy. Je jedinečná i tím, že byla vytvořena speciálně pro přípravu v ručním presovači, a to nejen svým složením, ale také hrubostí mletí na střední stupeň. Při tomto způsobu přípravy se ideálně rozvine poctivá chuť i podmanivé aroma této lahodné kávy.

Ruční presovač byl vynalezen ve Francii přibližně v 19. století a je oblíbeným pomocníkem pro přípravu chutné kávy dodnes, a to nejen doma, ale dokonce i jako součást snídaňového rituálu v dobrých restauracích například právě ve Francii. A jak na to? „Do předehřáté skleněné nádoby dejte 8-12 g, tedy dvě až tři vrchovaté lžičky středně či hruběji mleté kávy (ideální je Jihlavanka Extra Special, která je vytvořená právě pro tento typ přípravy). Dolijte asi 2 dcl vody, kterou necháte zahřát těsně k bodu varu - nejlépe na teplotu 92-96 oC. Nechte louhovat asitři minuty a poté kávovou sedlinu pomocí pístu se sítkem pomalu protlačujte na dno nádoby. Spařenou kávu přelijte do své oblíbené konvičky nebo rovnou do šálků, abyste zabránili uvolňování zbývajících hořkých látek a tříslovin z kávové sedliny pod pístem ručního presovače, a tím zhoršení chuti. Takto připravený šálek kávy si zachová plnou chuť i aroma - a bude ještě lahodnější,“ říká Pavel Šťastný, kávový specialista.

Více na www.jihlavanka.cz

Kouzlo kávy pro život v pohodě

Každý šálek voňavé kávy, který si během dne vychutnáte, skrývá dlouhý příběh. Skoro rok totiž trvá pouť „černého zlata“ z kávových plantáží daleko v zemích kávového pásu poblíž rovníku, kde vykvete a v klidu uzraje v žáru slunečních paprsků, přes zpracování a pražení, až na náš stůl. Káva je přitom nejen zdrojem mimořádných požitků, pramenících z lahodné chuti a podmanivé vůně, ale je také drahocennou součástí naší kultury. Říká se, že káva je přítelem velkých myšlenek a činů. A nepochybně je zdrojem pohody, a to nejen jako šálek lahodného moku s milými lidmi, ale také jako zajímavá kulinářská přísada - například do mnoha báječných dezertů.

Pražená káva je základ - i pro instantní kávu

Čerstvě pražená káva je přitom podstatou a výchozí surovinou pro všechny kávové výrobky, které najdete v obchodě - tedy pro pražená zrna, mletou praženou kávu, kávové kapsle nebo pody do kávových automatů - i pro instantní kávu. Ta vzniká vysušením silného kávového koncentrátu, připraveného pod tlakem z nahrubo mleté pražené kávy a horké vody. Hustý roztok se suší buď horkým vzduchem (např. Jihlavanka Standard a Jihlavanka Standard Extra Jemná, nebo tzv. vymražováním, tedy sublimací při teplotách kolem -40o C (např. Jihlavanka Extra Special).

Jihlavanka Extra Special

jih

Jihlavanka Extra Special mletá

Velmi kvalitní mletá pražená káva s novou, vylepšenou recepturou. Obsahuje 100% zrn typu arabica, a proto vyniká intenzivním aroma a plnou, mírně nakyslou chutí, kterou ocení především zkušení milovníci kávy.  Nejlépe se hodí pro přípravu v ručním presovači, a to nejen svým složením, ale také hrubostí mletí na střední stupeň. Při tomto způsobu přípravy se ideálně rozvine poctivá chuť i podmanivé aroma této lahodné kávy.

150g/ 54,90 Kč

K dostání v běžné maloobchodní síti.

jih

Jihlavanka Extra Special instantní

Původní receptura v novém obalu. Bohatá a plná chuť vysoce kvalitní a rychle rozpustné instantní kávy. Vyrábí se z pečlivě vybraných, kvalitních zrn z kávových plantáží celého světa.

200g/ 149,90 Kč

K dostání v běžné maloobchodní síti.

Drby, spojené s kávou

Již v 16. století sledovala církev s obavami rostoucí oblibu kávy. Pravověrní křesťané vyzývali papeže Clemense VIII., aby na tento „ďáblův nápoj“ uložil interdikt, tedy aby ho zakázal. Říká se, že papež zatoužil ďáblův nápoj poznat a že jeho aroma ho uchvátilo. „Tento nápoj je tak lahodný, že by bylo hříchem nechat ho nevěřícím“. Přemůžeme ďábla tím, že nápoj pokřtíme a učiníme ho tak skutečným nápojem křesťanů,“ je citován papež.

Káva se tedy s požehnáním papeže vydala na dobyvatelské tažení Evropou. Nejprve ji začali pít korunované hlavy. Ludvík XIV, král slunce, si rád nechával servírovat kávu v exotickém prostředí. Madam Pompadour, jeho dlouholetá milenka, prý schválně za tímto účelem angažovala Núbijčanky s odhalenými ňadry.

Za pití kávy se také přimlouvala Marie Terezie, arcivévodkyně rakouská, královna maďarská a česká. V roce 1750 ukončila dlouhotrvající spor o privilegia mezi lihovarnickým a kavárenským cechem. Zkrátka rozhodla, že oba cechy směly nalévat kávu i kořalku - ona sama totiž byla nakloněna obojímu.

O Napoleonovi, který přísně zakázal pražení kávy, se dochovala tato historka: když jednou cestoval po kraji, zlomilo se mu na kočáře kolo. Císař se procházel uličkami malé vesničky, aby překlenul nucenou přestávku. Náhle se zastavil před kostelem, když ucítil vůni čerstvé pražené kávy. Napoleon se hnal do farské kuchyně a přistihl faráře, jak na ohni pražil zrnka kávy. Na příkrou Napoleonovu otázku, co že to tam provádí, farář lstivě odpověděl: „Ale vznešenosti, to jsou přece zakázaná zrnka. Musí se zničit.“ Napoleon se zašklebil a nechal ho být. Není známo, zda si nakonec dal šálek kávy, než mohl jet dál. Je to pravděpodobné, protože podle všeho velký vojevůdce kávu miloval.

Ludwig van Beethoven prý pečlivě dbal na přípravu své kávy. Považoval za důležité, aby se na jeden šálek použilo přesně 60 rozemletých zrnek kávy.

Voltaire, stálý host v pařížské kavárně Procope, tam sedával u malého mramorového stolku a psal. Přitom zkonzumoval denně na 50 šálků kávy. Romanopisec Alexandre Dumas se kávou nechal inspirovat při psaní dobrodružství tří mušketýrů. Jeden jeho současník vzpomíná: „Sám dohlížel na přípravu kávy. Používal přitom tři druhy: Bourbon, Matinique a Mokka. Sám jsem ho několikrát doprovázel na jeho cestách za nákupem znamenitých druhů. Takovou výpravou křížem krážem celou Paříží strávil i půl dne.“

Honoré de Balzac patřil rovněž ke známým milovníkům kávy. Své knihy psal často v noci a kávou povzbuzoval svou bdělost. Účinek hnědého nápoje přirovnával k armádě: „Káva stéká do žaludku, vše se začíná hýbat, myšlenky se dávají do pohybu jako vojenské prapory Velké armády na bojišti a pak začne bitva. Vzpomínky dostávají útočný krok; lehká kavalérie přirovnání přechází do velkolepého cvalu; artilerie logiky se blíží se svým vozatajstvem a nábojnicemi; záblesky ducha přicházejí jako střelci; určí se postavy a papír už je popsaný.“

Reklama