Bulvár

Jídlo všude, kam se podíváš, teď i v reality show!


Nepamatuji si snad na jediné životní období, kdy by se kolem mě nemluvilo o jídle. „Jako malá jsi nechtěla vůbec pít mateřské mléko,“ říká mi mamka. Nejradši jsem prý v pozdějších letech jedla rohlíky a sladké. Vydrželo mi to přes pubertu až dodnes.

Bylo období, kdy moji postavu někdo hodnotil jako roztomile dětsky buclatou, pak vytáhlou a bez tvarů a poté najednou zase ženskou. Pořád dokola. Zdá se, že to nikdy neskončí.

Miluji jídlo a nesnáším debaty na téma: „Měla bys zhubnout nebo ztloustnout“. Ale i přesto si neustále i sama kladu překážky, co již jíst nebudu, a za odměnu si dovoluji něco hříšně nezdravého.

Uf, je to únavný kolotoč

Kéž bych byla chlapem. Přeji si stát se mužem, který si v noci ukrojí dva krajíce chleba, nají se a je mu dobře. Bez jakýchkoli výčitek usíná a neřeší případná kila navíc.

Aby toho nebylo málo, snad každý kolem mě chce zhubnout. Celebrity drží šílené diety, neznámé dívky hubnout za pomoci časopisů. Diety a zdravá výživa nás obklopují ze všech stran a na podzim tomu tak bude i díky reality show Jste to, co jíte, kterou připravuje televize Prima.

Prima získala vysílací licenci od společnosti Celador International Ltd. Vůbec poprvé tento pořad odvysílala britská televizní stanice Channel 4 v létě roku 2004 a zaznamenala fantastický ohlas. Letos tato televize odvysílala už třetí sérii a pořad každý týden sledovalo okolo tří milionů diváků.

Chce to motivaci a pevnou vůli

S velkým úspěchem byl formát vysílán například v Austrálii, Rakousku, Belgii, Brazílii, Kanadě, Dánsku, Finsku, ve Francii, Holandsku, v Polsku, na Novém Zélandě a v dalších zemích.

V reality show Jste to, co jíte diváci uvidí příběhy konkrétních lidí. ,,Chceme divákům představit příběhy těch, kteří chtějí svůj život změnit, protože nejsou spokojeni se svou vizáří," řekla tisková mluvčí televize Prima Jana Malíková. Půjde nejen o to rychle zhubnout, ale i pochopit, že nejdůležitější je motivace a pevná vůle, aby člověk změnil svůj život.

,,Tento model reality show je podobný Chůvě v akci. Vždy jeden díl s jednou osobností ukáže jeden příběh. Nebude se v ničem soutěžit," vysvětlila Malíková. 

Průvodcem pořadu i účastníků bude specialista na hubnutí, který pomůže těm, kteří se reality show budou chtít zúčastnit, na jejich nelehké cestě ke změnám. Pořad bude natáčen především v prostorách, kde jednotliví účastníci žijí. ,,Hledáme takové soutěžící, kteří mají nějaká ta kila navíc," dodala Malíková. 

Zájemci o účast v reality show Jste to, co jíte mohou vyplnit přihlášku ZDE.

Dotazník se kromě jiného ptá i na sen, který není možné uskutečnit kvůli vysoké váze, nebo na peněžní částku, kterou během týdne utratíte za potraviny. 

Možná bude mít pro diváky tato reality show praktičtější smysl než ty ostatní dosud odvysílané. Možná to však povede i k tomu, že sušenku, kterou si budou chtít během sledování pořadu dát, si příliš nevychutnají...    

Hublo by se vám díky reality show lépe?
Potřebujete nad sebou bič, abyste zhubla?
Co nebo kdo je vaším nepřítelem v hubnutí - sladké, tučné nebo nechuť ke cvičení?

   
13.06.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [31] monyk [*]

  Obcas tyhle ¨hubnouci¨ show tady v Belgii sleduju a muzu rict, ze nekdy to na mne ma i preventivni ucinek! Ted nedavno tam treba byla holcina ktera ve ctrnacti vazi 115 kg a nejednalo se u ni o nejakou nemoc jako treba spatna stitna zlaza.... Jen si kazdy den dopravala chutnou porci hranolek s majonezou, nejakou tu zmrzlinu se slehackou(takova stredni misa normalne cca pro tri osoby ) a ejhle, uz to bylo. Takze obcas kdyz mne honi mlsna, tak si na nekoho takoveho vzpomenu a nedam si tu zmrzku tak velkou a na hranolky mne taky potom nejak presla chut..

  superkarma: 0 13.06.2006, 14:45:08
 2. avatar
  [30] Kelly [*]

  Amálie: ... přežrala i síťku ... to je dobrý.
  Mám pocit, že ta dáma bude určitě z "jednoduchého kraje" ??

  superkarma: 0 13.06.2006, 14:22:06
 3. avatar
  [27] Amálie [*]

  Kelly: souhlas Ještě se na nás ksichtí, že jí to nepřejeme
  A to ani nemluvim, že měla kýlu, několikrát operovanou, pak jí vložili do břicha síťku a nakázali jí zhubnout. Bohužel i tu přežrala a kýla vylezla znova

  superkarma: 0 13.06.2006, 13:59:00
 4. avatar
  [26] Kelly [*]

  Nikdo mi nenamluví, že cvičením ten výše vyfocený pán dostal kůži na břiše do původního stavu. Tady určitě pracovala "kudla", nebo je pouze fikaně oblečen.

  damanka: věř, že zdravotní problémy někdy zabírají. Ne klouby nebo tlak, či srdce. Stačí mít k tomu pouze "lechtivá střeva".

  Amálie: jak jsem mírumilovná, asi bych si neodpustila rýpavou odpověď směrovanou k brzkému úmrtí a škvaření se v krematoriu. Má hodně tuku, bude prskat.

  superkarma: 0 13.06.2006, 13:53:35
 5. [24] mami [*]

  V TV by neměly být večer reklamy na jídloa už vůbec na sladkosti a zmrzliny. To by mělo být zakázané.
  Jen takovou reklamu vidím jdu hned hledat něco k jídlu jen tak, i když nemám hlad.

  superkarma: 0 13.06.2006, 13:15:44
 6. avatar
  [22] marcellina* [*]

  treba to nekomu pomuze. Jen by je meli pak jeste ukazat s delsim casovym odstupem, co vsechno si z toho vzali

  superkarma: 0 13.06.2006, 12:07:24
 7. avatar
  [14] Amálie [*]

  Jídlo neřešim, dietu držim leda bodovou: ZBODNU NA CO PŘIJDU Kila nepřibejvaj, takže pohoda.

  Nesnášim jednu známou, která se užrala do takový obezity, že jí teď i z mejch daní platěj invalidní důchod a ona si pochvaluje, jak na to vyzrála pár let před důchodem

  superkarma: 0 13.06.2006, 09:26:05
 8. avatar
  [13] závislá na čokoládě [*]

  Tak to já řeším jídlo pořád, navíc miluju sladký a nejvíc čokoládu. Na pořad se určitě aspoň ze začátku podívám. Třeba tam bude něco o čokoládě

  superkarma: 0 13.06.2006, 09:01:22
 9. avatar
  [12] Žížala [*]

  A já mám ráda oplácaný chlapy, takový ty "medvídky" A konečně mám teď jednoho doma, furt jsem měla samý hubený svalouše

  superkarma: 0 13.06.2006, 08:07:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme