Domácnost

Jídlo se musí dělat s láskou

Vážená redakce,

jsem zaměstnaná žena v letech, a tak moje návraty z práce jsou mnohdy doprovázeny únavou a celkovým vyčerpáním. A tudíž také nechutí vytvářet jakoukoliv večeři, natož teplou.

Mám jednu velikou výhodu, za prvé nemusím již vařit pro děti, ty už odrostly a nesdílí s námi společnou domácnost, a za druhé manžela, který má pochopení a teplé večeře zas až tak nevyžaduje.

Ne že by si ráda nepochutnala na dobrém jídle, samozřejmě že nějaké i stvořím, ale když nastane čas od času situace, kdy  nejsem schopná namazat ani skývu chleba, nelení a prostě udělá nějakou krmi sám. Zmizí v kuchyni a za chvíli připraví nějakou ňamku, která nás oba nasytí, a já si pochutnám mnohem více než na jídle, které vytvářím sama.

Musím se teda přiznat, že vařím spíš proto, že  musím, a ne že by mi to činilo nějaké zvláštní potěšení, a tak když manželovo dílo vychvaluji (a myslím to zcela vážně), on se vždy jen usměje a praví: “To víš, jídlo se musí dělat s láskou!“  

Jednou připravil salát, na který použil různou zeleninu, trošku ovoce a mnoho druhů sýrů a završil to vlastnoručně vypěstovanými bylinkami. Byla to nádhera, nejen chuťová, ale i vizuální, což můžete, milé čtenářky, posoudit samy.

Nebylo to zrovna rychlé pohoštění, připravoval to k příležitosti menší rodinné sešlosti a mělo to být jen jako na okraj.

Já se patlala s chlebíčky a jednohubkami a roládou, ale můžu vám říct, kam se vše hrabalo na tento salát. Jen se po něm zaprášilo a pokaždé, když zveme rodinu či známé na návštěvu, je po tomto salátu ohromná poptávka.

Vůbec nemám tu trpělivost, abych krájela pravidelně  zeleninku a ovoce a kladla je s milimetrovou přesností na talíř, a to ani v případě, že z práce dorazím čilá jako rybička.

Prostě tento salát zůstal doménou mého manžela, všichni  obdivují jeho i jeho dílo a já? ….

No já zas umím jiné věci.

EvaH


To máte, EvoH, velkou pravdu. Jedna z věcí, kterou umíte dobře, je psát a používat e-mail. A také máte skvělého manžela. Sdílím s ním názor, že jídlo se musí dělat s láskou .... jooo, babiččina svíčková - v té bylo lásky :)

A protože vám vše hraje do karet a poslala jste nám příspěvek na dnešní téma - teplé večeře a krmení bestií - my vám za to posíláme dárek. Pharmaton Activit, který působí proti únavě a v lékárnách ho můžete koupit za cenu blízkou 230 Kč. A k tomu přidáváme pár drobností.

Hezký den a hezké ráno i vám ostatním čtenářkám. Dnes si píšeme na téma:


Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!

   
07.11.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [2] evita_ij [*]

  Odemětobě: ale musí se jim chtít!

  Ten salát vypadá nádherně!!!!! Gratuluju k super manželovi!!!

  superkarma: 0 07.11.2005, 10:30:43
 2. avatar
  [1] Odemětobě [*]

  Ten salát je opravdu na pohled přitažlivý.Znala jsem na sídlišti starého mládence,který když ukázal sousedkám nakládané okurky,tak šly do vývrtky.V každé sklenici byly okurky stejné velikosti,stejně tak cibule na stejné dílky a mrkec vykrájevá formičkou do tvaru srdíčka.Bylo by mi líto takové pokurky jíst.Muži asi mají k takovému modelování vlohy.

  superkarma: 0 07.11.2005, 09:34:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme