Říká se, že láska prochází žaludkem. Na tomto pořekadle bude určitě alespoň trochu pravdy. Představte si, že vás popadl záchvat romantiky a chcete svému miláčkovi připravit lahodnou večeři při svíčkách. A po dobré večeři by mělo (nebo alespoň doufáte, že bude) následovat vášnivé milování. Věděla jste, že právě pokrm, který partnerovi naservírujete, u něj může probudit sexuální touhy?

K tomu, aby po konzumaci jídla následoval vzrušující sex, je zapotřebí pokrmy důkladně vybírat a následně i s citem naaranžovat. Kdyby vám totiž naběračkou někdo „kydnul“ doprostřed talíře směs čehosi, co předtím označil za „pořádnej žvanec" a vrazil vám do ruky lžíci se slovy: „Tak si nech chutnat,“ asi by vás to taky příliš nevzrušilo. Zapišme si tedy za uši, že samotné stolování, podávání i finální úprava jídla, je také velice důležitá.

Samotné jídlo musí být lehké a musí obsahovat sexuálně povzbuzující látky. Při přípravě takového speciálního jídla doporučujeme upřednostňovat kvalitu před kvantitou. Pokud bude mít pokrm skutečně afrodiziakální účinky, věřte tomu, že by se dveře ložnice (není podmínkou) zabouchly dříve, než byste stihli všechno sníst.

Trochu chilli, choutky sílí

Dbejte dobře na použité koření. To obecně povzbuzuje sexuální apetit. Jako nejsilnější zástupce z řad koření bychom mohli jmenovat vanilku, chilli, koriandr, muškátový oříšek nebo pepř. Ač se vám to možná nezdá, ostré pokrmy dokáží člověka skutečně nabudit. Pokud na chilli nebo pepř nemá váš partner zrovna averzi, nebojte se připravit mu něco pálivého.

Koření je také důležitou součástí mnoha parfémů. Není divu, někdy dokáže rozjitřit naše smysly už jen pouhá vůně směsi koření. Copak s vámi udělá, když ho nejen čicháte, ale i jíte?

Celer, chřest a ženšen

Na samotném koření asi celou večeři postavit nemůžete. Zkuste proto najít v chodu místo i pro trochu chřestu a celeru. Tato zeleniny obsahuje celou řadu vitamínů a zdraví prospěšných prvků. Chřest bývá označován jako elixír mládí, působí také lehce močopudně, a tak nepřímo zvyšuje dráždění pohlavních orgánů. Lze ho zpracovat různými způsoby – připravit z něj chřestovou krémovou polévku, zapéct ho se sýrem, přidat ho na pizzu.

Celer povzbuzuje sexuální touhy hlavně u mužů. Ale pouze syrový, vařený celer své účinky ztrácí. Z celeru můžete připravit chutný salát. Je také možná syrové tenké plátky celeru obalit jako řízek a osmažit. Celer zůstane syrový, ale přesto si na něm pochutnáte.

Ženšen je také zdrojem mnoha cenných vitamínů, minerálů, aminokyselin a enzymů, v Asii bývá uctíván pro své léčebné účinky. Ale pro nás je v tuto chvíli důležitější jeho druhá tvář. Ženšen je totiž označován jako nejúčinnější afrodisiakum. Připravuje se z něj speciální víno, ale stejně dobrý výsledek může přinést i čaj.

Alkohol je povzbuzovač

Umíte si představit, že si dáte takovou práci s večeří a nakonec byste ji musela zapít jahodovou šťávou? Dobré jídlo spláchněte dobrým alkoholem. V malém množství působí jako povzbuzovač, uvolňuje zábrany a napětí. Ve větším množství byste však dosáhla opačného účinku. Silné opojení negativně ovlivňuje potenci a způsobuje únavu.

Zkuste například kvalitní šampaňské, může to být silný stimul. Jsou totiž lidé, na jejich sexuální touhy nepůsobí jen alkohol v něm obsažený, ale už jen pouhá chuť tohoto pěnivého moku v nich vyvolává ono pnutí.

Čokoládový dezert nakonec

Afrodiziakální účinky čokolády působí spíše na ženy. Čokoláda obsahuje látku zvanou fenyletylamin. Tato látka navozuje dobrou náladu až sexuální vzrušení. Čokoláda navíc určitě najde uplatnění i v následných erotických hrátkách. Ozdobte tělo svého partnera a nevynechejte jedinou erotogenní zónu, a pak všechno důkladně slízávejte. Použít můžete všechno ostatní, co vám chutná.

Přejeme vám dobrou chuť!

Používáte někdy jídlo jako afrodiziakum? Vyzkoušíte to? Víte, který pokrm na vašeho partnera "zabere"?

Reklama