Čtenářka Iva K miluje houby, ale kvůli dětem nemůže do lesa, a tak si na ně musí počkat, až jí odrostou. Děti, ne houby. A nevzala by do pusy jednu specialitu z čínské kuchyně. Děkuji Vám Ivo K za příspěvek. Navrhuji, zaangažujte manžela a do lesa na hodinu, dvě vyrazte sama bez dětí. Ono se to doma bez Vás nezblázní…

Přeji krásný den redakci i čtenářkám.
Těch jídel, které miluji, ale odpírám si je je spousty. Nemám ráda dlouhé vyvařování, přípravy typu, dva dny předem..... a pak 4 hodinové probublávání a občasné míchání. Nejvíc mě na tom všem štve, že je jídlo do pěti minut snězené a pak následuje hodinové uklízení po jídle. To mě berou čerti. S přípravou mi nikdo nepomůže, s vařením taktéž a po obědě nádobí umyju zase já. Když už jsem si to zašpinila, že :-)

Prostě vaření je pro mě nutnost, ale že bych se v tom vyžívala a zkoušela recepty podle italské, řecké či asijské kuchyně, tak to opravdu ne. Jednak by mi to doma nikdo ani neochutnal a jednak jsou doma malé děti, které potřebují hlavně klasiku.

Ale teď konečně k jídlu které zbožňuji a už jsem to dlouho nejedla. Miluji hřiby, bedle,  žampiony.... Miluji  paprikovou omáčku z kuřátek s knedlíkem. Zbožňuji řízky z bedle velké jako kolo od vozu. Obalované žampiony.... mno a už zase slintám. Ale na hřiby jsme už pěkně dlouho nebyli. Když ono se v lese dost špatně pohybuje s kočárkem.

A i starší dcera moc do lesa chodit nechce. Bojí se zvěře, klíšťat, štítí se pavouků a pavučin... Musím si na houbový gulášek ještě počkat, až nám ta drobotina doma odroste.  Manžel má strašně rád halušky se zelím a s uzeným. Naučila jsem se to vařit až od tchýně. Doma jsme to nevařili a tchýně je umí výborně. Takže je dělám pokaždé, když mu chci udělat radost.

A co bych do pusy nikdy nevzala? To je otázka nad kterou jsem dlouho přemýšlela. Ráda ochutnám jinou kuchyni, třeba v zahraničí na dovolené. Manžel si zamiloval tu řeckou. Nebylo nic, co by mu vyloženě nechutnalo. Mě snad napadá jedině čínská specialita zalitá v alkoholu. Je to čínský „nápoj“ pro zdraví a sílu. Ještě tepající srdce hada v alkoholu, vypité na ex. Tak to bych opravdu nedala. Viděla jsem několik videí a dokumentů jak si na něm Číňané pochutnávají. Ale jen z toho pohledu se mi dělalo šoufl.

Snad jsem vám nezkazila chuť před obědem :-D

Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


Napište mi: O jídle, pro které byste vraždila, nebo se nechala zabít!

  • Které jídlo milujete?
  • Které nenávidíte?
  • Co u jídla nesnášíte?
  • Co toužíte znova ochutnat?
  • Co byste již nikdy do pusy nevzala?
  • Chtěla jste někdy někoho při jídle uškrtit?
  • Nebo když jste viděla, jak někdo vaří?
  • A je vám Babica sympatický?
  • Nebo jste příznivkyně Pohlreicha?

Na vaše názory, fotky, videa, příběhy, prostě na vše, co vás k tomuto tématu napadne, se těším na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás kolem 16. hodiny odměním. Zajímavými knihami: Chléb v hlavní roli a Domácím bylinářem.

Reklama