Zima

Už prožíváte tu správnou vánoční atmosféru – máte napečeno, všude naklizeno – a čekáte jen na zazvonění Ježíškova zvonečku, anebo šturmujete a jste přesvědčená, že letos to prostě vážně, ale vážně nezvládnete? Vánoce

Sporák jede na plný výkon, kuchyň je zavalená špinavým nádobím, do toho v nejnevhodnější okamžik telefonuje tchyně. K tomu vám manžel stojí za zadkem a děti jsou jak z divokých vajec…

Co s tím? Nejlepší je hned ráno popadnout manžela a vyslat ho okamžitě i s dětmi co nejdál na celodenní výlet. Poradíme vám, co je určitě zabaví.

Ježíškova cesta

Vyšlete je za Ježíškem a jeho kamarády i pomocníky na Boží Dar. Není to tak dávno – v prosinci 2007, co tam otevřeli Ježíškovu cestu, která je hlavně v čase vánočním hotovým rájem pro dětskou fantazii.

Je to vlastně turistická trasa, která začíná a končí v místním Infocentru. To je velmi důležité dodržet, protože pokud půjdete s dětmi, získáte pro ně Ježíškův zápisníček a informace, jak s ním naložit. Pak už se jen rozhodnete pro konkrétní okruh a můžete vyrazit.

Ježíškova cestaPři procházce cestou, která má dva okruhy, plní děti u pohádkových domečků různé úkoly, a za to je na závěr čeká odměna. Společnost jim dělají již zmínění Ježíškovi kamarádi, takže se nikdo nemusí bát, že zabloudí.

A nikdo z návštěvníků asi taky nemine Ježíškovu schránku, které mohou děti ještě na poslední chvíli svěřit svá přání.

První trať měří 5600 metrů a ta větší, určená pro zdatné turisty, dokonce 12 900 metrů. Po udržovaných cestách se tu dá dobře chodit v létě i v zimě.

Lemuje je 13 pohádkových chaloupek Ježíškových pomocníků. V každé z nich mohou děti plnit různé úkoly, jako třeba poznávat stopy zvířat, stromy podle listů a podobně.

Ježíškova cestaK dispozici mají navíc houpačky, lanovku a taky spousty krásných, pohádkových zvířátek a postaviček.

Ty vytvořil, jako svoji první práci toho druhu, místní kameník a dřevorubec Zdeněk Rofejz. Díky němu potkáte dobráckého Hastrmana, pána hor Krušnohora, mnohohlavého draka, ale taky velikou sovu nebo veselého zajíce.

Po návratu dostanou děti v Infocentru za vyplněný zápisníček Pochvalný list, nebo drobné dárky. Najdete tady také dopisní sady speciální Ježíškovy pošty. Ty můžete použít na psaníčka, na která vám Ježíšek odpoví kdykoliv během celého roku.

Krušnohorské městečko Boží Dar se díky svým aktivitám už proslavilo třeba Ježíškovskou poštou a je známé i jako Ježíškovo město.

Ježíškova cesta

Informační centrum Boží Dar, Boží Dar 2, 363 01 www.jeziskovacesta.cz, www.bozidar.cz tel.: 359 571 007

Reklama