Dcera čtenářky Ivety si časem vytříbila pohled na Ježíška a už v šesti letech bezpečně věděla, že je to pěkný mládenec, který vozí dárky autem. Více si přečtěte v Ivetině příspěvku k tématu: Dětské představy Ježíška.

Posíláte mi své příspěvky na téma: Dětské představy Ježíška. V následujícím vyprávění se dozvíte, jak si představovala Ježíška dcera čtenářky Ivety.

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, posílejte mi své dětské představy dnes (14. 12. 2010) do cca 15.30 hodin, milé čtenářky!

Naše podoby Ježíška

Když byla dcera malinká cca 2-3 roky, tak vždycky když jsme mluvili o Ježíškovi, tak říkala pich pich. A ukazovala, že píchá. Až po čase jsme zjistili, podle obrázku, který namalovala, že si myslí, že Ježíšek je vlastně ježeček, který nosí dárky na hřbetě. Pak když byla větší cca 4 roky. Tak si myslela, že Ježíšek vypadá jako prošedivělý stařeček, který nosí dárky v pytli. Opět to tak malovala. No a když už byla starší cca 6 let, tak si už vytříbila vkus a už kreslila Ježíška jako pěkného jinocha, který vozí dárky autem. A smála se a říkala, a to jsem si myslela v maličkosti (v maličkosti - když jsem byla malá), že Ježíšek je ježeček. Všechny nás rozesmála. Teď je ji už 14 let a smějeme se tomu celá rodina.

No a ještě něco pro zasmání: kámoška bydlí v přízemí, u školy. Včera mi vyprávěla, že její holčina napsala dopis Ježíškovi a dala ho za okno. Ona ho zapomněla v noci vzít. A druhý den holčina otevřela okno a tam odpověď. Nic nedostaneš spratku, zlobila jsi. Asi děti ze školy, když viděli dopis, tak si udělali srandu. Kamarádka to horko těžko vysvětlovala holčičce, že se Ježíšek asi spletl, protože ona je hodná.

Iveta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama