Vztahy

Ježíšek přinesl dárky a odnesl manžela

christmas

Paní Vlaďka, která do redakce zaslala svůj příběh, má podle vlastních slov Štědrý den spojený už tři roky nejen s oslavou Vánoc, ale i s nečekaným rozpadem manželství. „Už tři roky jsou mé Vánoce trochu trpké, ale stále čekám,“ říká.

Seznámili jsme se přes kamarádku. Slavila tehdy narozeniny a u ní doma se sešlo hodně lidí. Ona má ráda velkou společnost a vskutku bouřlivé oslavy. Byla jsem tehdy čerstvě rozešlá s přítelem, se kterým jsem chodila tři měsíce, takže jsem moc nesmutnila a ráda jsem pozvání mezi lidi přijala.

Všimli jsme si sebe hned, jak jsem vstoupila do obýváku. Seděl u okna a lampička na něho házela zajímavý stín. To si dodnes pamatuji. Vypadal pod tím světlem jako Alain Delon. Vlastně od té chvíle jsme tam byli sami. Tančili jsme spolu celý večer, prostě láska na první pohled.

Po několika měsících jsme se vzali. Narodila se nám Lenka a pak za dva roky i Kubíček. Myslela jsem, že tenhle vztah, tahle krásná idyla nikdy neskončí, a také tomu nic nenasvědčovalo. Náš vztah byl harmonický, nehádali jsme se. Byl u narození obou našich dětí, staral se příkladně, prostě báječný muž. Hodně lidí nám náš vztah závidělo. Všichni vždycky říkali „vy jste se hledali, až jste se našli“. I my si to mysleli a často jsme o tom i hovořili. Roman nikdy nezapomněl na moje narozeniny, na svátek, na výročí. Krásných deset let mi ale právě na Vánoce 2007 spadlo jako balíček karet.

Dodnes to neumím pochopit. Bylo právě 24. prosince. Já byla zasypaná přípravami štědrovečerního stolu, děti zlobily tak, jak to děti na Vánoce umí, Roman mi pomáhal tak jako každým rokem. Všechno bylo jako vyždycky. Pak odpoledne šel s dětmi ven, abych mohla připravit stůj k večeři. Bylo to bezproblémové i příjemné, jako ostatně pokaždé.

Ten večer jsem dostala od něho překrásnou sadu. Náušnice, řetízek a náramek ve zlatě. Měla jsem velikou radost. Romanovi jsem já koupila hodinky. Strašně je chtěl. Byly vodotěsné a já si na ně vzala ještě v práci zálohu k výplatě, protože by mi na to nestačily peníze. Ale obětovala jsem je ráda.

A pak to přišlo. Večer jsme seděli, pili sekt a jedli chlebíčky. Dávali Šípkovou růženku. Posadil se ke mně a...

…řekl mi, že odchází nadobro od rodiny! Prostě jen tak mi to oznámil na Štědrý den!!!!

Nevěřila jsem tomu, co povídá, ani jsem nevěděla, na co bych se zeptala. Pak řekl, že v komoře má sbalené věci, že mezi hrnečky mám dvacet tisíc korun, aby mě to tak nebolelo. Jediné, na co jsem se v tu chvíli zmohla bylo: „Ty se chceš vykoupit ze vztahu? Copak si myslíš, že tohle, co děláš, se dá nějak zaplatit?“

Pravil, že to myslí dobře, že si nemyslí, že by se dalo něco jako láska zaplatit penězi, ale že potkal jinou ženu a už dlouho se s ní schází, že s ní chce bydlet a žít a že my, jeho rodina, je část jeho života, na kterou nikdy nezapomene, ale už s námi být nechce, protože to prostě skončilo a život jde dál. Že jeho život teď vzal nějakou výhybku, která vede po jiné koleji s jiným člověkem.

Skončila jsem na pohotovosti. Jakmile se za ním zavřely dveře, zhroutila jsem se. Několik měsíců mi pomáhali známí a moje maminka. Dodnes nejsem úplně pořádku.

Manžel si bere děti, platí poctivě, a dokonce často víc, než nakonec určil soud, ale nikdy mi nepřestane chybět. Ano, já vím, že se zachoval jako hajzl, že to, co udělal bylo bezcitné už tím načasováním. Patrně jí slíbil, že bude na Štědrý i s ní, já nevím. Vlastně bych ho měla za to nenávidět a nechat to být s tím, že za to nestál, ale já to prostě nedokážu.

Já ho pořád miluji.

Dokonce je to o tom, že každý Štědrý den už tři roky čekám, že tak, jak odešel, tak náhle a bez varování se jednoho Štědrého dne zase objeví ve dveřích. Odpustila bych mu. Za těch deset let krásného manželství by mně to stálo. Lidé dělají chyby a já bych to pochopila.

Třeba vám budu, redakce a ženy-in, připadat pitomá a bez hrdosti, ale strašně ráda bych ho objala, zapomněla na všechno a žila zase s ním a našimi dětmi jako dřív.

Jen kdyby se k nám vrátil.

Tolik dopis paní Vlaďky.


Za sebe, milá Vlaďko, láska je tak slepá jako nic na tomhle světě. Rozumím, že byste byla ochotná zapomenout, protože i tohle láska umí moc dobře.

Pochopila bych i to, kdyby skutečně časem přišel na to, že udělal chybu a snažil se ji akčně napravit. A byla bych s Vámi všema deseti proto, abyste mu odpustila, právě ve jménu lásky a hlubokého citu, kterého je schopen jen člověk.

Lidé si zaslouží druhé šance a co je víc než láska? Nic nás nedělá tak šťastnými jako obyčejný pocit, který umí vyvolat jen a jen ona.

Jen prostě odpusťte, ale nelze se přenést přes formu, jakou Váš manžel zvolil. Nic bezcitnějšího si snad neumím představit a upřímně nechápu, proč ta krutá podoba. I kdyby cokoli, tak tohle osobně nedokážu  ospravedlnit, prostě jako člověk.

Ale třeba budou čtenářky jiného názoru.

Každopádně přejeme všichni do života hodně štěstí!

   
22.11.2010 - Ona s ním - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [83] AndyC@email.cz [*]

  Nedokážu si představit, že by mě něco takového mohlo potkat

  superkarma: 0 14.12.2010, 21:23:15
 2. [82] lava [*]

  Zapomeň na něj nezaslouží si žádnou další šanci,udělat to takhle a ještě na Štědrý večer.Jak se tak dokázal přetvařovat,hrát to na dvě strany a odejít jako by se nic nestalo.Ale ono se stalo a strašně moc je to srab.

  superkarma: 0 24.11.2010, 22:25:15
 3. avatar
  [81] vlskorepa [*]

  Jo Ti chlapiSml79

  superkarma: 0 24.11.2010, 18:31:57
 4. avatar
  [80] Eva_CZ [*]

  Z_U_Z_U — #79 obcas se dostanu do formy, to kdyz sem nekdo pise, jak to bylo za komousu lepsi!

  superkarma: 0 23.11.2010, 22:58:10
 5. avatar
  [79] Z_U_Z_U [*]

  Eva_Fl — #78 nestraš... tak moc tě obrousit nemohly...Sml24Sml30

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #80
  superkarma: 0 23.11.2010, 17:52:59
 6. avatar
  [78] Eva_CZ [*]

  Z_U_Z_U — #77 Jo? Gratuluju! Ona se vratla i jedna dalsi, uzasna... Pod jinym nickem, ale pise mi a ja jsem fakt strasne rada! Je tady par ( fakt par ) prima novejch holek, jinak stejnej kurnik, ale fajn redakce - a ja jsem starej konzervativec. Dostala jsem uz i vynadano, ze jsem ztratila svou ostrost, obrousila hrany. Jo jo, starnu. Sml15

  1. na komentář reaguje Z_U_Z_U — #79
  superkarma: 0 23.11.2010, 13:12:36
 7. avatar
  [77] Z_U_Z_U [*]

  Eva_Fl — #76 návrat ztracené dcery Sml57 nebo mě sem dovedl zpátky rozbouřenej těhotenskej hormon...ale jedno z toho to bude Sml30

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #78
  superkarma: 0 23.11.2010, 13:08:15
 8. avatar
  [76] Eva_CZ [*]

  Z_U_Z_U — #75 Sml54 Zuzu.....Rada te vidim!

  1. na komentář reaguje Z_U_Z_U — #77
  superkarma: 0 23.11.2010, 12:54:19
 9. avatar
  [75] Z_U_Z_U [*]

  Pod stromečkem u jmelí,

  to když nastal vánoc čas,

  chlap se nejdřív tetelí,

  pak frnk a už vzal ho ďas….

  V kouzlu vánoc, svíček záře,

  pném dětské radosti…..

  Smetl ženě úsměv z tváře,

  ze sobectví, z blbosti!!!

  Jak to asi děti braly,

  probudí se…táta pryč???

  Nezhojí to krásné dary,

  ten odchod byl hnusnej kýč!!!!

  Odhodil vás jako smetí,

  hnusně, krutě, přímo k cíli..

  kašlal na pláč, bolest dětí,

  vybral nejhnusnější chvíli….

  Na ježíška chtěl si hrát???

  Možná právě o to stál…..

  Proto šel svůj pytel vyklepat,

  po nadílce zas o dům dál…

  Omlouvám se, ale z takového sobeckého prasete mi nějak docházejí i veršovánky.

  Vlaďka by se na to měl podívat ( i když tohle běžně neříkám) hlavně jako máma. Jako žena může tohle odpustit, ale jako máma bych v životě neodpustila mužskému, že takhle hnusně a zbaběle zkazí dětem vánoce, vysvětlování nechá jen na ženě a uteče. Asi by mi zrovna tohle pomohlo zdravě se naštvat a uvědomit si, co to bylo za bezpáteřního hlupáka!!!

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #76
  superkarma: 0 23.11.2010, 12:06:54
 10. [74] matuszyk [*]

  …řekl mi, že odchází nadobro od rodiny! Prostě jen tak mi to oznámil na Štědrý den!!!!-šilené-poznala jsem to také ale muj muž obratem se vratíl a nelituje toho(doufam)

  superkarma: 0 23.11.2010, 10:12:04
 11. avatar
  [73] catcat [*]

  Vlaďko, chápu tvou situaci. Já jsem tu zprávu dostala k porodu (pro změnu). Do roka se vrátil, já byla šťastná a po 5 letech jsem ho s nesmírnou úlevou vyhodila a teď po letech jsem naprosto šťastná v novém vztahu. Takže, i když tomu teď nevěříš, za rohem čeká někdo, kdo za to stojí...

  superkarma: 0 23.11.2010, 08:50:44
 12. avatar
  [72] modro_očka [*]

  Nečekej na něho. On své rozhodnutí udělal, nedíval se vlevo ani vpravo, nevážil si toho, co jste spolu vybudovali. Prostě šel za hlasem svého srdce, jiným srdcem.

  Zapomněl, že v něm máš být jen Ty a Vaše děti. Pamatuj, odešel jednou, odešel by i po druhé.

  Je to člověk, který se nebojí začínat stále od začátku. A přitom je to tak, že neumí pokračovat dál... je to nedospělý muž.

  Přeji Ti hodně sil. Uzavři svoji lásku, o kterou on nestojí. Uzdrav svoje bolavé srdéčko a věř, že přijde ten, kdo si Tě bude umět vážit více...

  superkarma: 0 23.11.2010, 04:08:56
 13. [71] xenie [*]

  a to jste spolu za celou tu dobu, co odešel, spolu nemluvili ? nejde ani tak o hrdost, jde o to, že bych mu již nevěřila ani nos mezi očima, vždyť Tě evidentně nějakou dobu podváděl a to načasování... já vím, že se mi to dobře kecá...Sml79

  superkarma: 0 22.11.2010, 22:02:13
 14. avatar
  [70] Eva_CZ [*]

  zázvor — #67 Sml23 nejsi chlap. Chlap nerika ,,palecky".

  Vladko, je to grazl. ZIJ! Neupinej se na nej, zkus cokoliv, co ti pomuze zapomenout. Drzim palce!

  A souhlas s Lethe.

  superkarma: 0 22.11.2010, 21:41:01
 15. avatar
  [69] sedesatka [*]

  Hrozný šok,ale život jde dál.Děti vás potřebují tak myslete na ně a věřte,že se najde jiný,který vás bude milovat a všechno časem přebolí.Sml79

  superkarma: 0 22.11.2010, 21:34:11
 16. [68] dadma [*]

  Máš děti, tak se vzchop přestaň se litovat a žij  dál.Já ti věřím, že je to hodně těžké,ale tři roky je dlouhá doba.Já bych ho zpátky nechtěla.A když se trochu poohlédneš, tak možná někdo jiný zaplní to prázdné místo.

  superkarma: 0 22.11.2010, 20:20:16
 17. [67] zázvor [*]

  Ani jako chlap nepochopím,jak se mohl takto zachovat.A přitom do poslední chvíle být milý a pozorný.Pokud to jen hrál--tím hůř.Držím paní Vlaďce palečky,ať se vše v dobré obrátí.Najde si nového,hodného partnera a prožije s ním a dětmi krásný život.Hodně štěstí.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #70
  superkarma: 0 22.11.2010, 20:14:50
 18. [66] klarka66 [*]

  Milá Vlaďko, zažila jsem něco podobného a vím jak to bolí. Je to přímo bolest k nesnesení. Ale tak jak Ti radí všechny tady, radím totéž. Nečekej, že se vrátí, nedělej si zbytečné iluze. Odpusť jemu (je zbytečné ničit si život nenávisti) i sobě a jdi životem dál. Časem, uvidíš, bude lépe. Držím palce.

  superkarma: 0 22.11.2010, 19:51:50
 19. avatar
  [65] Francaise [*]

  No to je teda charakter! Sml31 Takového necitelného egoistu ani zadarmo!

  superkarma: 0 22.11.2010, 19:23:58
 20. avatar
  [64] Léthé [*]

  Ještě něco... Vlaďko...je jen škoda, žes mu ten vánoční stromeček nenarvala do prdele i s tou hvězdou....myslím, že by na tebe taky nikdy nezapomnělSml23.

  Zvedni se, hlavu vzhůru a jdi dálSml48.

  superkarma: 1 22.11.2010, 18:53:27
 21. [63] Astřička [*]

  Držím palce, aby se objevil jiný zajímavý muž a stará rána se alespoň trošku zacelila. Podle mě nemá cenu zbytek života čekat.  

  superkarma: 0 22.11.2010, 18:20:47
 22. avatar
  [62] Ni-ka [*]

  Taky bych šla dál, neříkám ale, že bych na něj nemyslela, ale třeba paní Vlaďka teď přehlíží někoho, s kým by jí bylo líp  a nebo alespoň dobře. Mohla by totiž na svého ex čekat dalších 10 let, to už by bylo až moc.

  superkarma: 0 22.11.2010, 18:15:29
 23. avatar
  [61] OlgaMarie [*]

  Julča — #57 Máš pravdu! K čemu je sypat do boláku sůl? Rána se musí pofoukat a zahojit.

  superkarma: 0 22.11.2010, 17:56:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] doginka [*]

  Julča — #57 naprosto souhlasím. Vzchopit se a jít dálSml58

  superkarma: 0 22.11.2010, 17:10:27
 2. [59] lidiee [*]

  Já bych mu už nikdy nedokázala věřit.Vykašlat se na něj a jít dál

  superkarma: 0 22.11.2010, 16:03:48
 3. avatar
  [58] janaa1 [*]

  pěknej pokrytec byl...i když ho miluje, musí jít dál,takový lumpSml31

  superkarma: 0 22.11.2010, 15:42:25
 4. avatar
  [57] Julča [*]

  Bože, Vlaďka z těch hladících smajlíků a lítostivých komentářů bude mít maximálně depku. Vlaďka potřebuje nakopnout, aby žila dál nový, pokud možno lepší život. Přece když odejde chlap, život nekončí, ale začíná nová etapa.

  1. na komentář reaguje doginka — #60
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #61
  superkarma: 1 22.11.2010, 14:56:58
 5. [56] ivetinkav [*]

  tak dlouho čekat na jednoho nevěrného chlapa, vždyť jich po světě běhá hodně, ach jo

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:53:39
 6. avatar
  [55] Věrulinka [*]

  Pentlička — #42 cožpak ty jsi stará, jsi mladice Sml67Sml79

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:49:14
 7. avatar
  [54] marry.lu [*]

  panečku a jak to vzaly děti? To se ráno vzbudily a táta pryč? Děti odešel od nás a už tu nebude bydlet . . . To je tak podlé!!! Když už chci odejít, musím přeci myslet především na ně. Vysvětlit jim to, alespoň trochu . . .

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:47:00
 8. avatar
  [53] lenyska [*]

  Milá paní Vlaďko, musím vám říci, že jste neuvěřitelně silná osoba. Věřím tomu, že mnoho žen by se z takovéhoto šoku nevzpamatovala vůbec, natož aby o tom mluvila. To že jste se nám, čtenářkám ženy-in svěřila, vám určitě uleví a budete se cítit možná trochu lépe. Mnoho žen tu píše, že se jim něco podobného stalo, a i když to není nic pěkného, člověk aspoň ví, že na tomhle světě je i pár jiných lidí, co zažili něco podobného, snaží se to překonat a daří se jim to. Podle mě, je důležité, aby člověk nezahořkl a snažil se, užívat si života. Svou spřízněnou duši Vlaďko jednou potkáte, a určitě to bude ve chvíli, kdy byste něco podobného nečekala, a o to více to bude krásnější. Přeji vám jen vše dobré Sml79 a hodně sil do nadcházejícího adventního období (vzpomínky jsou prevít Sml80).

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:42:46
 9. [52] kačák [*]

  To Vás tedy Vladi obdivuji, že i po tomto zážitku, byste byla schopná odpustit. Je to těžké, nechci to v žádném případě soudit, protože si tuto situaci nedokážu ani představit a ani vlastně nevím, jak bych se chovala já, třeba zrovna úplně stejně jako Vy, i když si momentálně myslím, že tohle se odpustit nedá!!! Kdyby se vrátil, tak bych každé Vánoce čekala v nejistotě, že udělá to samé. Každopádně držím palce, myslím, že byste se měla porozhlédnout a zkusit nový vztah, nový život, stejně tak jak to udělal Váš ex... Hodně štěstí............Sml16

  superkarma: 0 22.11.2010, 14:40:42
 10. avatar
  [51] nehodicka [*]

  znám to také velice dobře, jen nejsem rozvedená. Je to už 3 roky a stále to bolí. Žijeme každý jinde. Zkoušela jsem vztah, jenže jsem věděla, že tomu člověku ubližuju, protože v srdci mám stále "jeho". Nějak to nejde rozlousknout. Ani jeden nejsme schpný udělat tu definitivní tečku Sml80Sml80Sml80

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:57:53
 11. avatar
  [50] kubikulka [*]

  Sml13

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:54:58
 12. avatar
  [49] SNÍŽEK [*]

  já už bych mu nevěřila,to byla rána pod pás a zklame jednou,zklame vždycky.Zůstalo Ti to nejcenější-děti,možná i časem jim najdeš lepšího tátu,moc Ti to přeji.Sml72

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:52:37
 13. avatar
  [48] femme [*]

  nemyslím si, že si ten chlap zaslouží, aby se pro něj Vlaďka trápila Sml80

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:52:32
 14. [47] Zuzice82 [*]

  No řeknu Vám to je ale příběh až Vám z toho běhá mráz po zádech, no jejda, řekne te si že se Vám to nemlže nikdy stát, ale může to jeto nejhorší a většinou Vás takové nadělení potká když to nejméně čekáte, je pravda že nekdy člověk podceňuje signály které mu druhá strana dává a pak se diví že na záchranu vztahu už je pozdě .Život je někdy kruty Sml80

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:46:52
 15. avatar
  [46] arjev [*]

  Včera, když jsem vyhazovala do kontejneru časopisy, tak v kontejneru ve smetí papíru nahoře ležel list s nějakým vzkazem. Brýle jsem s sebou neměla a lístek jsem si vzala.

  Velmi smutný vzkaz pro muže. Žena mu psala, že sedmý, zřejmě rok manželství, je kritický a jestli si nechce rozmyslet se vrátit a zkusit znovu společné soužití. Píše mu dále, že mají byt a on bude bydlet po podnájmech...Znovu na něho naléhala ať se vrátí kvůli BARU. Protože vzkaz je psán velkými písmeny, není jasné jesti slovo BARU je jejich dcera nebo bar v hospodě. Přikláněla bych se spíše k dceři.

  Moc smutné, nevím co je důvod jejich rozchodu.

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:24:16
 16. avatar
  [45] delfi.na [*]

  děs běs, akorát přemýšlím, co je lepší, tušit, že má někoho jiného a rozhoduje se mezi námi, nebo vědět to na jisto, a nevědět co dělat, nebo takhle z ničeho nic zaříznout. Je to pokaždé těžké, bolí to, ale život jde dál a časem se určitě najde někdo lepší, kdo si tvoji lásku zaslouží. Držím pěsti, ať ti to vyjde.

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:07:38
 17. avatar
  [44] oalison [*]

  átéčko — #31 No ona si mě našla v podobě moc hodného člověka, ale stejně toho druhého pořád v hlavě mám noSml15Sml80

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:03:38
 18. [43] FAXÍK [*]

  moc smutný životní příběh

  superkarma: 0 22.11.2010, 13:00:14
 19. avatar
  [42] Pentlička [*]

  Věrulinka — #28 Věrulinko, za prvé se lépe radí, než koná Sml58 a za druhé Vlaďka je tak o 15-20 let mladší než já. To se potom hledá nový partner přece jen lépe.

  Já to zkoušela zlomit násilím, sešla jsem se z několika muži ze seznamky a s hrůzou prchala v dál. Nebyli to žádní hrozní chlapi, ale prostě nebyli jako On. Nasadil mi holt vysoko laťku. Takže to nechávám v klidu běžet. Pokud někoho milého potkám, bránit se nebudu (jen už nechci s nikým společně bydlet), ale aktivně hledat ani náhodou. Raději jsem sama, než s kdekým.

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #55
  superkarma: 0 22.11.2010, 13:00:09
 20. avatar
  [41] Suzanne [*]

  OlgaMarie — #39 Jo takhle, ano, souhlasím beze zbytku.Sml22

  superkarma: 0 22.11.2010, 12:57:11
 21. avatar
  [40] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie — #39 ..Tak s tím souhlasím. Sml22 Komplet.

  superkarma: 0 22.11.2010, 12:52:19
 22. avatar
  [39] OlgaMarie [*]

  Suzanne — #34 Ano, je to napsané nesrozumitelně.

  Napadlo mě, že když něco takového ženu postihne, propadne v zoufalství, že si lepšího chlapa asi nenajde a ani si ho nezaslouží, když ten, se kterým byla v klidu a šťastná, ji opustil po x letech. Proto i ta nedůvěra a nechuť věřit, že i u popelnice se může potkat s někým, s kým ráda zastárne. To je taková rána pro sebevědomí!

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #40
  2. na komentář reaguje Suzanne — #41
  superkarma: 0 22.11.2010, 12:49:30
 23. [38] matuszyk [*]

  smutné-ale všechno přeboli,chce to čas.

  superkarma: 0 22.11.2010, 12:49:04
 24. [37] Esubil [*]

  Milá Vlaďko! Je to moc smutný příběh, ale já Ti rozumím. Jestli to byla Tvoje opravdu první a velká láska, nezapomeneš nikdy. A pak jsou tu společné děti. Moje první manželství se rozpadlo po 7 letech, zůstaly mi také 2 děti, odešel s mou kamarádkou. Pak jsem měla "natruc" brzy další manželství, vydrželo 10 let díky tomu, že na děti byl hodný, ale na mne ..., nyní jsem už téměř 30 let vdaná znovu, manžel miluje mé děti i vnoučata, ale věř nebo nevěř, právě dnes v noci se mi zdálo o mém prvním (byl i můj první kluk). Nikdy nezapomeneš! Ale dobře se ještě mít můžeš, ze srdce Ti to přeji!

  superkarma: 0 22.11.2010, 12:47:14
 25. [36] motylek1 [*]

  Kamarádce se stalo něco podobného nebylo to na vánoce ,ale na narozeniny jejich dcery ti chlapy si uměj vybrat den ,hlavně nechíápu jak dlouho se umí přetvařovat

  superkarma: 0 22.11.2010, 12:41:22
 26. [35] Alena123 [*]

  Asi se lépe radí než dělá. Ale já bych se snažila na něj zapomenout a nežila vzpomínkami. V tomhle věku je to moc brzy. On sice odešel, ale zůstalo vám to nejcenější - děti. A může se objevit někdo jiný, kdo také přinese radost a potěšení. Držím vám palce.

  superkarma: 0 22.11.2010, 12:30:25
 27. avatar
  [34] Suzanne [*]

  Michaela Kudláčková — #26 Sml67 Hluboká pravda!!!!!!!!!

  OlgaMarie — #32 Olgo Marie, nemůžu se ve tvé větě vyznat, přitom většinou se s tvými větami ztotožňuju - vymotáš mě z toho?Sml30

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #39
  superkarma: 0 22.11.2010, 12:07:30
 28. avatar
  [33] hardy [*]

  Ach, Vlaďko vůbec se nedivím, že jste skončila na pohotovosti  -  TAKOVÝ ŠOK .

  Tak to si vůbec nedovedu představit a řeknu Vám, že já bych mu toto asi nedokázala nikdy odpustit. NEČEKALA bych na něj - nezaslouží si to.Sml23Sml23Sml23Sml31

  superkarma: 0 22.11.2010, 11:53:27
 29. avatar
  [32] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #26 Teď to pročítám a napadlo mě, že jakmile muž opustí ženu a rodinu, která na něm lpěla, si snad myslí, že si nikoho lepšího nezaslouží.Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #34
  superkarma: 0 22.11.2010, 11:31:29
 30. avatar
  [31] átéčko [*]

  oalison — #29 ty se taky netrap, vyjdi mezi lidi a jistě i tebe si láska najde.

  1. na komentář reaguje oalison — #44
  superkarma: 0 22.11.2010, 11:18:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme