Rodina

Ježíšek má velkou ušatou hlavu

Dětská představa čtenářky Tany M. o Ježíškovi je skutečně k popukání. Co vykouzlila bohatá dětská imaginace v její mysli, to se dozvíte v následujícím příspěvku. Zasněte se i zasmějte! Téma: Dětské představy Ježíška.

Jak velkou hlavu, oči, uši má Ježíšek? Tahle otázka trápila malou čtenářku Tanu M. snad každé Vánoce. Více se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Dětské představy Ježíška.


Milé čtenářky,

dnes je opravdu moc pěkné téma. Nejen proto, že jsem v pravé podstatě romantická duše a moc se pro tento svět nehodím, napíšu VÁM svou představu o Ježíškovi. Do 15 let jsem věřila, že Ježíšek je nadpozemská bytost , který léta po obloze , vznáší se jako pírko a tam kde děti něco potřebují, tam jim vždy něco přihodí, donese, podá. Když jsem byla malé dítě, moc jsem si přála pěknou panenku. Ale Ježíšek byl asi moc praktický člověk.

Tatínek nám každý rok řekl, že si můžeme napsat na lísteček s přáním, to co chceme pod stromeček.Já jsem si sedla ke stolu a napsala jsem dopis Ježíškovi , s tím , že už nechci každý rok brusle, lyže, nový kajak, nové pádlo a jiné sportovní věci, že by jsem chtěla pěknou, opravdovou panenku. Nevím co se stalo, ale v 9 letech si asi Ježíšek moje přání přečetl a pod stromkem jsem našla od Ježíška nádhernou panenku s dlouhýma vlasama, a taky ty pověstné brusle.

Když jsem byla malá představovala jak asi Ježíšek vypadá? Jakou musí mít velkou hlavu, velké oči, velké uši aby všechna přání všech dětí na světě vyslyšel, nedovedla jsem si ho představit. Každé vánoce v čase mého dětství jsem chtěla zjistit jak Ježíšek udělá, že pod stromečkem najdeme mnoho krásných dárků Nikdy se mi to nepovedlo . Táta a máma celou tu kouzelnou přípravu balení dárku, jejích schovávání do sklepa, na půdu pečlivě tajili a ukrývali. Tak na realitu Ježíška jsem musela přijít až vlastním poznámín.

Hezký den se sněním o Ježíškovi, který létá po obloze jako pírko, a roznáší dárky malým i velkým dětem.

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

   
14.12.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] SNÍŽEK [*]

  hodný Ježíšek.Sml54

  superkarma: 0 14.12.2010, 17:42:40
 2. avatar
  [5] marry.lu [*]

  ToraToraTora — #1 ooo, jak praktické Sml52

  To bude asi samé překvapení pod stromkem . . .

  superkarma: 0 14.12.2010, 16:06:59
 3. avatar
  [4] malvina [*]

  ivetinkav — #3 ano,  radost  jsem   měla  velikou. Když každý    rok    nosil  Ježíšek   jen  brusle, a pádla..... pak  ta panenka ,to jsem se  radovala    snad  3 měsíce.

  superkarma: 0 14.12.2010, 13:31:43
 4. [3] ivetinkav [*]

  to byla velká radost z vytoužené panenky, to znám

  1. na komentář reaguje malvina — #4
  superkarma: 0 14.12.2010, 13:17:04
 5. avatar
  [2] malvina [*]

  ToraToraTora — #1 jo moje  představa se  po 50letech taky  změnila . Rozšířilo se   to o mail, mailovou adresu, USB,  notas,datovou schránku ,mobil ,  a pár  kablíku......

  superkarma: 0 14.12.2010, 12:56:07
 6. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Můj Ježíšek nemá velké uši, jen meil, kam jsem mu poslala ty správné odkazy na konkrétní dárky a ať chlapec maká Sml57

  1. na komentář reaguje malvina — #2
  2. na komentář reaguje marry.lu — #5
  superkarma: 0 14.12.2010, 12:39:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme