Zdraví

Ježíš, zase k zubaři…

 

Před lety jsem takhle navštívila zubařku, která mi suše oznámila, že mi musí vyndat nervy z obou dolních šestek. Lehkovážně jsem přikývla.

 

Po dvou hodinách na zubařském křesle jsem byla totálně ubulená a po proceduře čištění kanálků jsem se zapřísahala, že si zuby příště místo této mučící procedury nechám raději rovnou vytrhnout. Nevím, zda jste někdy zažili čištění kanálků, tedy těch malých prostůrků, které zbudou po vytažených nervech. Procedura totiž údajně nelze provádět s injekcí, která vám umrtví část anebo rovnou a ještě lépe polovinu úst.

 

Zubařka sadisticky zajíždí jakýmsi špičatým a tenoučkým nástrojem do útrob dásní a přitom urputně provolává, jak moc důležité je dostat se až na samý konec. Právě podle bolestivých projevů pacienta zjišťuje, zda skutečně dosáhla cíle. Když ho dosáhne, chudák na křesle totiž jeví známky velikého utrpení. V té chvíli totiž každému s normálním prahem citlivosti vyhrknou slzy a nevěřící se začínají modlit k bohu!


Tak zkušenosti tohoto typu mám já, obyčejná žena a matka…

Nevěděla jsem ale, že ve vztahu k zubařům budu prožívat ještě něco horšího.

 

Byly jsme totiž nedávno u zubaře s mou čtyřletou dcerou.
Zubařka našla dva malé kazy a dala nám přednášku, kterak jim u dětí předejít. Nedávat sladké, vynechat džusy a sladké pitivo a hlavně důkladně a minimálně dvakrát denně zoubky čistit. Hm, to se krásně poslouchá, ale hůře dodržuje… To je ale jiná věc.

 

Dále se lékařka jala vysvětlovat mému malému dítěti, že jí bude ze zoubků tahat červíčka, který se jí tam zabydlel a musí ven. Dcerka poslouchala pohádku o červíčkovi s otevřenou pusou. Jakmile ale začalo představování vrtačky, spolehlivě pusu zavřela a už neotevřela. Domlouvala jsem jí, slibovala a motivovala, stav zavřené pusinky se nezměnil. Nakonec jsem vyhrožovala a tím spustila hysterický výstup, který doposud klidná a usměvavá zubařka přestala chápat. Doporučila mi vyšetření u psychologa nebo placené ošetření pomocí narkózy.


V tu chvíli jsem přestala chápat já.

Opravdu jiné děti snášejí pohled na bzučící vrtačku beze strachu a obav, co bude následovat? Jsme skutečně tolik nestandardní rodina?

 

Vůbec nevím, jak situaci s dcerou řešit.
Přece jí nenechám zuby úplně zkazit… Ale přesvědčit ji k další návštěvě bude velmi obtížné, jelikož za poslední půlrok má velmi neblahé zkušenosti s jinými doktory, kteří ji z jejího pohledu dělali jen bolest. O té mé bolesti při pohledu na plačící a bezbranné dítě, které se jen přirozeně,  hlasitě a všemi možnými způsoby snaží ubránit lékařským zásahům, mluvit nebudu. Ty pocity znáte a je údělem matek tyto situace zvládnout. Ale my toho měly za poslední dobu dost, a proto také ten hysterický výstup na zubařském křesle…

 

Ale původně jsem vám psala o mé plánované návštěvě zubaře tento týden. Minule totiž říkal něco o  vytahování nervů…

 

Poraďte, jak naložit s dcerkou…
A na moje nervy byste nějakou radu neměly? Uvítám cokoliv…

   
23.03.2005 - Zdraví - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [100] L_B [*]

  danca79: kontakt mas ve vzkazech...

  superkarma: 0 24.03.2005, 12:12:32
 2. [99] ladera [*]

  Laliari: A myslíš si, že bych je dítěti dávala, když by byla tak špatné, jak píšeš? (synova pediatrička je moje známá a samozřejmě fluoridový tablety vzhledem k pravděpodobnosti úrovně zubů mého syna doporučila) To je právě stejný postup, kvůli kterému se mamka se spoustou pediatrů zlobí. Neznám přesně ty názvy nemocí, ale laicky se ti to pokusím vysvětlit. Když se mamka s mou pediatričkou o tom bavily, pediatrička se jí ptala, co si ale myslí o tom, že ona napíše fluoridový tablety, ale rodič koupí sůl s fluorem, navíc ho ještě třeba podává v jiných formách (např. Sunar complex ho obsahuje), co pak, když je to dítě předávkované? Mamka jí na to odpověděla, že zatímco zuby, které by byly předávkované fluoridem za celých 30 let neviděla (zubař to na nich pozná, samozřejmě na stálých zubech), tak tetracyklinový zuby má každé třetí dítě (antibiotikum tetracyklin způsobuje vážné poškození zubů, fluorid tomu zabraňuje - pediatři velice rádi tetracyklin píšou. Takže asi takto. Můj bratr a já jsme brali poctivě celé dětství fluouridový tablety, žádné problémy jsme z toho neměli, oba dva ještě nemáme ani jeden kaz (bratr je ještě o 7 let starší). Takže volba je na tobě... A mimochodem to o tom sodíku slyším poprvé a tato problematika proč jo a proč ne fluoridový tablety mě docela zajímá, tak nevím...

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:32:29
 3. avatar
  [97] peguša [*]

  Těžký v tomhle radit, když už je za malou negativní zkušenost. Nezbyde, než začít od začátku. Domluv se s doktorkou, třeba jinou a jděte tam s dcerkou několikrát jen tak jako na návštěvu. Paní doktorka jí třeba povozí na křesle, ukáže jí nástroje, ale nic jí nebude dělat. Po pár návštěvách jí třeba jen prohlídne zoubky a zase žádnej zákrok. Malá dostane určitě nějaký obrázek, že byla hodná. A ty jí taky něčím uplať za každou návštěvu bez breku. Jinak to nepůjde. Taky by bylo dobrý, kdybys šla třeba na vrtání, aby šla holčička s tebou. Když uvidí, že to vlastně nic není, dá se snadněji přesvědčit. Já v tomhle směru problémy nemám. Dcery (6 a 10) chodí k zubaři od jednoho roku na prevence společně se mnou. Viděly, když mi vrtali zub u trhání. Dnes je to tak, že když se jim viklá zub, chtějí samy k zubaři, aby jim ho vyndal a nemusely ho trhat samy. Jde samozřejmě ještě o mléčné zoubky, ale i když to trochu zabolí, vědí, že to je jen chvilička a pak už bude pokoj. Přeju ti, ať to zvládnete a zbavíte se strachu. Neboj, bude to dobré. Držím palce.

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:52:17
 4. avatar
  [96] Dudlajlama [*]

  Vivian: No, podle toho, co tu popisuje autorka clanku, je to stredovek primo ranny . Nemohlo byt vetsiho zubarskeho poseroutky nez ja, a ze jsem mela v CR mezi zubari par kamaradu a tudiz protekci . To az tady jsem zjistila, ze nejvetsi problem na celem zakroku je ta zhruba hodinu dosiroka otevrena pusa a zatuhla celist, na to jeste nic nevymysleli ani tady .

  superkarma: 0 24.03.2005, 03:40:14
 5. avatar
  [95] Vivian [*]

  jo a bylo to v Čechách

  superkarma: 0 23.03.2005, 22:47:50

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [94] Vivian [*]

  Eva_Fl: ty pořád děláš, jako kdybychom tu žili div ne ve středověku...
  Budeš se možná divit, ale i moje zubařka se mnou diskutuje o tom, "co teď a co potom" (přece jen to jsou hlavně moje zuby a moje prachy, že ) a když mi dělá něco, co si musím hradit ze svýho, tak mi pochopitelně taky navrhne několik možností, levnějších, dražších... a je jen na mně, co si vyberu.
  A po vytržení zubu (možná se budeš opět divit, ale v lokální anestezii ) mě taky jen tak nešoupli za dveře, ale řekli mi, co se bude dít a co mám dělat, a ty tampóny jsem dostala taky...

  superkarma: 0 23.03.2005, 22:47:18
 2. avatar
  [93] Eva_CZ [*]

  Galadriel: a maji tvuj chrup v PC a radej se s tebou, co ted a co potom a nabidnou nekoliv alternativ v ruznych cenovych relacich. A kdyz jde o zakrok jo drahej, da se dohodnout na mesicnich splatkach, ktere jsou unosne. A po vytrzeni zubu dostanes slovni instrukce, jak o sebe pecovat v nasledujicich hodinach, tampon na zatazeni rany a tampony s sebou domu a pro jistotu jeste letak s informacemi i telef. cislem na zubare domu. A tak, no...

  superkarma: 0 23.03.2005, 21:34:14
 3. avatar
  [92] danca79 [*]

  L_B: ad66 - jsi z Prahy? ja ho chci takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  superkarma: 0 23.03.2005, 21:27:34
 4. avatar
  [91] Vivian [*]

  Takže jsem asi měla velké štěstí, když mi po přestěhování do Prahy stačilo zvednout telefon a byla jsem hned na první pokus objednaná u nové zubařky a u nového gynekologa

  superkarma: 0 23.03.2005, 20:16:55
 5. avatar
  [90] Vivian [*]

  Manx: myslela jsem to samozřejmě obecně, pod pojmem gynekolog si představ chlapa i ženskou Já mám samozřejmě gynekoložku, je skvělá - milá, příjemná, profesionální... a dostala jsem se k ní na první pokus.

  superkarma: 0 23.03.2005, 20:13:13
 6. avatar
  [89] Dudlajlama [*]

  P.S. Rentgen pred zakrokem je samozrejmy, nekdy se koren rozdvojuje, tudiz jsou kanalky dva a bez rentgenu se muze jedna casto totalne opominout.

  superkarma: 0 23.03.2005, 19:51:40
 7. avatar
  [88] Dudlajlama [*]

  Necetla jsem prispevky, jenom ale ziram... , ja mam zubnich kanalku cistenych a vyplnenych hned nekolik a u zubare pri tomto zakroku vetsinou tlucu spacky. Jak je mozne, ze v jedne zemi se podavaji fungujici anestetika a v jine zakrok pripomina stredoveke muceni ?

  superkarma: 0 23.03.2005, 19:46:39
 8. avatar
  [87] Laliari [*]

  ladera: Já jsem se detdké lékařky na fluoridové tablety ptala a ona mi je nijak nevymlouvala, ale vysvětlila mi že obsahují hodně sodíku. akže jsem je dětem raději ani nedávala, protože sodík zvyšuje krevní tlak - proto je nezdravé přehánět solení a solí se všechno víc, než je třeba, tak proč to cpát dětem ještě v tabletách?

  superkarma: 0 23.03.2005, 18:07:11
 9. avatar
  [86] danca79 [*]

  gerda: ad 53 - oni by ti pred tim nez pichnou injekci meli dat cucat takovou tycinku, ktera je napustena necim co ti tu dasen pred injekci znecitlivi........

  superkarma: 0 23.03.2005, 16:24:24
 10. [85] ladera [*]

  Chcete si přečíst názor dcery zubařky? Tak čtěte:
  Jednak výmluvy, že se vždy nedaří dítěti vyčistit zuby jsou naprostá výmluva, chápu jistě, že když např. syn měl salmonelózu a celý den pouze blinkal a kadil, že mu nebudu cpát ještě kartáček do pusy, aby ho to dráždilo ještě víc, ale normálně se absolutně nemůže stát, aby nemělo dítě vyčistěný zuby. Za druhé nechat si napsat fluoridový tablety od pediatra (rádi na to zapomínají, proč to mamka neví), který zajišťují zdravé stálé zuby. Chodit hlavně sami na preventivní prohlídky, brát dítě s sebou již od roku, aby si zvyklo, že je to naprosto normální, běžná věc, která se prostě musí udělat, že tam musí chodit i maminka a tatínek a že ne vždy se musí do zoubku vrtat. Naprosto nevhodné jsou řeči před dětmi, že raději porodit než jít k zubaři apod. I dvouleté dítě to samozřejmě pochopí. Na druhou stranu říci pravdu. Jestliže se bude vrtat, bude to pravděpodobně bolet, takže jestliže jednou řeknete, že to bolet nebude, příště už vám do ordinace nevkročí. Slíbit něco normálně nedosažitelného za hodné chování. Zubaře vybírat, máte právo volby! Na druhou stranu, jestliže mamce příjde do ordinace osmileté dítě, které plive, kope a kouše, nemůžete se jí divit, že je vyhodí. Jednak má v čekárně dalších spoustu lidí a jednak není v popisu její práce se nechat zranit od dítěte, které je schopno ve svém věku pochopit smysl její práce. Takže je potřeba dítě připravit! Na druhou stranu, nemyslete si, že tohle všechno vám zaručí zázraky. Např. mému synovi jsou 3 a má dva kazy (celkem bez problémů si je nechal vyvrat, ale byla to přece babička, že...). Já nemám dodnes ani jeden kaz, ale manžel nemá ani jeden zub zdravý. Syn má bohužel zuby po něm, takže přestože jsem v těhotenství brala vitamíny, syn pravidelně bere fluoridové tablety, čistíme od prvního zubu, tak 2 kazy má. Ale mohlo být hůř, protože tchýně mi říkala, že manžel měl místo dětských zubů jen hnědý pahýly (Prý si je čistil, ale . Takže to evidentně ovlivnit jde. A mimochodem dámy, děsně se bojím zubaře! Fakt, nevím proč, když mi nikdy nic nedělal, asi z těch děsných řečí a z toho, co si prožil manžel (byl na operaci, kde mu zaživa ořezávali odumřelé kosti od zubů -to mu nedělala moje mamka, ale přímo na specializovaným pracovišti) Takže dámy nenechte vaše ratolesti dojít takto daleko.

  superkarma: 0 23.03.2005, 16:21:41
 11. avatar
  [83] medved [*]

  ale jak tu radite vymenit zubare...nevim jak jinde, ale sehnat zubare v praze, to je kumst temer nikdo nebere...bracha ma zubare sadistu a pres velke snazeni je u nej furt, protoze nikoho jineho nesehnal

  superkarma: 0 23.03.2005, 16:15:43
 12. avatar
  [82] medved [*]

  s cistenim kanalku mam cerstvou zkusenost...vloni jsem byla kvuli tehle drobnosti u zubarky 5x (s jednim zubem)...poprve mi dala asi tri injekce, nez to opravdu prestalo bolet a nervy mi vytrhala a pak uz to jen na dalsich navstevach cistila...ale to uz byl vlastne mrtvy zub...bolelo to jen kdyz tam byl hnis, ktery se prave snazila vyndat...ale nic strasneho...a kazdou navstevou to bylo leps a lepsi zubarka se mi velmi omlouvala, ze mi to uz umrtvit nemuze, protoze jak je tam ten hnis, tak pres nej ta latka do kanalku neprojde a tudiz anestezie nefunguje...ale dalo se to v pohode vydrzet...nejvic me dycky bolela pusa...standartne jsem ji mela otevrenou tak hodku, naposledy dokonce dve

  superkarma: 0 23.03.2005, 16:13:59
 13. [79] Rikina [*]

  Žábina: no jo, ale doktor, kterého mi někdo doporučí, mi řekne, že už má moc pacientů, a tudíž se mám zeptat za půl roku, jestli náhodou nebude mít v té době volné místo ve své kartotéce... takže musím buď dál chodit k doktorovi podle místa bydliště, který mě odmítnout nesmí, nebo být zdravá.

  superkarma: 0 23.03.2005, 15:24:16
 14. avatar
  [77] Žábina [*]

  Rikina: č.71 - já tedy dám hodně na doporučení známých...našla jsem si tak zubaře i gynekoložku...
  podle bydliště to už dneska neexistuje, ne?

  superkarma: 0 23.03.2005, 15:15:56
 15. avatar
  [75] Meander [*]

  Stáňo, měň zubařku! Kdyby se můj zubař dotkl mých kanálků bez injekce, ukopla bych mu na místě jeho chloubu. Samozřejmě, že tuto proceduru lze provádět s injekcí. To, že žiju a že můj zubař má dvě děti, je toho důkazem

  superkarma: 0 23.03.2005, 14:58:57
 16. avatar
  [74] Lucka * [*]

  MotýliceEmma: já tam musím znova, nabrala mi toho málo . A já si celou dobu myslela, že jen takhle drasticky vyšetřuje, ale podle tvého popisu mě jen skřípla

  superkarma: 0 23.03.2005, 14:55:38
 17. avatar
  [73] Lucka * [*]

  MotýliceEmma: tak koukám, že se to nestlo jen mě! Já byla u nové gynekoložky na cytologii, ale taky jsem měla pocit, ajkoby mi něco skřípla. Táhlo to k levé straně a docela to bolelo. A přitom je to stará doktorka.

  superkarma: 0 23.03.2005, 14:52:57
 18. [71] Rikina [*]

  To jsou akorát řeči, že si můžu doktora vybrat. Nemůžu, protože mě jednoduše nevezme. Musím jít tam, kam podle bydliště patřím, nebo se někde doprošovat, jestli se milostivě uráčej vzít novýho pacienta. A je jedno, jestli je to oční, zubař nebo gynekolog, všude je to stejné. Kromě toho bych ráda věděla, jak poznám, že se ke mně ten zubař bude chovat slušně, a že taky něco umí ? Poznám to leda až v ordinaci, a to už je pozdě. Zkušenosti se zubařkami mám jenom špatné, vystřídala jsem tři, a všechny to byly krávy jordánské, s prominutím. Jako bych si snad ty zuby ničila schválně či co. Nějaké znecitlivění ? Na co ? Zbytečný... a pacient má jen jedno právo, sedět s otevřenými ústy. Neptat se na nic, nic nechtít, a absolutně věřit, že všechno, co se s ním děje, je v dokonalém pořádku. Doktor ví nejlíp, a pacient vědět nepotřebuje, stejně by nerozuměl.

  superkarma: 0 23.03.2005, 14:44:43
 19. avatar
  [70] Vivian [*]

  MotýliceEmma: leda děložní krček... nebo možná něco v pochvě... neumím si představit, že by při stěru z děložního krčku mohla skřípnout cokoli jiného ale třeba mě někdo opraví

  superkarma: 0 23.03.2005, 14:43:53
 20. avatar
  [66] L_B [*]

  tak ja mam ted uplne super zubare - sikovny, mlady, pohledny a jeho nadherne modre oci funguji lip nez injekce na umrtveni...
  pri kazde kontrole udela rtg a pri zakroku vzdycky presne rika, co bude delat a na co se mam pripravit - doporucila jsem ho uz hodne lidem a vsichni do jednoho jsou s nim 100% spokojeni
  a dokonce si ho pochvaloval i jeden nas lektor, ktery pres 20 roku nebyl u zubare, protoze se bal

  superkarma: 0 23.03.2005, 13:46:02
 21. avatar
  [65] Vivian [*]

  MotýliceEmma: jak ti mohli při cytologii skřípnout vevnitř sval? Jaký sval? Stěr na cyto se přece bere takovou jakoby vatovou štětičkou... Nebo tě jako skřípli zrcadlama?

  superkarma: 0 23.03.2005, 13:25:31
 22. avatar
  [63] Vivian [*]

  Lucijána: já našla v Praze zubaře i gynekologa na první pokus, asi to nebude tak horký

  superkarma: 0 23.03.2005, 13:12:27
 23. avatar
  [62] Žábina [*]

  gerda: č.53 - přesně tak - pokud kaz nezanedbáš a je malý, nevidím vůbec důvod si dávat píchat injekci....já měla svoji první předloni při trhání zubu..jinak veškeré ošetření zvládám bez ní...a to nejsem žádnej hrdina nebo tak

  superkarma: 0 23.03.2005, 13:12:12
 24. avatar
  [61] Žábina [*]

  Manx: nevím tedy kde bydlíš, já v Plzni a vybírat si můžu z desítek doktorů...u zubaře už jsem třetího a gyndu ani nepočítám...prostě když se mi něco nelíbí, jdu jinam...je to moje zdraví, tak pro něj musím něco udělat...
  a to že naše celebrity se jezdí léčit do zahraničí, nebudu komentovat...to je asi jako jedna slepice od manžela z práce, která si jezdí šminky nakupovat JEN do Prahy...blbost nezná mezí...

  superkarma: 0 23.03.2005, 13:10:43
 25. [58] malaprdylka [*]

  Stáňo, jít k zubaři, z toho nemám strach v žáném případě. Vše záleží pouze na přístupu a chování toho lékaře, ať už k dospělému nebo k dítě. Chodím s dcerou k jedné paní zubařce a je skvělá. Dcera tam od mala chodí ráda a to je jí dneska už 16 let. Nikdy tam nešla se strachem, ba naopak se tam vždycky těší a slzičku - no tu tam neukápla nikdy! Asi budeš muset změnit zubní lékařku. A stěma nervama - to mám taky za sebou, ale dostala jsem do zubu nejdřív arzenovou vložku a ten nerv se umrtvil, pak mi ho při další návštěvě vyndala a teprve mi čistila kanálky a to čištění kanálků už nebylo téměř bolestivé. Nevím teda jestli se to ještě dneska tak dělá, ale předpokládám, že určitě ano. Přece nebudeš trpět jako zvíře. Klidně se ozvi a nejdůležitější je mít zubního lékaře jak já říkám se srdcem a lidským přístupem k pacientovi. Tak hlavu vzhůru a hledej - pro sebe i pro dceru - a nemusí to být zrovna dětský zubař, vezme ti jí i zubák pro dospělé. Jen když se ho holka nebude bát a bude se jí zamlouvat, pak udělá cokoliv - i tu upusinku klidně a beze strachu otevře a bude se těšit jako ta moje na každou preventivní prohlídku i ošetření.

  superkarma: 0 23.03.2005, 12:43:36
 26. avatar
  [57] Vivian [*]

  Manx: (52) - no nevím, s tím já nemám zkušenost. Co bydlím v Praze, mám už druhého gynekologa a nikdy jsem neměla problém s tím, že by mě odmítli zaregistrovat. A teď chodím na gyndu na Prahu 1, kam trvalým bydlištěm rozhodně nespadám (neb mám trvalé bydliště v okrese Ústí nad Orlicí )

  superkarma: 0 23.03.2005, 12:36:50
 27. avatar
  [56] Lucka * [*]

  O kolonoskopii mi ani nemluvte!!! Ten hnus co se předtím pije, šlo to ze mě snad všema tělníma otvorama . No a samotný vyšetření byla taky lahoda. Injekce na oblbnutí mi nezabrala, takže vyšetření trvalo 45 minut a já myslela, že je to má poslední hodina. Radši půjdu k 10x k zubaři, než na tohle vyšetření

  superkarma: 0 23.03.2005, 12:18:12
 28. avatar
  [55] Petique [*]

  No, na základce sme měli zubařku ve škole, takže sme tam taky hromadně chodili. Nejen že mi nechala vyhnít skoro celej zub (nevšimla si, chuděrka ), ale na máminu otázku, jestli bych na ty svoje spodní zuby nepotřebovala rovnátka (každej zub mi de jinam ) odpověděla, že je to zbytečný, je to jen kosmetická vada a při mluvení to není vidět, což je sice pravda, ale.....
  Teď chodím k jiný zubajdě, a ta je super, prvně mi vždycky všechno vysvělí, ukáže, a pak se do toho pustí. V létě mi bude řezat tu ´´uzdičku´´ dole tu šlachu jak spojuje dásně s pusou, páč ju mám moc vysoko, a odchlipuju si dásně při mluvení a tak. Zajímavý, že se to dělá už malým dětem, a mě na to předchozí mudr nepřišla za 15 let.

  superkarma: 0 23.03.2005, 12:08:21
 29. avatar
  [53] gerda [*]

  Žábina: já jsem taky pro, aby se injekce nedávaly zbytečně. Ono to píchnutí injekce kolikrát bolí víc, než ten zákrok. Jen když si vzpomenu, jak mi doktorka opíchávala přední horní zuby, slzy mi tekly samovolně, jak to bolelo. Tam totiž není žádné maso v dásni. Hruůza! A mít pak bůhví jak dlouho dřevěnou pusu, to taky není nic moc. Kromtoho - každá zbytečná chemie do těla je podle mě na škodu.

  superkarma: 0 23.03.2005, 12:00:19
 30. avatar
  [48] Žábina [*]

  Vivian: přesně to píšu kousek pod tebou /č.44/

  superkarma: 0 23.03.2005, 11:51:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme