Další dnešní přispěvatelkou je čtenářka Mio. „Podzimní dekorace řešíme vesměs tím způsobem, že děti sbírají kaštany a ty se průběžně válí po celém bytě (občas se někdo svalí i po nich) - až jsou venku kaštany vysbírány, začíná sběr barevného listí," píše. A jak to je s ježkem, to se dozvíte v této novince...

Jak vyrobit ježka z toho, co zahrada dala? Je to celkem jednoduché. Návod poslala čtenářka Mio k dnešnímu tématu: Podzimní dekorace.


Ahoj Kubo, posílám něco k dnešnímu tématu:

Podzimní dekorace řešíme vesměs tím způsobem, že děti sbírají kaštany a ty se průběžně válí po celém bytě (občas se někdo svalí i po nich) - až jsou venku kaštany vysbírány, začíná sběr barevného listí. To mám ráda. Prostě se tato šustivá kytka strčí do skleněné vázy a hned je podzim na stole. Nevýhoda je, že moc nevydrží, ale zato se dá levně a rychle pořídit nová.

Listí sem ale fotit nebudu. Dnes dodám něco jiného. Komu se letos nadurodily cukety a stále se mu ještě nějaká povaluje na zahrádce či v lednici, může si zapíchat. (Zanechte nemravných myšlenek, řeč je o párátkách!!)

Cuketový ježek:

  • potřebujeme:
  • 2 cukety (nejlépe ve 2 velikostech)
  • párátka
  • hřebíčky
  • kaštany
  • pár jablek, listy atd (na náklad)

Postup: Cukety přeřízneme, z každé si necháme jen 1 část (ze zbytku jsem já osobně uklohnila cuketovo-sýrové karboše) a tu menší vložíme jako matrjošku do té větší. Pomocí párátek ježkovi "přišijeme" čumáček a nožky, hřebíčkem vymodelujeme kukadla a pak přijde na řadu ta nejbolestivější část - zapichování párátek. Doporučuji zvolit nějakou strategickou trasu po ježkově páteři, jinak poteče krev (vaše) - až je dopícháno, nandáme mu tam vitamínů, kolik toho ježour unese a vystavíme.

ježek

Ten náš nám nedupe doma, nýbrž za plotem mateřské školy (už tedy vlastně dodupal, chudák..) do níž chodí dcera a každoročně je zde páchána dýňová slavnost, na níž rodičovstvo (dětem je to většinou šumák) předstírá, že je manuálně zručné a vytváří rozličná "díla" nejen z dýní, ale i z ostatních podzimních surovin. Všechny výtvory se pak vystaví za plot školky a okolí se kochá.

Podzimu zdar (tomuto teplému obzvlášť)!
Vaše, Mio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podzimní dekorace

Vyrábíte drobné dekorace z podzimních plodů, milé čtenářky?

Pokud ano - a já tomu věřím, pošlete mi jejich výrobní postup a svou dekoraci také vyfoťte. Mohou to být zvířátka z kaštanů, věnečky či obrázky z listí, ozdobné lahvičky ze skořápek - nevím, co ještě... určitě je spousta věcí, kterými se v podzimním čase dá zdobit domácnost. Podělte se o ty své dekorace! Za svůj příspěvek můžete získat kazetu POCKWICK 9 chutí čaje a časopis TOPseriál s podtitulem Anglické vraždy. Příspěvky očekávám dnes (středa 3. listopadu 2010) na následující e-mailové adrese.

Reklama