Protože jsou Vánoční trhy ve městě, kde žije čtenářka Dáša, malé, jezdí pravidelně o svátcích s přítelem a synem do německého Annabergu.

Malý raport z německých trhů zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Dáša...


Vánoční trhy v našem městě jsou dost malé, jeden velký ozdobený strom a pár stánků s občerstvením a zbožím. Veškeré výrobky nejsou až tak typické pro tyto svátky. Já, přítel a syn jezdíme pravidelně už asi 4 roky do německého Annabergu, na jejich vánoční trhy. Máme to tam blíže než třeba do Norimberku nebo Drážďan.

Také letos jsme neudělali výjimku a v sobotu se rozhodli, že pojedeme hned po obědě. Počasí se vydařilo, v Krušných horách na nás dokonce vykouklo sluníčko a bylo tam podstatně více sněhu než dole ve městech. Po cestě naštěstí nesněžilo, takže i serpentýny nad Jáchymovem byly v pohodě.

trhy1

Cestou jsme pozorovali vyzdobené domky s rozsvícenými vánočními oblouky za okny. Celkem brzy jsme dorazili do cíle. Náměstí už bylo plné lidí, kteří pili horké svařené víno a pochutnávali si na opečené klobáse. To bylo také první, co přítele hned zajímalo. Také jsme neodolali a všichni tři si pochutnali na klobáse a svařáčku, který přišel v mrazu vhod. A jako už i loni jsme si prohlédli náměstí a jeho výzdobu. Dominantou krásného náměstíčka je obrovský ozdobený strom uprostřed a dřevěná, otáčecí, osvětlená pyramida s anděly a dalšími panáčky. Všude byla spousta lidí, včetně mnoha našich krajanů. Chtěli jsme se také podívat do místního kostela, ale ten byl zrovna zavřený. Další půl hodinu jsme nechtěli už čekat, až bude další prohlídka, známe ho z předešlých let. Jsou tam krásné velké sochy patřící k betlému.

annaberg

Asi po hodině a půl jsme se zrmzlí vydali k zaparkovanému autu a jeli zpět domů. Určitě se vyplatí do Annabergu zajet, nasát tam pravou vánoční atmosféru, bez davů lidí, kteří jsou v Praze a jiných velkých městech. Pro děti tam jezdí malý vláček a mohou se svézt na ponících. Zadní strany stánků jsou navíc opatřeny okénky, za nimi malí dřevění řemeslníci, kteří se pohybují - to je něco pro děti, ale i pro mě. Výlet do tohoto města mohu opravdu doporučit. Přeji vám všem klidný čas před Vánoci, bez spěchu a stresů.

Dodatek: Na hlavě jsem tam měla čepici, kterou jinak celý rok nenosím, pouze na horách :). To podotýkám vzhledem k nedávnému tématu nošení čepic.

Dáša

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 12. 2012: Vánoční trhy

  • Jak vypadají letos vánoční trhy u vás?
  • Chodíte na ně?
  • Kolik na vánočních trzích utratíte?
  • Koupila jste někdy na vánočních trzích něco zajímavého?
  • Pošlete fotku z letošních vánočních trhů!

Své příspěvky a fotky (maximálně dvě ke každému příspěvku) zasílejte nejpozději 10. 12. 2012 do 14.30 hodin na emailovou adresu redakce (viz níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a tím i možné získání krásných vánočních dárků od Albi: dvou Vánočních čajů a jednoho stylového diáře na rok 2013.

darky albi

Reklama