Domácnost

Jezdila byste na kole z papíru?

Anglický student designu na Sheffield Hallam University Phil Bridge přichází s ekologickou novinkou. Sestrojil kolo z papíru, které prý unese až 80 kg a odolá dokonce i dešti. Náklady činí v přepočtu pouhých 450 korun.

Jednadvacetiletý mladík sestrojil kolo, které si bude moci pořídit každý. Jeho papírový bicykl má mnoho výhod Má nízkou cenu a nebude přitahovat zloděje, je ekologické a je dosažitelné pro každého. Náklady na výrobu kola totiž činí pouhých 15 liber, což je v přepočtu asi 450 korun.

Rám bicyklu je sestaven z kartonu, který se běžně používá v průmyslové balení výrobků Samotný rám ho stál asi 100 korun. Po přidání kol a řetězu se cena dostala na 450 korun a to je při srovnání s cenou ostatních jízdních kol směšná částka.

Podle slov konstruktéra je již papírový prototyp v provozu, ale stále má své mouchy, které je třeba doladit. Jeden z hlavních důvodů, proč student takové kole sestrojil, je vysoká pořizovací cena. Za běžné jízdní kolo totiž v Británii můžete zaplatit i několik stovek liber.

Chtěla byste kolo z papíru nebo dáte přednost klasice?

   
30.06.2008 - Dům a byt - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] kačinka [*]

    Dost pochybuju, že by to přežilo to co zatím letos moje kolo - 2500 km, z toho valná část terénem, bahnem a tak.

    superkarma: 0 01.07.2008, 07:22:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme