Světe, div se, spravedlnost možná povyroste o pár centimetrů! Proč? ODS hodlá udělat ze zneužívání sociálních dávek trestný čin!

My, kdo se živíme prací, držíme palce!

„Nápad učinit ze zneužívání sociálních dávek speciální trestný čin sdílí většina občanských demokratů a hodlá jej v budoucnu prosazovat i na vládní úrovni,“ potvrdil podle zpravodajských serverů médiím pan Nečas. Uvedl ale také, že o tom ještě nejednal s koaličními partnery.

ČSSD ústy pana Sobotky nesouhlasí

Plán ODS ohledně trestnosti zneužití sociálních dávek označil naopak pan Sobotka (ČSSD) za nezodpovědné předvolební strašení sociálně slabých. (Pane Sobotko, sociálně slabý člověk, který dávky nezneužívá, tedy opravdu slabý, se přece nemá čeho bát :-)))

Vyjádřil se dokonce v tom smyslu, že se ODS inspiruje u Dělnické strany.

Nevím, jak vy, ale já bych vcelku uvítala, kdyby se přísně postihovala lenost a vysávání státu na úkor těch, kdo to skutečně potřebují. Všichni víme, jak je to v téhle zemi s vyplácením peněz v nouzi a kdo na ně ponejvíce stojí frontu. Bylo by prima, kdyby se do této oblasti propracoval paprsek spravedlnosti.  

Domnívám se, že to ví i pan Sobotka.

Pište mi dnes o vašich vlastních srážkách s blbci i milých setkáních s jejich opaky na redakce@zena-in.cz. Moc se těším, že si při pátku uděláme humornou atmosféru a do víkendu vstoupíme s úsměvem.

Reklama