Společenská sezona se rozjíždí a máte nejvyšší čas uvažovat o tom, jaké si pořídit šaty. Pokud ještě nemáte malé černé, právě teď je ideální příležitost se po nějakých podívat.

malé černé

Proč právě malé černé? Protože jsou vždy bezpečnou volbou, když chcete vypadat elegantně. Protože malé černé užijete celoročně. Protože malé černé nepodléhají módě.

Proč se jim vlastně říká malé, když jejich kouzlo přetrvalo v téměř nezměněné formě desetiletí? Asi proto, že jsou tak geniálně jednoduché, neokázalé, prosté, stejně jako jejich tvůrkyně, legendární Coco Chanel.

V čem tkví jejich obliba? Protože v malých černých nikdy neuděláte chybu, když chcete být dobře a stylově oblečená.

malé černé

Kam je nosit?

Na koncert (pochopitelně ne rockový), i když, proč ne? Když si k nim obujete martensky, síťované punčochy a koženou bundu?

Do divadla (typu Národní), ale klidně i na komedii nebo muzikál. Doplňte je kozačkami, barevnými punčochami nebo jiným výraznějším doplňkem, který jim dodá šmrnc.

malé černé

Na raut (pořádaný ve velkém stylu) nebo na pracovní večeři

Na svatbu (pokud nejste nevěsta). Ale pokud jste a máte smysl pro recesi, tak proč ne.

Těch možností by bylo pochopitelně víc, ale záleží na stupni společenské důležitosti a na citu.malé černé

Možná dostanete pozvánku na akci, kde bude napsáno „black tie“, to znamená, že by muž měl přijít ve smokingu a vy máte ideální příležitost vyrazit v malých černých.

Jaké doplňky?

malé černé

Pochopitelně záleží na příležitosti. Viz odstavec „Kam je nosit“.

cerna

Ale nikdy neuděláte chybu, když zvolíte klasické: Černé lodičky, punčochy co nejtenčí v tělové barvě, ale můžou být i černé, malá černá kabelka nebo psaníčko a perly, které váš dokonalý vzhled prozáří.

Reklama