Bulvár

Ještě jednu šanci?

Vždy, když si vzpomenu na babičku a dědečka, je mi to až k pláči...

Je mi strašně líto, že je nemůžu navštívit, a vím, že babička je na tom celkem špatně.

Když jsme byly se sestrou malé, vzpomínám si, že nám vždycky dědeček povídal před spaním příběhy, s babičkou jsme se modlily před spaním a chodily do kostela.

Pak se nějak prarodiče změnili... začali být protivní, ničím se jim nikdo nezavděčil, nic se jim nelíbilo, navíc babička začala být nemocná a začal u nich vládnout alkohol.

Jak ráda bych se za nimi jela podívat, ale všichni mi radí, ať si nekazím krásné vzpomínky...
Ať si je uchovám v srdci tak, jak je znám.

Kaamoska


Milá Kaamosko,
sama něco podobného zažívám. V době Vánoc si to možná uvědomujeme mnohem víc než kdykoli jindy. Pokud máte pocit, že byste za nimi měla jet, udělejte to. Připravte se ale, bohužel, i na případné odmítnutí.

   
20.12.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [22] dida [*]

  Pěkné vzpomínky ti zůstanou tak i tak.Ale když za nimi teď zajedeš,tak si nikdy nebudeš vyčítat,že jsi za babi a dědou nejela Přeji Ti pěkné a veselé setkání s prarodičema

  superkarma: 0 20.12.2005, 13:29:08
 2. avatar
  [21] Zdendula [*]

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:49:33
 3. avatar
  [19] Zdendula [*]

  Můj děda zemřel předloni na rakovinu plic, je nás 7 vnoučat a jen 2 jsme se o něho postarali, metastáze mu postoupili do mozku a byl hodně zlej a nejvíc na nás co jsme se o něho starali, ostatní přijeli jednou za 1/4 roku na zdvořilostní návštěvu a byli jeho zlatíčka. Děda byl sám a s největším úsilím byl schopen se dobelhat na záchod a do žádného ústavu nechtěl, Navíc jsme ani jedna nebyla z města kde bydlel on a ani on nechtěl u nikoho být, takže jsme opravdu neměli snadné, za vše se nám dostalo jen nadávek.
  Ale věděli jsme že tohle už není náš děda a že on sám by se k nám nikdy takto nechoval protože nás miloval a my jeho, proto jsme vše v tichosti snášeli a nezlobili se na něho. Když na něj vzpomínám tak opravdu jen na to hezké.

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:36:12
 4. avatar
  [16] Zdendula [*]

  Raději se za nimi jeď podívat nebo až tu jednou nebudou a ty si to budeš vyčítat. Řešila jsem stejný problém s otcem a taky jsem se bála zkažených svátků a vůbec jeho reakcí, potom náhle zemřel a už nebyla možnost nic napravovat.
  Chorobou o které píšeš onemocněla manželova maminka, je bohužel už v hodně pokročilém stadiu a i když to k ní máme 170km ani by nás nenapadlo se za ní nejet podívat i přesto že nás už téměř vůbec nepoznává.

  superkarma: 0 20.12.2005, 12:02:40
 5. avatar
  [15] catcat [*]

  Kaamoska: alzhaimra měla babička taky a nikdy by mě nenapadlo uvažovat, že se změnila a nepůjdu za ní. Byla to uže jen troska bývalé babičky, ale když se jí na chvíli rozsvítilo v očích poznáním, že jsem to já, tak mi to přineslo obrovskou radost. Dědu jsme měli už jen nevlastního, dokázal nás taky pěkně vytočit, ale i jeho jsme navštěvovali až do konce. Až jednou nebudou, bude pozdě uvažovat coby kdyby...

  superkarma: 0 20.12.2005, 11:55:04
 6. avatar
  [9] gerda [*]

  hele, jeď. Ať už je to tam jaké chce. Pořád lepší, než si pak do smrti vyčítat, žes to nestihla. Někdy je lepší udělat to, čeho se bojíš a ten strach pomine.

  superkarma: 0 20.12.2005, 10:38:49
 7. avatar
  [4] gerda [*]

  A co kdybys jim napsala hezký dopis k Vánocům? Určitě by byla nějaká odezva, možná pozvání na návštěvu a když by to nebyla přepadovka, tak by to mohlo být hezké. Na to, že se změnili, jsi přece připravená...

  superkarma: 0 20.12.2005, 10:23:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme