Byť má čtenářka s nickem Jerenika pěkné jméno, s přítelem ho neslaví. Ale nevadí, až její cácorky vyrostou, určitě si na maminku vzpomenou :)

Dobrý den, připojuji taky pár řádků…

Ať už to jsou jmeniny či narozeniny, o to se starám v naší rodině jen já. Přítele jakoby se to netýká, nebo aspoň tak, že svoje připomíná dopředu a u ostatních je nevnímá.

Přímo oslavy se u nás nekonají, co se týče jmenin. To, když je mají cácorky, tak jim večer, když už spí, dám k posteli balíček s překvapením. A když otevřou ráno své krásné očka, které spatří balíček, to je pak příjemné probuzení pro všechny.

Co se týče jmen, tak u dětí jsem je vybírala, podle nás. Starší holka má jméno po otci, to je Pavla. Mladší má po mě, to je Petra.  Aby nedošlo k nedorozumění, tak Petra je moje křtěné jméno. Křestní jsem jí dát nechtěla, i když se mi moje jméno líbí. Je pravda, že si je hodně lidí plete, protože jinak jsou jejich iniciály P. P. a P. P. :)

Moje jméno vybrala mamka podle sourozence, tedy Marek – Markéta. :)

Moje jmeniny se u nás neslaví, přítel dělá, jako, že se nic neděje.  A já už se tím netrápím. Ale vím, že až cácorky povyrostou, že nějakou maličkost mi dají, třeba v podobě namalovaného obrázku, nebo něco vyrobeného, hlavně to bude od srdíčka.

Přeji hezký den. Jerenika

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Jestli to chápu dobře, Vy jste tedy Markéta Petra? Ty, jo – to jsou krásná jména, hodna oslavy. Tak zkuste říct přítelovi: „dnes mám svátek, dáš si se mnou skleničku?“ Třeba ho to trkne a přidá i kytičku :)
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama