Další příspěvek je od čtenářky Jereniky, i když se týká více porodů, cesta do porodnice je tam zmíněná taky. A navíc by bylo škoda nezveřejnit přiložené fotografie.

Dobrý den, posílám pár řádků :)

Když jsem se probudila a vstala, tak mi rovnou odtekla voda. Tak je to tady, řekla jsem si. Šla jsem do sprchy a tam zjistila, že mi teče i krev. Tak jsem po sprše zavolala rovnou sanitku, neboť i ty kontrakce už byly po 5 minutách. V sanitce už po třech, tak kousek od bydliště nakonec ještě volali rychlou :)

Na hekárně jsem myslela, že se zblázním. Musela jsem ležet, i když bolesti byly hrozný. K tomu ještě měřili stále srdíčko a já musela ležet na zádech, ale nešlo to. Potřebovala jsem ležet na boku a sestrám se to nelíbilo. Pořád mi nadávali, ale mě už to bylo jedno. Ty  bolesti byly šílený a já tam neustále tlačila. Po dlouhé době mi dal doktor epidurál, a konečně se mi trochu ulevilo. Otvírala jsem se rychle, tak pak jsem šla rovnou na sál, tam už to dlouho netrvalo a malá vylítla jako blesk :) ..Jsem myslela, že jí doktor nechytí a spadne na zem, což se málem stalo :(

Pak mi ještě při vyšetření zjistili, že se nečistím, jak mám, tak následovala po dva dny injekce. Ten první den musela být malá u sestřiček, přes ty bolesti bych starost o ní nezvládla.

Při druhém porodu, když mi odtekla voda, ale netekla krev, jsem si dávala na čas. Tentokrát jsem sama doma nebyla a byla u nás na návštěvě ještě mamča. Kontrakce nebyly, a když začínaly, tak pořád to nebylo tak hrozný. Až k večeru jsem se rozhodla, že pojedu. Na hekárně pořád nic, tak mi dali vyvolávačku. Stále nic, malé se ven nechtělo, otvírala jsem se málo a to i když už jsem pak byla na sále. (Tam co jsem prožila, nikomu nepřeji, bylo to děs a hrůza, včetně přístupu doktora a sester. Nehledě na to, že jsem i omdlévala a ta sestra mi lila vodu na obličej z nějakého hadříku. Pak už mi musela dát kyslík. No nechci psát, co vše se tam dělo, ještě teď mám šílený vztek a divím se sama sobě, že jsem to pak nechala být.) Pak to přišlo samo a malá vylítla jako blesk, opět, jako ta první :)

Pak už vše bylo v pohodě, až na opětovné kojení, které dopadlo stejně jako to první, děs a bída, takže to jistila opět náhradní výživa.

Přeji hezký den :)

Jerenika

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

pavla

pavlajedna

Pavla

petra

petrajedna

Petra

_______________________

Nebýt těch krásných fotografií, tak zvažuji, zda tento příspěvek vůbec zveřejnit, ať nevystrašíme budoucí maminky.
Takže to shrneme – cesta byla sanitkou a holčičky jsou překrásné!! ))
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama