Domácnost

Jen staré spotřebiče

Třídění odpadu, toť téma dnešního dne. Příspěvků chodí skutečně velké množství! Toto je jeden z nich od čtenářky Lelaby...


Když se zamyslím nad tímto tématem a nad sebou, tak zjišťuji, že nejsem úplně ideální třídič odpadu, ale co se týče staré elektroniky, domácích spotřebičů a vše s tím spojené, tak neváhám tyto věci odvézt do sběrného dvora. Zrovna nedávno se mi naskytl pohled, kdy jsem šla kolem popelnic a byly tam jen tak ledabyle pohozené staré dva televizory. Tyto lidi bych opravdu pokutovala, jenže problém je v tom, že v noci je opravdu málo kdo uvidí a ještě méně lidí by si dalo tu práci je někam udat.

Jinak já klasický odpad v tak malé míře třídím jen občas. Většinou je to po nějakém velkém domácím úklidu nebo párty, kdy se vám sejde spoustu plastů od minerálek a skleněných lahví od vína či alkoholických nápojů - samozřejmě nevratných. Nedovedu si totiž moc dobře představit, že bych měla doma čtyři odpadkové koše a v pracovní činnosti bych přemýšlela, co do kterého vhodit. Možná až jednou budu v důchodu se opravdu nudit, tak tuto činnost zavedu. Ale lidem, kteří tohle zvládnou, opravdu fandím.

Vím, že tady jde především o životní prostředí, ale potom, když vám dojde složenka na zaplacení, tak si řeknete proč bych to měla dělat. Mimino, které se ještě ani nevrátí z porodnice, tak už má ve schránce šek a to tam nevhodilo samo ještě nic. A nemluvím o tom, že se mi snad stokrát stalo, že jsem pytlík s odpadky neměla ani kam vhodit. Ano, je pravda v tom, že kdybych třídila poctivě odpad já a všichni ostatní, tak by se to možná nestalo, ale to je kdyby.

Je to téma na které by se dalo opravdu dlouho diskutovat. Myslím si, že třídění odpadu udělalo veliký pokrok, ale je tu ještě všeho dost proti...

Vaše věrná čtenářka,
Lelaba

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

   
10.08.2010 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Linde [*]

  já mám ve skříňce pod dřezem velkou plastovou bedýnku a do té házím pošlapané PEt lahve i sklo a vytřídím to dvakrát týdně přími u kontejneru, nebo rovnou do špinavé tašky ještě doma těsně před odchodem. MOc místa to nezabere. Na papír mám dvojitý koš na odpadky - jedna část do popelnice, druhá na papír ke kotli. A letáky vozím do Kazeta, tam z nich dělají kufírky Sml16

  superkarma: 0 10.08.2010, 23:23:38
 2. avatar
  [4] kuty [*]

  nejsem v důchodu,doma se nijak nenudím a přesto mi není zatěžko tříditSml80.Sice máme jen jednopokojáč ale i tady se najde místo na tři nádoby na třídění.Prostě když se chce všechno jdeSml22

  superkarma: 0 10.08.2010, 18:28:47
 3. avatar
  [3] Trinii [*]

  Ale právě ty televize položené u popelnic si většinou někdo veme, co s tím dělají to už je jedno... Ale např. kelímky od jogurtů v netříděném směsném už asi nikdo nebude vytahovat do plastů... Takže se ty složenky platí správně.

  superkarma: 1 10.08.2010, 12:11:38
 4. [2] Bébina [*]

  Ja mam tedy kos jeden, ale jsou v nem 3 nadoby. Jedna je na odpad smesny, do druhe davam plasty a do treti papir, sklo a tetrapack. S vlastni popelnici vyvazenou jednou tydne si jaksi nemohu dovolit hazet do ni vsechno, protoze bych v pulce tydne nemela kam hodit zbytek. Jo u panelaku, kdyz byly asi 3 velke kontejnery a vyvazelo se 2x tydne to by to snad slo. Ale proc bych to delala, kdyz hned vedle byly kontejnery na odpad trideny. A sberny dvur mam velmi oblibeny. Mame jeden nedaleko. Vlastne dva, ale zatimco jeden je porad cisty s vyasfaltovanym dvorem, v druhem je hrozny bordel a clovek se tam brodi v bahne, tam nechodime. Jelikoz rekonstruujem, je porad co do dvora vozit. Uz mame za dvermi zase peknou sbirku.

  superkarma: 0 10.08.2010, 10:59:51
 5. avatar
  [1] Altamora [*]

  To miminko tam za rok nahází víc odpadků než leckterý dospělýSml16 Jen těch plen a skleniček od kdečeho co je.

  A k těm košům - plasty sešlápnu a mám v igelitce, až je plná, odnesu ji. Je to čistý odpad, zabírá méně místa než zabíral, dokud byl plný. S papírem je to obdobné, na ten mám krabici, kterou odneseme, když se zaplní. A sklo odnáším průběžně, toho se doma moc nenachází. Takže mi stačí jeden koš na směsný odpad.

  superkarma: 0 10.08.2010, 10:35:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme