Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, je potřeba se o ně pečlivě starat. A proto jen šampon nestačí. K výživě vlasů je důležitý i kondicionér, kúra nebo maska. Kosmetické připravky na vlasy používejte nejlépe od jedné značky, chemicky k sobě ladí a lépe fungují.

Co je kondicionér
Umytím šamponem své vlasy „očistíte“ a zbavíte je různých nečistot. Šampon odstraní z vlasů mastnotu, prach nebo zbytky stylingových přípravků. Ale jen šampon nestačí. Na řadu by měl poté přijít vždy kondicionér, který dodá vlasům ochranné a pečující látky. Vlasové vlákno obalí, aby vlasy zůstaly pružné, hydratované, lépe se rozčesávaly. Vaše hříva pak bude lépe připravená pro konečný styling.

vlasy

Na vlasy nejdříve naneste šampon a zbavte je nečistot.

vlasy

Šampon z vlasů opláchněte, naneste kondicionér a poté opět důkladně opláchněte.

Když šampon ani kondicionér nestačí
Pokud toužíte po hezké a zdravé kštici, součástí celkové péče by měla být i vlasová kúra. Ta dokáže vlasy lépe zregenerovat, například když jsou poničené vlivem slunečního záření, častým fénováním horkým vzduchem nebo vlivem studeného a horkého počasí. Kúra vyživí vlas do hloubky a zaměří se na péči vlasu uvnitř.

vlasy

Vlasy opatrně vysušte ručníkem a poté rozčesejte.

Vlasovou kúru si udělejte jednou týdně, naneste na ručníkem vysušené vlasy a nechte několik minut působit. Poté vlasy důkladně opláchněte. Existují i bezoplachové kúry, které se nastříkají do vlkých vlasů a vydrží až do dalšího umytí.

vlasy

Do ručníkem vysušených vlasů naneste vlasovou kúru nebo masku. Poté můžete opět opláchnout.

Tip: Vlasové kúry nikdy neaplikujte na mokré vlasy, nejdříve vlasy ručníkem vysušte. Vlasová kúra funguje jako elixír, dokáže oživit zplihlé vlasy, vyživit lámavé vlasy a rozptřepené konečky, suchým vlasům dodají vlhkost.

Ve fotogalerii najdete několik tipů na šampony, kondicionéry a masky v různých cenových relacích. Inspirujte se!

Foto: archiv firem, Ilustrační foto: Weleda

Reklama