Vztahy

Jen já jsem plod čisté lásky

Myslím, že moje matka byla jediná ze své generace, která se nevdávala, protože „musela", což si evidentně užívala. Srovnáním svatebních fotek rozličných tet a kamarádek, které hlavně řešily, jak zakrýt bříško až břicho, jsem zjistila, že matka byla evidentně nejhezčí nevěsta v okrese.

Nicméně, já jsem přišla k žití tak nějak normálně. Se sestrou byla potíž. Jak to tak fungovalo, kdo měl dvě děti do dvou let, odepsalo se mu iks tisíc z novomanželské půjčky, byla vyšší mateřská a i jiné výhodičky (hlavně dva spratci, kteří budou v době, kdy se budou rvát jako koně, stejně velcí, takže nebude žádná nefér váhová převaha... což stejně neplatilo).

Tedy, znám to z vyprávění, takže nevím, jak přesně  jak často se rodiče snažili, ale prý je to velmi stresovalo, protože ony související peníze se jim hodily - tehdy ještě s nimi většina rodiny nemluvila (to je ale jiná sága), takže nic neměli, jednoho hladovce na krku... ale nějak se zadařilo a sestra se narodila dva roky mínus jeden den po mně. Takže zatímco já jsme plodem čisté lásky, ona je dítkem mrzké zištnosti, což je na našich povahách notně poznat, protože já jsem prostě ta lepší.

(následuje dramatická pauza, kdy sundávám sestru se svých zad, zatímco tato se mě snaží za takovou nehoráznou lež uškrtit a zakousnout naráz).

Jaké kalkulace stály v pozadí vzniku mého bratra, jsem se neptala. Mám podezření, že to bylo něco v duchu boje proti ženské nadvládě.

Vaše čtenářka Gentiana


Zdravím vás, Gentiano!

Je radost vidět dnes trochu vašeho cynismu, když venku řvou ptáci a vůbec se dějí neřádstva nejvyššího kalibru.:) Díky moc za příspěvek a pozdravujte sestru, která sice není plodem čisté lásky a není tak dobrá jako vy, ale rozhodně mi spolu s vámi zlepšila náladu.:)

Pokud nám chcete sdělit něco o početí, neváhejte! Redakce@zena-in.cz!

   
25.04.2007 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [7] gentiana [*]

  femme: matka se vdávala někdy na konci sedmdesátejch. A hlavně mě neber smrtelně vážně, nadsázka jest literárním nástrojem, nikoli statistickým:D

  superkarma: 0 25.04.2007, 16:02:11
 2. avatar
  [6] Kadla [*]

  Meander: Já jsem se včera večer doma taky omyla nedělám tady z toho kdovíco

  superkarma: 0 25.04.2007, 15:18:41
 3. avatar
  [5] femme [*]

  Gentiana: nevím, kdy se tvoje matka vdávala, ale počítám, že je přibližně "stará" jako já, nebo je možná i mladší a já, a i x mých vrstevnic, se taky vdávat "nemusely"

  superkarma: 0 25.04.2007, 15:15:33
 4. avatar
  [4] Meander [*]

  My jsme všichni tři jednoduše omyly. A jedině já jsem omyl z čisté lásky.

  superkarma: 0 25.04.2007, 15:06:32
 5. avatar
  [3] Tanzi [*]

  perfektní

  superkarma: 0 25.04.2007, 14:53:37
 6. avatar
  [2] závislá na čokoládě [*]

  superkarma: 0 25.04.2007, 14:39:44
 7. avatar
  [1] Enya [*]

  pěkný

  superkarma: 0 25.04.2007, 14:33:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme