.

Její přítel byl cizinec. Jeho odlišná mentalita jim ale zničila vztah.

Vztahy

Její přítel byl cizinec. Jeho odlišná mentalita jim ale zničila vztah.

Moje kamarádka odjela před časem do jižní části Itálie, kde po dva roky žila se svým miláčkem. Už je zpátky a při vyprávění svých zážitků se vždy mírně oklepává. Nepřekonali totiž s přítelem pomyslnou bariéru rozdílných mentalit.  

Odjela za svým partnerem z pochopitelných důvodů. Byl to tmavý a vysoký okouzlující muž, který ji skládal poklony od rána do večera. Slovo "miluji tě" používal velmi často, a tak se  dlouho nerozmýšlela. Jelikož měla za sebou pár nepovedených vztahů, jevil se tento jako balsám na její duši.

I po příjezdu byl velmi milý a pyšně ji představoval všem známým. Nastěhoval si ji domů a  začali žít všichni pohromadě. Všichni, bohužel, znamenalo opravdu všichni.
Ve stejném bytě pobývali tedy ona s partnerem, jeho bratr a matka. Matka znamená v Itálii něco jako velitelka. Co řekla, to platilo. Ke konci vztahu se jí má kamarádka moc nedivila.
Žena to v italských poměrech nemá zrovna lehké,
a tak se ženy začínají jaksi hlava nehlava projevovat až v pokročilejším věku.

Vaření, praní, žehlení, vytírání - tyto a všechny ostatní rutinní záležitosti každé domácnosti se pro kamarádku staly peklem. Všechny totiž dělala hrozně špatně, z pohledu své "skorotchýmě" v podstatě nepřijatelně.
Tento problémek řešila s nadhledem a zjistila časem, že je pro ni nejlepší, když tyto veškeré funkce ponechá na velitelce - ta alespoň přestala kritizovat. Její přítel se k tomu nevyjadřoval, když se do jejich sporů vložil, stál, díky zažitému zvyku, vždy na straně své matky.
Překonávala tedy pocit každodenní trapnosti, kdy ji šéfka doma nosila do pokoje vyžehlené prádlo a servírovala ji i jejímu příteli dvakrát denně teplé jídlo. Netvářila se u toho nijak nadšeně, ale nakonec byla spokojená, jelikož její synek chodil zase ve "správně vypraném a vyžehleném prádle".

Kamarádka se dožadovala chození do práce. Našla si jich několik, ale její přítel byl nejraději, když seděla doma. Většina manželek jeho kamarádů byla také doma.

Také ráda a dobře hrála tenis. Na ten ale mohla jen s přítelem, jelikož tam prý "nebylo zvykem, aby mladá žena jezdila sama na tenisové kurty". Kurty byly přes celé město a vracela se domů až za tmy. Chtěla se vzdělávat, ale to prý také nebylo možně, jelikož přítel příliš vzdělanou ženu jaksi nepotřeboval.
Časem ji brával stále méně i do společnosti (jeho kamarádi už přeci věděli, že má doma reprezentativní slečnu), a tak začaly nekonečné diskuse. Přítel, bohužel, nechápal její potřebu uplatnění, či jakési a jakékoli seberealizace.

Mohla přece chodit na cvičení, koupit si také mohla cokoliv a čas od času ji na večeři také vyvedl. Tak jaképak copak.........

Měla ho moc ráda, dlouho měla pocit, že našla konečně toho pravého. Mohla se spolehnout na jeho lásku, plánovali děti a vůbec měli společné sny. Překonala vcelku úspěšně absenci své rodiny a přátel a byla dlouho odhodlána zůstat v cizí zemi na stálo a nadále bojovat za svá práva a vést zatím skrytý boj s tchýní. Časem ovšem zjišťovala, že její místní kolegyně - přítelkyně či manželky - jsou se způsobem takto nadiktovaného života nadmíru spokojeny. Viděly celý svůj život své matky v podobných rolích. Nemají ctižádost, jsou vesměs nevzdělané, starají se jen o to, aby vařily a čas od času reprezentovaly.

Lovestory je u konce, svatba se nekonala.
Moje kamarádka nebyla ochotná se přizpůsobit a vzdát se tak své osobnosti. Nebyla ochotná zahodit všechny své záliby, koníčky, touhy a ctižádosti.
Dlouho se podvědomě rozhodovala. Dala na pomyslné misky vah  lásku a na druhou vše ostatní.
Její pocity jednoho dne rozhodly za ní. Váhy se převážily ke straně rozumu a láska padla na dno. Bylo rozhodnuto. Odjela domů.............

Kdo mohl tušit že slova "miluji tě" v této části světa znamenají vlastně ztrátu svobody ? Máte podobnou zkušenost, či opačnou? Podělte se s námi.

                    
   
24.10.2003 - Láska a vztahy - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [148] Simba [*]

  allora: asi tak, často ty rozdíly vidí pozdě.

  superkarma: 0 26.11.2003, 14:38:07
 2. avatar
  [147] Andula [*]

  zlato: to naštěstí mohu i v ČR, ale nejsou všichni chlapi tak tolerantní

  superkarma: 0 20.11.2003, 01:01:23
 3. [144] tventula [*]

  Známá se taky vdala do Itálie a už je konečně rozvedená.Prožila si tam peklo kvůli jeho žárlivosti.

  superkarma: 0 28.10.2003, 16:51:39
 4. avatar
  [142] zlato [*]

  Ziji v USA a zde je vsechno naopak.Mohu si uzivat sve zaliby nebo se vzdelavat proste vsechno..tak tedy za zivot s Italem v Italii bych to nemenila.

  superkarma: 0 28.10.2003, 13:51:17
 5. avatar
  [141] Irka1 [*]

  perlina: Dik. Koukam, ze z toho co jsem napsala by vasnivy Ital asi vyrozumel, ze mi ma prenechat jeho matku a jit.
  Radsi zustanu u sveho manzela a o Italovi si necham zdat.

  superkarma: 0 28.10.2003, 05:20:39
 6. avatar
  [140] Andula [*]

  VERONIKA: nez bych sla do svatby, asi bych se snazila zjistit, co bude pak, jake ma nazory na to, v cem se dneska tak rozchazaji. Musela prece tusit, ze to muze byt problenm, ne? Nebo ji lhal?

  superkarma: 0 27.10.2003, 23:49:15
 7. avatar
  [139] Ťapina [*]

  VERONIKA: Ideály jsou jedna věc, ale reálný život druhá a takhle se už snad dneska žít nedá.

  superkarma: 0 27.10.2003, 18:19:01
 8. avatar
  [137] Dášule [*]

  Petule:myslím, že Slovensko není tak daleko, i když je to opravdu trochu jiná povaha. Řekla bych ale, že třeba městská dívka z Česka si lépe porozumí v obdobném prostředí na Slovensku, zatímco stěhovat se z velkého města v Česku do domu manželových rodičů na malé vesnici je téměř vždy riziko.
  Pokud se týče ortodoxníxh židů, nechápu, že si přivezl jen jeden příbor - měl by mít dva, podle druhů jídla. Každé náboženství má svoje. Pamatuji, jak jednou závodní minijídelna řešila na velký pátek problém, jestli čevabčiči nebo koblihy. Zvítězilo čevabčiči, neboť znalí nevěřící upozornili věřící, že by vlastně na velký pátek neměli objedvat. Musíme jezdit do ciziny? Zažila jsem účetní /adv. sedmého dne/, která v pátek při západu slunce opustila nedodělanou uzávěrku, která měla být v sobotu ráno hotová s tím, že ji přijde dodělat v sobotu po západu slunce nebo v neděli.

  superkarma: 0 27.10.2003, 11:06:41
 9. avatar
  [134] Jarunka [*]

  Petule, no ja nevim, ale polovina me rodiny patri na Slovensko a nerekla bych, ze by byli jini

  superkarma: 0 26.10.2003, 22:28:35
 10. avatar
  [132] Andula [*]

  *Kotě*: jo, přesně takhle mi to líčí ta moje kamarádka.
  A pak ještě špatně snáší jednu jeho vlastnost, o níž těžko říci, zda je americká nebo jen jeho - on den co den, když přijde z práce, do detailu líčí, co ho potkalo, co zvládl, zařídil atd. Ona je z toho dost na mrtvici.

  superkarma: 0 26.10.2003, 19:08:31
 11. avatar
  [131] *Kotě* [*]

  Andulo, nejvíc mi v tomto směru na něm asi vadila absolutní neschopnost pochopit ironii nebo sarkasmus, porozumět černému humoru... americké vtipy, pokud už nějaké mají, jsou z 99 procent vyloženě trapné a Čech by se nad nimi leda útrpně pousmál. Člověk, který není schopen vzít nic s humorem, který neví, co je to se s partnerem láskyplně špičkovat, od takového bych už dneska utíkala, jen bych ho zahlídla.

  superkarma: 0 26.10.2003, 18:50:58
 12. avatar
  [130] Andula [*]

  manki: to se docela divím, že do toho jde...

  superkarma: 0 26.10.2003, 17:10:35
 13. avatar
  [129] Andula [*]

  *Kotě*: přesně tohle vadí té mé kamarádce, která si Američana nakonec vzala - že nemá smysl pro humor. Vypadá to jako prkotina, ale mají doma dost dusno...

  superkarma: 0 26.10.2003, 16:40:41
 14. avatar
  [128] manki [*]

  Moje kamarádka se vdala do Izraele a zatím jí to klape, aspoň si nestěžuje, občas si napíšeme maily. Děti zatím také nemají a už s ním sjezdila docela velký kus světa, on vlastní cestovní kancelář a ona tam pracuje s ním. Jednou za ní jela na dovolenou její kamarádka a bude se tam stěhovat, zamilovala se tam také do Izraelce. Té to každý rozmlouvá, protože je to ortodoxní (nevím,jestli to píšu správně) Žid. Už byla v jeho rodině a tedy ví, jak to tam chodí, ale prý jí to nevadí, zatím.... Tam může ženská ven jen v pátek odpoledne, kdy začíná víkend a pak už ne.V neděli se už zase normálně pracuje a jako i jinde, nechce, aby pracovala. Mají své ženy rádi a nikdo tam nesmí ženu uhodit, prý jsou za to velké tresty, ale prostě jinak nesmí nic. Kdyby otevřela třeba láhev vína, on se z ní už nenapije a když byli tady na návštěvě, vezl si s sebou svůj příbor, skleničku, jídlo, atd. protože by se z ničeho jiného nenajedl a nenapil. Ale našeho piva se z jiné sklenky napil, tak nevím. U nich se alkoholu moc neholduje, ale slivovice jim taky chutnala. No a perlička nakonec, po příjezdu domů sezvali hosty, tak si ta holka myslela, že všem dají ochutnat naši slivovici, ale kdepak, nalili štamprdli, dali jo kolovat a všichni si mohli akorát čuchnout a sami se pak napili

  superkarma: 0 26.10.2003, 16:40:35
 15. avatar
  [127] janinkab [*]

  Kvůli ztrátě svobody jsem nemusela jezdit do cízi ani s cizincem chodit. Pěkně to šlo mému bývalému...Jeho máma byla celkem fajn, ale přesto, když došlo na lámání chleba- vždy byl na straně rodiny...Já pravdu nikdy neměla!

  superkarma: 0 26.10.2003, 16:21:57
 16. avatar
  [126] *Kotě* [*]

  Já jsem chodila tři roky s Američanem. Dokud jsme oba studovali a bydleli na koleji, bylo to fajn. Jakmile jsme přešli do vztahu na dálku a posléze do společného soužití, bylo to utrpení. Neměli jsme stejný smysl pro humor (resp. on neměl žádný, jak už to u Američanů bývá), nechtěli jsme od života totéž, nelíbily se nám stejné věci. On byl nespokojený, protože já jsem neodpovídala jeho představě ženy z Východu a představě ženy vůbec, kromě toho byl velmi lakomý a prospěchářský, takže nakonec to dopadlo tak, že jsem ho živila, všechno mu platila, a když jsem se s ním konečně dokázala rozejít, ještě jsem mu našla byt, zaplatila nájem za dva měsíce a dala mu dvacet tisíc. Přesto mi dělal šílené scény a byl na mě hnusný.

  Můj manžel je Čech, úžasně si rozumíme, moc se milujeme a skvěle nám to klape. Mimochodem, to je jedna věc, která mi hrozně v předchozím vztahu vadila - jak Američané hrozně devalvovali větu "I love you". Ten můj mi to říkal, i když pokládal telefon - bez jakéhokoli citového zabarvení nebo vnitřního náboje, prostě jako čau nebo měj se. To jsem nemohla skousnout, protože jak jsem pak mohla věřit, že to někdy vůbec myslel doopravdy?

  Moje zkušenosti s cizincem prostě nebyly nijak růžové. Byla to chyba a už bych to neopakovala.

  superkarma: 0 26.10.2003, 04:59:35
 17. avatar
  [125] Dudlajlama [*]

  Jojo, baleni cizinek v Recku a Jugosce patri k narodnimu sportu....

  superkarma: 0 26.10.2003, 00:27:11
 18. [124] Marie Hrazdilova [*]

  Myslím si, že ona kamarádka udělala moc dobře. Možná se mohla rozhodnout o něco dřívě, ale hlavně, že nebylo pozdě. Dokonce se tento příběh mohl odehrát i u nás v republice. Žádnou vlaství zkušenost nemám, ani nikoho ze známých, kdo by měl vztah s cizincem (Slováky nepovažuji za cizince).

  superkarma: 0 25.10.2003, 22:13:50
 19. avatar
  [123] Jarunka [*]

  Nikdy, nerikej nikdy ! Tak to jsem si take rikala No a mam cizince a v cizine ziju
  Take mam tchyni, ktera je na hlavu, ale normalniho manzela, ktery je na moji strane. Musela jsem se ze zacatku, take ozvat, nez to pochopil

  superkarma: 0 25.10.2003, 22:05:46
 20. avatar
  [122] Marketecka [*]

  muj manzel je taky cizinec,mame spolu chlapecka,zijeme tady a az na nejake male nesvary to docela jde.

  superkarma: 0 25.10.2003, 22:01:48
 21. avatar
  [119] Vivian [*]

  zemim: protože je to Pražák a na Moravě maj s Pražákama nějakej problém, nebo co...

  superkarma: 0 25.10.2003, 19:13:56
 22. avatar
  [116] Vivian [*]

  Neřekla bych, že "slova ´miluji tě´ znamenají kdekoliv na světě ztrátu svobody", jak píše autorka článku. Každý národ má jinou mentalitu a lidé na celém světě vnímají různé věci jinak. Myslím, že italské ženy se necítí se svými milovanými muži jako nesvobodné, jako služky či otrokyně, jsou spokojené a ejich stav jim nejspíš vyhovuje, protože je to v té zemi prostě tak zvykem a i ony si zvykly a neumí si naopak představit, že by žily jinak. Třeba by byly naopak nešťastné v našich poměrech.
  "Kamarádka" z článku neměla smůlu, prostě poznala jiné poměry a měla možnost si uvědomit, že život italské manželky není nic pro ni. Tím to skončilo a ona získala cennou zkušenost. V životě se nic nestane "jen tak", pro nic za nic...
  Já jsem v životě poznala blíž jen pár cizinců a na základě této skromné zkušenosti mohu říci, že každý národ má opravdu svou mentalitu a zvyky a podle mého názoru je velmi povrchní a omezené odsuzovat jejich kulturu a považovat ji za horší nebo jiným způsobem méněcennou. Ti lidé tak žijí po staletí a kdyby měli žít jinak, byli by nešťastní a třeba české poměry by prohlásili za "strašné", co my víme.

  superkarma: 0 25.10.2003, 17:41:16
 23. avatar
  [115] Andula [*]

  On je někdy problém žít s cizincem i tady v Česku. Mám kamarádku, která žije s Američnaem, celkem je to ok, mají dvě děti, žádnou krizi, ale stejně si někdy posteskne, že je znát, že každý vyrostl jinde, v jiné kultuře - možná je to blbost a žije takhle hodně lidí, ale jí to docela trápí.

  superkarma: 0 25.10.2003, 17:09:39
 24. avatar
  [114] Gumídek [*]

  Jedna moje známá se vdala do Itálie a už toho lituje.Dělá jim doma přímo služku,nesmí sama z domu,pořád ji někdo z rodiny hlídá.Kdyby se chtěla podívat domů tak by musela utéct.Hrůza...

  superkarma: 0 25.10.2003, 16:35:45
 25. [113] Ronnie [*]

  chce to asi hodně pochopení a tolerance, ale to vyžaduje jakýkoliv vztah nejenom ten s cizincem...

  superkarma: 0 25.10.2003, 13:45:48
 26. [111] zindule [*]

  O tomhle už toho bylo napsáno spoustu. Tady ještě možná, ale v prostředí, ze kterého pochází??

  superkarma: 0 25.10.2003, 13:24:20
 27. avatar
  [109] Libča [*]

  teda Irka1 a ja uz jsem tu fakt taky chtela prohlasit ze jsi super kdyz umis tak dobre italsky :-)))))))

  superkarma: 0 25.10.2003, 12:21:21
 28. avatar
  [108] Léthé [*]

  kytička:hele hele koukej si příspěvek 107 opravit jaké Maďarky? = to znamená že jsem tě jako odpráskla

  superkarma: 0 25.10.2003, 12:08:52
 29. avatar
  [107] kytička [*]

  je fakt ze kazdy je original a zalezi na tech dvou...
  ja jsme mela ceskou tchyni a kam se za ni hrabou ty italky,madarky atd...
  pokud je souzneni a ochota tech dvou se prizpusobit..tak, to i muze fumgovat...

  superkarma: 0 25.10.2003, 11:44:58

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [106] Libča [*]

  teda Irka1 a ja uz jsem tu fakt taky chtela prohlasit ze jsi super kdyz umis tak dobre italsky :-)))))))

  superkarma: 0 25.10.2003, 10:56:02
 2. avatar
  [105] Irka1 [*]

  Lucylle: no to je dobry. Jediny jazyk,ke kteremu se hlasim je anglina. No, ale rekni, nevypadalo to hezky, ten italsky text? Krasny jazyk....
  Pockej az te nekdy ohromim mou znalosti nemciny, nebo rustiny. S tema jsem na tom jeste hur nez s italstinou.

  superkarma: 0 25.10.2003, 01:35:09
 3. avatar
  [104] Lucylle [*]

  Irka1: A ja uz te obdivovala,kolikrat ze jsi clovekem

  superkarma: 0 24.10.2003, 23:24:42
 4. avatar
  [102] Irka1 [*]

  perlina: nedelej si z me italstiny hlavu, protoze ji ale VUBEC neumim. Spraskla jsem par slov dohromady, byl to vtip !

  superkarma: 0 24.10.2003, 23:08:53
 5. avatar
  [101] Haninka [*]

  To mi pripomnelo mou neter. zije uz par let v Italii se svym pritelem u jeho rodicu. Je pry spokojena a asi uz tam zustane.
  Tak jemna to zvedava

  superkarma: 0 24.10.2003, 22:18:30
 6. avatar
  [100] Dudlajlama [*]

  ... a uz vubec mi nevadi, ze nevi kdo to byl Kremilek a Vochomurka, za ta leta jsme si nasli sve symboly a jedeme dal.

  superkarma: 0 24.10.2003, 22:09:22
 7. avatar
  [99] Dudlajlama [*]

  Libco, jak uz tady napsalo dost lidi, vorat s tebou muze i Cech v Kotehulkach. Ja mam cizince a nevymenila bych ho ani za nic. Humor jsme meli zkraje vskutku rozdilny, lec prizpusobili jsme se jeden druhemu, ja ho naucila trose te ceske ironie a sebeironie, on zase me jinym vecem. Proste si sedime jako el na hrnci a o to jde.

  superkarma: 0 24.10.2003, 22:06:54
 8. avatar
  [98] kytička [*]

  joooo,
  me bali jeden palestinec..je tu ted na stazi, je to MUDr a chce tu zustat...
  ...ale asi nebrat co?

  superkarma: 0 24.10.2003, 22:03:21
 9. avatar
  [97] kytička [*]

  nooo, clanek jak na zavolanou..
  moje segra se pred mesicem nastehovala k Italovi,ktery zije tady..je o 20let starsi,2 hlavy mensi..a no proste Ital,moc cesky neumi...zna ho asi mesic...mam z toho vseho blby pocit..on je dost majetny,takze tam asi pujde o penize a vdecnost za darecky a vylety..
  mam jen strach aby to spatne nedopadlo,ale radit ji nemuzu..je pry dospela..ale desne naivni...

  superkarma: 0 24.10.2003, 22:01:50
 10. avatar
  [95] pajda [*]

  Karel K.: no, když už sis o to fůůůj řekl...tak tedy Fůůůj! A příště neprovokuj!

  superkarma: 0 24.10.2003, 21:38:11
 11. avatar
  [94] Libča [*]

  ja k tomu povim jen jedno
  at mam zivot ted jaky mam vim ze az se znovu narodim tak uz se NIKDY nevdam za cizince.. NIKDY!!!!!!!!!!!!
  Chybi mi obcas to spolecne o cem tu pise medved, muj muz je o.k. ale stejne... ten kdo se podrizuje jsem ja... a verte mi ze nekdy nevim jak dal.... je to tezke.. ale v novem zivote uz to neudelam to vim moc dobre....

  superkarma: 0 24.10.2003, 21:20:24
 12. avatar
  [90] Sama [*]

  Karel K.: doufám, že Ti to vydrží

  superkarma: 0 24.10.2003, 20:10:49
 13. avatar
  [76] Agátka [*]

  Já bych taky odešla, fandím těm, kterým to vyšlo, ale jak koukám jsou tady spíš negativní zkušenosti.

  superkarma: 0 24.10.2003, 14:11:11
 14. avatar
  [75] Acinka [*]

  Tašina: tak to ti gratuluju , holt to s ním umíš, přeju hodně v tom vašem krásným vztahu

  superkarma: 0 24.10.2003, 13:01:24
 15. avatar
  [74] Acinka [*]

  Tvá kamarádka udělala dobře, že z toho vztahu odešla, je to taková psychická šikana, když celej život se chováš takhle a najednou by sis měla zvyknout na něco úplně jiného . Taky bych to tam nevydržela , hodně by mi to vadilo

  superkarma: 0 24.10.2003, 12:55:41
 16. avatar
  [73] Jeremi [*]

  Tak skoro přemýšlím, jestli nemáme stejnou přítelkyni. Ta moje to v Itálii nakonec taky zabalila. Přestěhovala se tam za partnerem, s kterým se seznámila a žila 4 roky ve Švédsku, v naprosto rovnoprávném vztahu (do práce chodili oba, o domácí práce se dělili rovným dílem, za zábavou chodili někdy spolu, někdy zvlášť...). Doma v jižní Itálii se postupně začal přizpůsobovat okolí a omezoval ji čím dál víc. Vrátila se ve chvíli, kdy už nesměla sama (bez tchýně nebo bez něj) ani do obchodu.

  superkarma: 0 24.10.2003, 12:21:50
 17. avatar
  [71] Ťapina [*]

  tutinka: S Francouzema ne, ale Francie jako země má asi blahodárný vliv. Mojí kamarádky sestra si vzala proti vůli rodičů Araba (všichni jí předkládali knihu Bez dcerky neodejdu a vyhlídky na to, jak špatně skončí) a žije s ním šťastně - ve Francii. Kdyby žili s jeho rodinou, asi by to tak jednoduché nebylo.

  superkarma: 0 24.10.2003, 12:03:09
 18. avatar
  [68] Žížala [*]

  medved: ja jsem postavila perfektni vztah i bez staflika a spagetky a cimrman me osobne vubec neprijde vtipnej. S tim svym mam spolecnej akorat vecernicek se zajicem NU PAGADI

  superkarma: 0 24.10.2003, 11:34:34
 19. avatar
  [67] medved [*]

  taky myslim, ze cizinec je vzdycky desny risk...uz takhle jsou lidi a zvlast chlapi a zensky ruzny...ale jeste pridavat kulturni rozdily
  mela jsem pritele cizince, ale stvalo me, ze treba nezna Staflika a Spagetku, nevi kdo je Jara Cimrman....jsou to prkotinÿ, ale ja myslim ze pro spolecny zivot je treba nejaky spolecny zaklad, aby bylo na cem stavet

  superkarma: 0 24.10.2003, 11:31:35
 20. avatar
  [66] Žížala [*]

  maarch: a s čím konkrétně ? S tím že bys neměla ani svou skříň do který by tchyně nevlezla nebo s tím že ty bys dítě chtěla ještě v půl roce kojit ale tchýně už by ho cpala bez ohledu na tebe kečupem ?

  superkarma: 0 24.10.2003, 11:31:02
 21. avatar
  [65] mišička [*]

  není Ital jako Ital a není Čech jako Čech...prostě záleží na spoustě okolností, jestli se vztah povede nebo ne...a pokud ano a jsou partneři z jiných koutů světa...tak klobouk dolů..já jsem spokojená se svým moraváčkem a neměnila bych za nich na světě (vysněný idol je na nic, když neumí třeba vyvrtal díry pro poličku.)

  superkarma: 0 24.10.2003, 11:30:53
 22. [60] Iris [*]

  vidim,ze vtipy o tychnich plati po celem svete:-))))

  superkarma: 0 24.10.2003, 10:47:12
 23. avatar
  [59] k@tchabinka [*]

  a míchejte se.. a perte se.. a milujte se... a žerte se:)

  jak rika italske prislovi.. Ital vola nejdriv sve matce a pak sve milence...
  ceske by mohlo znit.. cech vola nejdriv svym kamaradum a pak svym kamaradum :)

  superkarma: 0 24.10.2003, 10:44:25
 24. avatar
  [58] Pajinka [*]

  Mám přesně stejnou zkušenost - ne vlastní, ale jako bych slyšela svou kamarádku, která se také na dovolené zamilovala do Itala a pak se k němu na nějaký čas odstěhovala ...

  superkarma: 0 24.10.2003, 10:43:23
 25. avatar
  [57] Žížala [*]

  Hele a kdy se u nich vlastně překlopí to období kdy se z uťápnutý ženský stane matka velitelka ? Kde jsou manželé ? nebo manžel pořád velí manželce a ona velí svejm synům a nevěstám ?

  superkarma: 0 24.10.2003, 10:38:06
 26. [54] helip [*]

  Od cizinců ruce pryč!!!

  superkarma: 0 24.10.2003, 10:06:26
 27. avatar
  [53] Irena1 [*]

  Tašina: takže NESTĚHOVAT SE! A jinak gratuluju, vypadá to na krásné manželství

  superkarma: 0 24.10.2003, 09:56:29
 28. avatar
  [50] ValinaK [*]

  to není ani tak o mentalitě jednoho člověka, jako o prostředí, kde spolu hodlají hrdličky žít. Je dobrý ještě před definitivním rozhodnutí navštívít rodinu a prostředí svého nastávajícího a vše si nenápadně ověřit....Vzpomeňte si na "Bez dcerky neodejdu" - v Americe se ten zhýralý hlavní hrdina taky choval jako Američan.....

  superkarma: 0 24.10.2003, 09:46:20
 29. avatar
  [49] marcellina* [*]

  Irena1: no na kosticky jako brambory , ale davam tak jedno jablicko nebo dve maly na celej salat a nezkazi, u nas se totiz brsalat sni vzdycky hned

  superkarma: 0 24.10.2003, 09:45:13
 30. avatar
  [47] Irena1 [*]

  Tak ty rodinné klany a dítě nade vše a matka generál, to je asi u všech těch jižnějších národů. Ale co mě pobavilo, v Egyptě prý se matka chodí ptát po svatební noci dcery, ev. snachy, jaké to bylo. A pokud špatné nebo k ničemu nedošlo, tak to řeší celá rodina

  superkarma: 0 24.10.2003, 09:36:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme