.

Jeďte s dětmi lyžovat !

Cestování

Jeďte s dětmi lyžovat !

Město Žacléř je menší městečko, jehož největší předností je zajímavá poloha a přírodní krásy celého okolí. Nalézá se mezi Trutnovem a Pecí pod Sněžkou.
V samotném nevelkém katastru města naleznete horskou přírodu (Rýchory), lyžařská střediska (Prkenný důl), ale také od těchto míst jen pár set metrů vzdálené typické podhůří (Bobr, Černá Voda).

V centru toho všeho leží samotné město Žacléř s nádherným okolím..
Tedy nejen pro výuku lyžování vašich dětí je tento kraj ideální, jelikož oblasti kolem města jsou rájem pro turisty.

Žacléř leží v nejvýchodnější části Krkonoš, které jsou zvané Rýchory (1 033 m n. m.). Zde naleznete kouzelný Dvorský les, zvaný Rýchorský prales, odpočinout si můžete na Rýchorské boudě (1 001 m n. m.). Nad Bobrem leží nejníže položená část Krkonošského národního parku s nejvyšším stupněm ochrany, tzv. Boberská stráň. V Bobru je také turistický přechod pro pěší a cyklisty do sousedního Polska, přibližující polskou stranu Krkonoš. Z Černé Vody je to jen skok na Špičák (881 m n. m.), nejvyšší horu malebného pohoří s výstižným názvem Vraní hory. To je pouze malý průřez daleko většími možnostmi, které vám Žacléř a Žacléřsko nabízí, je jen na Vás, jestli jich využijete.

Pokud jste ale spíše vyznavači lyžařského sportu, doporučím vám následující areály.

Lyžařský areál BRET

Nové lyžařské středisko Bret nabízí v centru Prkenného dolu 3 vleky:

 • 100 m pro nejmenší a začínající lyžaře
 • 300 m pro školy a lyžařské výcviky
 • 500 m pro všechny lyžaře

Zde je právě místo, kde na nejmenším vleku můžete sáňkovat či lyžovat s malým dítětem, zatímco váš manžel bude učit většího potomka jezdit na vleku  na delší sjezdovce.

Pokud vám přátelé večer děti pohlídají, máte díky večernímu lyžování možnost využití nejdelší trať tohoto areálu.

V případě, že jste náročnějšími lyžaři, nabízí se ještě jiné vleky, a to na místě mezi Prkenným dolem a Žacléřem.

Vše o čem je zde řeč je zhruba ve vzdálenosti 2 km.

Lyžařský areál ARRAKIS

Hlavní lyžařskou lokalitou je lyžařský areál ARRAKIS v nejvyšším místě Prkenného dolu. Prostorné, vzdušné sjezdovky s maximálním převýšením 260 m a s třemi vleky o celkové kapacitě 2 700 osob a délce až 1 100 m, napojené na systém Skidata, jsou rájem pro celé široké spektrum lyžařů od těch nejméně náročných až po ty nejnáročnější. Lyžařský areál vám kromě kvalitně upravených a umělým sněhem zasněžovaných sjezdovek nabízí i další služby, jako je půjčovna lyží (sjezdových i běžeckých) a snowboardů, včetně dalšího vybavení, rychlé občerstvení a to vše (stejně jako parkoviště pro 150 automobilů) přímo v lyžařském areálu u dojezdu sjezdovek.

 

Po kliknutí na následující odkaz si můžete prohlédnout prezentaci místních lyžařských center a zároveň prohlédnout mapku -

http://www.arrakis-zacler.com/ski-cz/home-ski-cz.html

   
09.03.2004 - Zahraničí - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. [3] MartinaC [*]

  zajimavy clanek

  superkarma: 0 09.09.2006, 08:14:33
 2. avatar
  [2] Vivian [*]

  O víkendu se chystáme lyžovat na Šumavu, tak doufám, že je tam taky nějaká sjezdovka pro "krtečky"

  superkarma: 0 09.03.2004, 21:44:02
 3. avatar
  [1] Olka [*]

  Mezi vánočníma svátkama a Silvestrem jsme byli 4 dny u Žacléře, kolem areálu v Prkenném Dole jsme denně projížděli, ale lyžovali jsme radši v Mladých Bukách. Bret totiž fungoval jen napůl a sjezdovky (nebo aspoň ta část, kterou jsme viděli) nebyly upravené. Naše začínající lyžařka (dostala lyže k vánocům) by se tam asi těžko uplatnila. Sjezdovka "Krteček" v Mladých Bukách jí ovšem pro první krůčky plně vyhovovala, a nebylo to zas tak daleko.

  superkarma: 0 09.03.2004, 13:05:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme