Čtenářka black.bird.third na konec světa nevěří a přidává vtipnou historku i posílá obrázek kolující po netu. Děkuji Vám black.bird.third za příspěvek. S těmi dětmi se mi to také stalo. Na druhou stranu si myslím, že jim to neuškodí. Příště už na podobné nesmysly prostě neuvěří…

Hezký den všem.

   Na konec světa věřím. Respektive – každého jednou čeká ten jeho konec světa. V den jeho smrti. Měli bychom žít tak, abychom nemarnili čas a užívali si každého dne. Nikdo totiž neví, kdy to přijde.

   Na nějaké prorocké konce světa, jak nám je zpodobňují v televizních apokalyptických filmech, moc nevěřím. Jistě, jednou do Země může narazit nějaký velký meteorit a zničit velkou část Země, ale celou snad ne. To by musel být pořádný kus hvězdného „šutru“.

   Nemám ráda hlášky ve zprávách, že „bude“ konec světa. Může to na slabší jedince působit dost negativně. Předevčírem si kamarádčin syn hrál poblíž televize, když šly zprávy. Najednou uslyšel, že v pátek „bude“ konec světa. Okamžitě běžel k mamince, chytil ji kolem krku a začal brečet. Ona se ho vylekaně ptala: „Petříčku, co se děje?“ A on na to:“Maminko, to jako všichni musíme umřít? Ale já nechci umřít!“ … Podle mě je to jak šíření poplašné zprávy.

   Teď trošku na odlehčení tématu.  

   Jednou jsme se na konec Světa opravdu těšili. To velké „S“ je tam na místě. Na gymplu jsme byli na vícedenním výletě v Třeboni. A jeden den jsme měli naplánovaný výlet kolem rybníku Svět. Po dvou hodinách svižné chůze v překrásné krajině jsme zjistili, že nejsme ani v polovině okruhu kolem zmiňovaného rybníku. A další dvě hodiny jsme ten konec Světa netrpělivě vyhlíželi. A v chatkách potom padli a alespoň podle slov pana profesora dali na zbytek dne pokoj!

   Internet je plný „vtipů“ o konci světa. Například předpověď počasí na poslední týden:

Konec světa? Hádky na internetu rostou! Bude prý hodně teplo - anotační foto   A kdo by chtěl “oslavit” konec světa stylově:

Přijďte příští pátek 21.12.2012 v 20:00 zapít konec světa do hospody Na Konci Světa v Drahňovicích. Jediné místo kde je naděje na přežití, podle našich informací právě odtuď budou 21.12.2012 Blaničtí rytíři řídít své útoky proti zeleným mimozemšťanům při obsazování ČR a zbytku světa.... :D :D

Živá hudba SNAD zajištěna.Vstupné na zánik světa do první řady 21 Kč.

Přeji hezký den i další dny. Vaše black.bird.third

P.S. Jestli bude zítra konec světa, nevím, proč nám dnes přijde do bytovky revize na elektroinstalace.
Text nebyl redakčně upraven


Věříte na konec světa?

  • Co si pod tím pojmem představujete?
  • Nějak se na něj chystáte?
  • Co vás v souvislosti s tímto fenoménem zaujalo?
  • Co byste chtěla světu a lidstvu v poslední den vzkázat?
  • Co si o lidech, co se na konec světa připravují, myslíte?
  • Udělali Mayové chybu, nebo je jen nechápeme?
  • A i když teď konec nepřijde, řítíme se do něj?
  • Napadá vás k tématu něco jiného?

Pak to napište do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne v 16 hodin za příspěvek odměním krásnou květinou, doručenou až k ní domů…

Reklama