píše naše čtenářka s nickem Kytinkak. Sama si jejich výhod užít nemohla, ale vidí na svých vnoučatech, že čas strávený vyvářením, žehlením a skládáním se dá využít užitečněji

Krásné ráno všem žen-inkám i tobě Danuš.

Patřím už k těm maminkám, které tyto moderní jednorázové pleny na své děti ještě nezažily. Dnešní maminky to mají opravdu ulehčené. Mám dvě vnučky, takže vím, že je to úžasná věc. Miminko je stále v suchu, žádné opruzeniny. Akorát ten koš je stále nějaký plný.

Vím, že jsem se bavila se svojí snachou a určitě to vyjde draho. Ale když si spočítám, že já vyvářela pleny na 90 stupňů, každý druhý den, k tomu prášek, elektrika, práce s tím, myslím, že bych po kalkulaci byla možná na stejné ceně. Nevím, těžko říci. Rozhodně, ten čas, co já trávila praním, žehlením, skládáním teď může maminka využít pro své miminko.

Určitě to vidím jako bezvadný přínos. I když musím připomenout články, na které narazím, že dnešní miminka z důvodů těchto moderních plen mají problémy s nožičkami a že jim dlouho trvá, než se naučí být bez plen, že mají pocit, že jsou suché, tak jim ty pleny nevadí. Tak ten nočník nějak odmítají. Společnosti, které pleny vyrábějí, dbají o to, aby děti nikde netlačily, aby se v nich cítily pohodlně. Proto v nich odborníci hledají zápory. Tak nevím. Prostě z mého hlediska, já jim opravdu fandím. A maminkám tuto úlevu přeji.

Kytinkak

Milá kytinkak, máte pravdu, že zbývá víve času na užitečnější věci, ale všechno si vybírá svou daň. A to je zaneřádění přírody těžko odbouratelným odpadem

Text nebyl redakčně upraven

Jak to vidíte vy, milé ženy-in?

  • Vzpomínáte na kolotoč vyváření, žehlení a skládání?
  • Měnily byste za „papírové“ pleny, nebo vám ta zkušenost stála za to?
  • V jakém věku začalo vaše dítě chodit na nočník?
  • Jak snadno nebo těžce jste se zbavovala plen?
  • A co vy novopečené maminky? Dokážete si ředstavit, že byste přebalovaly stejným způsobem jako vás vaše maminky?
  • Už jste slyšely o moderních látkových plenkách? Uvažovaly jste o tom, že byste je také vyzkoušely?

Otázek se nabízí celá řada, ale já věřím, že i tak jsem vás dostatečně inspirovala

Na vaše příspěvky se těším na známé adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama