Máme tady další příspěvek, který nám poslala čtenářka Elis19. Myslí si, že jíst se má pravidelně a v menších dávkách. A rodině dává šťávu z čerstvých citronů.

I Vám děkuju za příspěvek, milá Elis 19, jsem ráda, že jste napsala. Máte na stravování podobný pohled jako já. Přeju Vám hezký den.


Dobrý den,

jsem toho názoru, že jíst se má pravidelně a spíš v menších dávkách. Ke snídani mívám většinou čaj s citronem a medem a k tomu buď čerstvé pečivo nebo si v topinkovači udělám topinku, k tomu Perlu, kousek sýra nebo šunky a dle sezóny nějakou tu zeleninu. Občas to prostřídám s jogurtem. Taky pravidelně připravuji pro celou rodinu šťávu z čerstvých citronů oslazenou třtinovým cukrem a tak po snídani každému skleničku naleju:-) abychom měli odolnost vůči nachlazení. Bez dopolední svačiny se klidně obejdu a když cítím hlad napiju se vody.

Obědy mám v práci teplé, máme výběr ze čtyř jídel, tak se vždycky nějak obejdu no a o víkendu si doma uvaříme na co máme chuť. :-) Odpoledne si občas ráda zahřeším a dopřeju si kousek něčeho sladkého, ale ne pravidelně. Jindy si dám banán nebo třeba mrkvový salát.

Teplé večeře zásadně nevařím, spíše vyznáváme chleba s něčím, různé pomazánky, někdy párky, výborný je i šlehaný tvaroh s pažitkou atd.

Takže mě opravdu jedno teplé jídlo denně stačí a hlavně dodržuji jednu zásadu, pravidelně piji obyčejnou vodu a už jsem si tak zvykla, že mi sladké limonády ani nechutnají. Všechny vás v redakci zdravím a přeji i dobrou chuť.

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

  • Jak jíte po celý den?
  • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
  • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
  • Jíte teplý oběd?
  • Nebo máte radši teplou večeři?
  • A co svačiny?
  • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JÍDLO. Moc děkuju!

jid

Reklama