Přečtěty si příspěvky tří čtenářek k dnešnímu tématu: Co mi doma chybí? Zaslaly je čtenářky Hanka, Malinke-kote a Michaela B.

3v1 příspěvku - trochu kávový obrat, ačkoli v této novince žádná čtenářka netouží po kávovaru. Sloučil jsem opět několik příspěvků do jednoho a vy můžete například čtenářce Malinke-kote poradit s myčkou či mlýnkem na mák...


Přeji všem pěkný den,

Přemýšlela jsem docela dlouho co bych ráda uvítala v mé kuchyni, co mi tam chybí a přišla jsem nato. Nepoužívám žádné pomocníky jako je např. robot, mixéry a různě. Co mi ale opravdu v domácnosti chybí je ten robot. Je to taková šikovná věc, která by mi hodně pomohla a usnadnila práci. Když člověk potřebuje něco rychle nastrouhat tak všichni určitě vědí, že robot to zvládne hravě. Když potřebuji nastrouhat mrkev, vůbec mě to nebaví ručně a zase zajít k přítelovo rodičům kvůli tomu abych si šla nastrouhat k nim mrkev se mi také nechce.

Další věc, která mi opravdu hodně chybí je mlýnek na mák. Bohužel ho s přítelem nemáme a když dostaneme chuť na nudle s mákem nebo šišky s mákem, bohužel bez mlýnku to nejde. Takže vždycky musím zajít k přítelovo rodičům, který ho mají. Naši rodiče ho také mají takže když jsem tam, tak poprosím i je.

Také bych uvítala myčku, ale zase na druhou stránku není zase až tak moc praktická a vhodná k mytí nádobí. Dokonce by jsme potřebovali novou varnou konvici, už se stará rozpadá, ale bohužel nejsou na ní peníze. Musím se uspokojit s tím co máme. Nechápu jak moji rodiče si můžou vařit vodu v těch starých čajových konvicích na kamnech. Trvá to déle a ještě čekat než to začne pískat. Jo kdyby si pořídili ty nové, tak to už je o něčem jiném. Jsou o něco více praktičtější.

Co bych ale do domácnosti nechtěla jsou fritovací hrnce. Zvykla jsem si tyto jídla dělat v troubě. Mám namysli hlavně hranolky nebo americké brambory a krokety. V troubě nejsou hranolky vůbec mastné a jsou krásně propečené. Když si je udělám u našich tak my vůbec nechutnají už.

Když už tady píšu o jídle, to my připomíná, že je čas v práci na oběd.
Přeji všem pěkný pracovní den

Malinke-kote


Dobrý den,
jmenuji se Michaela a je mi 34 let. V současné době mi „doma chybí“ spousta spotřebičů, ale jen proto, že přistavujeme a z jedné místnůstky se konečně stěhujeme do většího. Mám radost i z nových zásuvek na chodbě.
Chtěla bych Vám jen napsat, že, ač tyto potřebné věci k běžnému životu, neumí nikdo docenit tak jako já.
Bylo mi zhruba 15 let, když jsme se (díky neplacení) ocitly bez elektrického proudu. Byly to šílené dva roky potmě! Jde mi mráz po zádech, když si vzpomenu na odřené klouby od věčného praní prádla na valše...když si vzpomenu na dohánění úkolů „za světla“ ve vlakovém kupé...na neustálé poslouchání rádia a čtení knížek při svitu pouliční lampy. Nemůžete si pustit televizi, ohřát vodu, vyprat prádlo, ohřát si jídlo v mikrovlnné troubě..prostě nic.Dokonce i když nám proud opět zapli, dlouhou dobu jsme chodili potmě po baráku, než jsme si na tuto „vymoženost“ opět zvykli.
Člověk tomu nevěnuje pozornost, bere tyto věci úplně běžně, ráno vstane, rozsvíí si, uvaří si kávu v rychlovarné konvici, dá umýt nádobí do myčky nebo dá vyprat prádlo do pračky..
Jsem nesmírně vděčná, že žiju v této době, jelikož jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké by to bylo žít v době, která už je naštěstí dávno pryč.

Hezký den.

Michaela B.


Zdravím všechny, nad tématem jsem se musela pousmát, protože vzhledem k tomu, že jsem se před rokem konečně odhodlala rozvést ( po dlouhých 22 letech) a opustila jsem domácnost se dvěma kufry, chybělo mi zpočátku v té domácnosti nové vše, co jsem měla v té staré. Začala jsem si pořizovat věci od hrnců, talířů, příborů, peřin a polštářů. Nevím, jestli někdy dojde na nábytek, zatím jsem v podnájmu a toto naštěstí řešit nemusím. Zvykla jsem si moc nevzpomínat na mou bývalou kuchyň a její vybavení, každý hrnek a maličkost, kterou jsem dostala od dětí jsem oplakala. Potěšilo mne, že ještě umím improvizovat a uvařit s minimálním vybavením v kuchyni a zjistila jsem, bez čeho všeho se mohu obejít a co opravdu nutně musím koupit. Co opravdu k životu potřebuji je láska.
Zdravím,
Hanka

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama