Čtenářka Átéčko se rozhodla k dnešnímu tématu přispět svým vyprávěním o loňských Vánocích, které pro ni byly samá katastrofa...

Už se vám stala o vánocích nějaká katastrofa? Čtenářka Átéčko si je vybrala loni...


Nevím zda psát, co mi vadí na každých vánocích, nebo o mých nejhorších - katastrofických vánocích, protože ty už také byly. Nebo o tom, jak k nám rok co rok jezdila na vánoce tchýně a já se moc snažila být slušná a usměvavá. I při jejím komentování mého vaření a pečení.
Popíšu ty katastrofické, protože vánoce s tchýní mnoho ostatních čtenářek určitě zažilo a není třeba se v takovém zážitku rýpat.
Když už k nám tchýně nejezdila, protože už jsme se s ní rozloučili navždy, zůstal další problém. Nachystat vánoční jídlo mým rodičům. Záměrně píši jídlo, protože moji rodiče nestojí o vánoční atmosféru, o stromeček, ani o vánoční pohádky. Nic. Pouze jídlo. Vánoční dárky rozbalí hned a taky je hned okomentují a ohodnotí podle jejich ceny. Jídlo jim chutná jen pokud je uvařeno stejně, jak jsou oni zvyklí. Ale jsou to rodiče a i tam se snažím být milá.
Tak jsem jednou přijela s kluky z předvánoční návštěvy svých rodičů a viděla, jak manžel, bledý, téměř sinalý sedí a drží se za hrudník. Ano, byl to infarkt a po delší anabázi se manžel dostal do nemocnice. Byla jsem vyděšená, ale v nemocnici mě uklidnili, že už nic nehrozí.
Druhý den ráno, na Štědrém den, přišel manžel pěšky z nemocnice domů. Prý mě v tom přece nenechá samotnou...podepsal revers, asi abych se o vánocích vystresovala naprosto.
To nebylo všechno. Vládíka ještě po celou dobu vánoc bolel zub, takže jsme jezdili ještě ke stomatologovi.
Manžel mi daroval tenoučký řetízek, ze kterého jsem měla radost asi dvě minuty. Pak se mi ho podařilo přetrhnout. Nemohla jsem ho ani pořádně vidět, protože mi z brýlí vypadla čočka, která zapadla mezi koberec a práh a našli jsme ji až v létě...A na druhé oko jsem neviděla do operace téměř vůbec.
Doufám, že nikoho z vás o letošních vánocích nic podobného nepotká. Já mám ještě před sebou předvánoční návštěvu rodičů.

Tak mi držte palce!
Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama