První dnešní příspěvek nám poslala čtenářka Kamir. Píše o obou babičkách, z nichž každá je jiná. A ona doufá, že bude taky jiná, až se stane babičkou.

První dnešní příspěvek se povedl, moc Vám za něj děkuju, milá Kamir. Ať je to, jak chce, hlavně že babičky jsou. Pěkný den!


Milé ženy, páni IN,

k babičkovskému tématu jsem slýchávala, že jsou od toho, aby vnoučátka rozmazlovali. Jedna babička nehlídala raději vůbec, aby se dětem nic nestalo (nebo možná jí) a druhá byla druhý extrém naplánovala jim program na celý pobyt i s jídlem, hodinou spaní, televize zákaz a hraní deskových her příkaz... Vysvětlovat to dětem starším 10 let je více než zoufalé. Musí se to odžít, dnes se tomu smějeme, ale tehdy to tak nebylo. Upozornit a zkusit změnu nepřipustila ani jedna.

Výhodu to má dodnes, děti se naučily brzy samostatnosti, pomáhat si, vařit. Představa budíčku v 6. 30 a Člověče nezlob se je vyvine k aktivitě dodnes.

Přesto mám obě babičky (mamku i tchyni) ráda, každá je svá jako jsme každý.

Tyto řádky píši, když se marně snažím vyhrát piškvorky ve VVS a napadl mě předvánoční výlet do Prahy, kam bych je vzala na Halinu a věřte ani jedno z vnoučat by s nimi nejelo. S manželem jim neustále vysvětlujeme, že až budem my dva babičkou a dědou „JAK TO MUSÍ CHÁPAT“ určitě budeme lepší anebo chtěla bych být.

Krásný den přeje Kamir

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak vám pomáhá babička?

  • Bydlí babička s vámi nebo nedaleko vás?
  • A pomáhá vám?
  • Pokud ano, s čím nejvíc?
  • Obešli byste se bez ní?
  • Nebo vám víc pomáhá děda?

babiNapište mi, budu se těšit! Jedna z vás získá úžasnou knížku Babičko, vyprávěj, kam se dají vpisovat babiččiny vzpomínky.

A ještě tu mám speciální dárek pro druhou z vás - dvě vstupenky v hodnotě 249 Kč na příjemný večer: Vánoční posezení s Halinou Pawlovskou, které se koná 8. prosince v 18 hodin v kině Lucerna (vstupenky budou k vyzvednutí na jméno v pokladně Lucerny půl hodiny před pořadem). To zní dobře, ne?

Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA. Hezký den!

babi

Reklama