Škoda, že človíčků, kterým jsem rozesílala přání, ubývá, posteskla si čtenářka s nickem Karlak. Ale aby její příspěvek nebyl zase tak smutný, poslala nám hezkou tradiční PF, kterou vyráběla manželova maminka

Patřím k těm, kteří v době SMS zpráv a emailů, ještě pořád raději pošlou klasickou vánoční pohlednici a novoroční přání. Jen človíčků, kterým svá přání posílám každoročně, ubývá. Ne že bych se s nimi nějak nepohodla, ale je to tím, že nás opustili natrvalo a přání pro ně už nelze doručit.

Vzpomínám na manželovou maminku, která vyráběla z jedlové větvičky novoroční štěstíčka. Vypadala krásně. Z tenkých, asi centimetrových proužků barevného papíru udělala kytičku, kterou přivázala doprostřed malé jedlové větvičky. Na Nový rok obešla své nejbližší a každého obdarovala větvičkou jedlového štěstí, které vydrželo po celý rok. Do doby, než se vyměnilo za nové. Maminka už nežije, ale tradice jedlové větvičky štěstí u nás zůstala.

púf

Redakci ŽENY-IN a všem kteří jejich stránky navštěvuji stejně rády jako já, přeji krásné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a štěstí v nové roce.

Karlak

Miilá Karlak, to je od vás moc milé. Děkujeme a také vám přejeme všechno nejlepší a ať vám těch milých lidiček, kterým posíláte přáníčka, neubývá

 

Reklama