Také čtenářka Prababka napsala pár vět o Vánocích. Zavzpomínala na to, jak její manžel poprvé zabíjel kapra, nebo jak u jejích rodičů všichni sousedé koukali na televizi. Moc pěkné!

Milá Prababko, na takové Vánoce se asi hodně dlouho vzpomíná, že? Moc Vám děkuju, že jste to napsala i nám, a přeju Vám i Vaší rodině krásné svátky. A hezký den!


Dobrý den,

jdeme sice do finiše, ale aspoň něco málo vánočního přihodím ke spoustě příspěvků, které jste neprozřetelně vyvolali tématem. O Vánocích bych mohla dlouze psát, třeba o prvních pokusech péct cukroví podle zděděného receptáře, tlustého sešitu s maminčiným úhledným písmem, o výrobě papírových krajkových košíčků na stromeček, které uměl znamenitě tatínek, o vázání dlouhých nití na nádherná panenská červená jablíčka. O hororové scéně, kdy po tatínkově smrti zabíjel kapra v premiéře můj manžel a já jsem seděla v obýváku s ručníkem na hlavě, raději pomlčím, je to jen pro silné nátury. Jen uvedu výsledek - kapr to sice nepřežil, ale další kapří popravy svěřujeme od té doby raději prodejcům.

Podle mě je hezká historka, když jsme s manželem, jsouce bez bytu, žili u mých rodičů prvních pět let i s dcerkou a naši byli majiteli jediného televizoru ze všech partají. To jsme sledovali pořady společně ve dvou řadách, my s mužem jsme se neobtěžovali nějakým servírováním, na kolenou jsme měli menší „papundeklový“ /papírový/ kufřík právě přes naše kolena a přímo z něho pojídali z uspořádaných asi 16 druhů báječné maminčino cukroví.

Tolik dnešní vzpomínka. Všem krásné Vánoce přeji.

Prababka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama