Rodina

Jedináčkem bych být nechtěla

Jsem prostřední ze tří dětí. Mám staršího bratra a mladší sestru, takže skoro ideální sestava.

V dětství jsme se strašně rubaly, snad jako všichni sourozenci. Přiznám se, že jsem spíš stranila bráchovi, nejmladší ségru jsme brali jako mazánka, žalobníčka a přívažek, který nám kazí hry. Pořád jsme jí utíkali, dělalali si z ní srandu a vlastně jsme jí docela ubližovali.

Ale jakmile by jí někdo jiný zkřivil vlásek, bránili bychom ji jako lvi.

Vůbec si nedokážu představit, že bych byla jedináčkem. V dětství mi to ani nepřišlo, protože jsem byla stále obklopena vrstevníky, ale teprve v dospělosti jsem si uvědomila, jak jsem šťastná, že je mám. Čím víc jsme se v dětsví hašteřili, tím lépe spolu teď vycházíme.

Dana Svobodová

Pište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

   
27.11.2009 - Děti - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] helena don [*]

  Vyrůstala jsem se svými dalšími čtyři sestrami, byla jsem druhá od konce a tak si nedovedu přestavit, jak vyrůstá v rodině jedináček. Já sama mám tři již dospělé dcery a sedum vnoučak, takže v naší rodině se nikde nevyskytuje jedináček.

  superkarma: 0 14.12.2009, 16:48:02
 2. [4] milena 123 [*]

  byla jsem jedináček do 10 let a vubec jsem jim nechtela být pak se mamce narodila dcera a o pár let později syn a já byla štastná sice jsou nevvlastní ale toto slovo nesnášim pprostě jsou moje vlastní a hotovo. sice je mezi náma rozdíl 10 a 14 let ale vůbec mi to nevadí.

  Většina dospělích co jsou jedináčci nechcou sourozence myslím že je to chyba vždyt oni by je potřebovali pak to mají si myslím v životě těší neumí se jak říkají dělit a myslí většinou jen na sebe.

  superkarma: 0 27.11.2009, 14:46:06
 3. [3] Anai [*]

  Mám sice tři sourozence, ale každého od jiného rodiče(nemám ráda slovo nevlastní), takže když je takhle představuju, někdy říkám: To je můj bratr, ale není bratrem mé sestra. Nebo naopak, vzniká pak guláš. Sml30 Prostě moje sestra a můj bratr by spolu vlastně mohli mít i děti! Sml52 Do 13 let jsem vyrůstala sama, moc jsem si přála sestřičku (narodila se, ale v jiné rodině (tátovi a jeho manželce), pak se v té mé (bydlela jsem s matkou), narodili dva bratři, o staršího jsem pečovala přímo mateřsky, o to druhé, o 17 let staršího už méně, to jsem měla jiné starosti ... Dnes se ten věk tak nějaká srovnává.

  superkarma: 0 27.11.2009, 14:39:57
 4. avatar
  [2] femme [*]

  jsem jedináček, ale sourozenec mi nikdy nechyběl, měla jsem kolem sebe vždycky hafo kamarádů, kamarádek a přátel Sml22 a navíc se nebudu muset s nikým dohadovat u dědického řízení Sml58

  superkarma: 0 27.11.2009, 14:34:31
 5. avatar
  [1] RenataP [*]

  Sml22Sml67

  superkarma: 0 27.11.2009, 14:03:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme