Novinky

Jedí naše děti nezdravě? Co myslíte?

Ve vlaku se dá zaslechnout ledacos. Já si cestou většinou čtu, a tak moc nevnímám ostatní. A i když se snažím neposlouchat, někdy to nejde...

Minulý týden jsem zaslechla zajímavý rozhovor mladé slečny (tak dvacetileté) se starší paní. Bavily se o zdravé stravě dětí. Slečna kritizovala, jak je to s dnešními dětmi hrozné: „Jaké jí jogurty? No ty kolem jogurtů maximálně prošly... A dnešní děti vůbec nejí ovoce a zeleninu!“

Říkala jsem si, jaké asi může mít tahle bezdětná slečna zkušenosti se stravou dětí. Zvlášť poté, co si sama odpověděla, proč tomu tak je: „Protože je k tomu rodiče nevedou!“ To už mě naštvalo, protože rodiče se často snaží, aby děti jedly zdravě, nabízejí jim ovoce i zeleninu, ale nemá to žádný efekt, já takové zkušenosti mám. Ale udržela jsem se a do hovoru jsem si jim nevložila, jen jsem si pomyslela, že to slečna sama pozná, až děti bude mít.

Ta starší paní pak řekla něco v tom smyslu, že její děti budou chudáci. A odpověď slečny mě odrovnala: „Žádný děti nebudou, já na to nejsem!“

Co myslíte, jí dnešní děti nezdravě? A donutily jste vaše děti jíst to, co samy nechtěly?

Řekly byste něco slečně ve vlaku, kdybyste byly na mém místě?

Napište mi!

A nezapomeňte na dnešní téma.

Téma dnešního dne: Splnilo se Vám dětské přání?

 • Měla jste v dětství nějaké přání?
 • Nebo jich bylo víc?
 • Co to bylo?
 • Splnilo se Vám?
 • Co se Vám naopak asi nikdy nesplní?
 • Jak vzpomínáte na svá dětská přání?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. A jako vždy, jedna z vás získá dárek, knížku Jana Bauera Zachraňte krále (nakl. MOBA) a transparentní sypký pudr od Mary Kay. Příspěvky můžete posílat na mail redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PŘÁNÍ. Moc děkuju všem!

komji

   
07.10.2013 - Redakční novinky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Dudlajlama [*]

  Suzanne — #6 Sml67Sml22

  Suzanne — #4 pridala bych k tomu vyctu jidel jeste bulharske fazole v plechovceSml16

  superkarma: 0 07.10.2013, 20:01:57
 2. [8] Rikina [*]

  Ve vlaku jsem denně aspoň dvakrát. To člověk vyslechne věcí... oni si lidi často vůbec neuvědomí, že je slyší někdo třetí. Sml80 Občas je někdo takový přítulný, že se chce bavit se spolucestujícím, ač ho vidí prvně v životě, takovým odpovídám zdvořilostními frázemi, což je brzo přestane bavit. Sama si povídám jen s těmi, které znám, i když třeba jen od vidění, že jezdíme stejným vlakem každé ráno, ovšem to jsou hovory o ničem nebo o počasí. Výživu budoucího lidstva bych asi s náhodným cestujícím neprobírala. Sml57 No a když spolu mluví cizí lidi a já nejsem účastníkem toho hovoru, tak by bylo velmi nezdvořilé se jim míchat do řeči. Sml80

  superkarma: 0 07.10.2013, 15:32:49
 3. [7] iřka [*]

  Suzanne — #4 Sml67

  superkarma: 0 07.10.2013, 13:16:56
 4. avatar
  [6] Suzanne [*]

  peetrax — #3 To je pravda, ale když jsem jezdila vlakem, často jsem zapřádala hovory s cizími lidmi (pokud jsem měla náladu a samozřejmě pokud byl vstřícný protějšek). Nebo jsem se nechala vtáhnout do debaty. Já mám ráda, když spolu lidi mluví, třeba se neznají. Ale každý má právo se nezapojit, to samozřejmě Sml22

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #9
  superkarma: 0 07.10.2013, 12:49:36
 5. [5] Lucie Paličková [*]

  Suzanne — #4 Sml67

  superkarma: 0 07.10.2013, 12:48:31
 6. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Můj dospělý syn - student jí zdravě, až valím oči. Děti mého muže taky jedí zdravě. 

  Já mám pocit, že dnes je v módě přiživovat zvláštní strach ze všeho. Tedy i z toho, co člověk koupí. Lidi se vzájemně týrají popisy hrůz, co je v čem za jedy, věří legendám, které čím jsou hrůznější, tím větší nadšení budí. A já říkám, že nejhorší smrt je z vyplašení Sml57

  Moji rodiče normálně pracovali, vařilo se hlavně o víkendu. Vyrostla jsem mimo jiné i na instantních polévkách, konzervách, vitacitu a sojovém suku, nemám pocit, že by to na mě zanechalo následky. Sml23

  1. na komentář reaguje Lucie Paličková — #5
  2. na komentář reaguje iřka — #7
  3. na komentář reaguje Dudlajlama — #9
  superkarma: 1 07.10.2013, 12:46:40
 7. avatar
  [3] peetrax [*]

  Ne, slečně ve vlaku bych nic neřekla, protože vím, že by se mi nelíbilo, kdyby naopak do mých hovorů někdo cizí zasahoval jen proto, že má jiný názor. Sml14

  1. na komentář reaguje Suzanne — #6
  superkarma: 1 07.10.2013, 12:32:01
 8. [2] MaVy [*]

  asi jak které,moje jí zdravěSml16

  superkarma: 0 07.10.2013, 12:27:30
 9. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Naše děti jí zdravě

  superkarma: 0 07.10.2013, 12:05:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme