Rodina

Jedete na rodinnou dovolenou? Pozor na děti!

Podle průzkumu ERV Evropské pojišťovny jezdí na dovolenou do zahraničí s dětmi 48 % Čechů. Jenže úrazy a nemoci si dovolenou neberou, a zvlášť ty dětské bývají velmi nepříjemné. Podle statistik ERV Evropské tvoří podíl dětských úrazů a nemocí až třetinu hlášených lékařských škod. Bez cestovního pojištění je proto lepší vůbec nevyjíždět.

ERV

Nejčastější diagnózy u dětí jsou podle statistik ERV Evropské záněty uší z vody v bazénech, gastroenteritida, kožní alergie, spáleniny ze slunce a nachlazení z klimatizace, ale i dehydratace. „Například vloni jsme řešili v Egyptě případ, kdy si pětiletá holčička hrála příliš dlouho na slunci a nedostatečně pila. Došlo u ní k celkovému kolapsu organismu. V nemocnici strávila na kapačkách 3 dny a převoz včetně hospitalizace vyšel na 55 tisíc Kč,“ říká manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Mezi úrazy jsou nejběžnějšími oděrky a tržné rány po různých pádech, zakopnutích a uklouznutích. Je třeba si dát pozor také na programy all inclusive. „Děti totiž nedokážou odhadnout míru v množství jídla, rodiče by je proto měli víc hlídat,“ radí Vlastimil Divoký.

ERV

Děti mají cestovní pojištění za polovinu    

Při cestování s dětmi se rozhodně vyplatí mít dobré cestovní pojištění s vysokými limity, a to jak u léčebných výloh, tak u škod na zdraví a majetku, které způsobíme někomu jinému. Velmi důležitá je kvalitní asistenční služba v češtině. ERV Evropská pojišťovna má 11 Eurocenter v nejnavštěvovanějších turistických destinacích, které dobře znají místní poměry. Dětem až do 18 let navíc nabízí slevu 50 %. Součástí pojištění je také poškození či odcizení zavazadel. „Rodinám s dětmi určitě doporučuje připojistit si i storno zájezdu pro případ, že děti onemocní,“ radí Vlastimil Divoký z ERV Evropské. Takových případů je totiž podle něj stále víc. To potvrzuje i paní Nosková z Brna: „Dcera dostala angínu dva dny před odletem do Řecka. Naštěstí jsme měli pojištěné storno dovolené, takže jsme sice přišli o pobyt u moře, ale peníze nám vrátili.“  U ERV Evropské pojišťovny si klienti také můžou variabilně kombinovat osoby pojištěné v jedné smlouvě, například prarodiče s vnoučaty nebo kamarádky s dětmi.

ERV

Pojištění i hlášení škod online

Kvůli pojištění na cesty nemusíte ani nikam chodit. Stačí si sjednat cestovní pojištění online na www.ervpojistovna.cz . Zabere to pár minut. A podobně snadno lze přes web nahlásit i pojistnou událost. U počítače stačí absolvovat pouze 4 jednoduché kroky a okamžitě začíná její likvidace. Při registraci do aplikace MojeERV pak můžou klienti sledovat stav vyřízení škody, které trvá maximálně 7 pracovních dnů.  Uživatelé MojeERV mají navíc 10% slevu na sjednání pojistky.

ERV

 

   
02.07.2014 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] martenka [*]

  mám pojištění u platební karty, tak ho nikdy neřeším. možná bych měla :)

  superkarma: 0 03.07.2014, 15:31:36
 2. avatar
  [6] glady [*]

  vždycky mám pojištění sjednané, člověk niky neví Sml80

  superkarma: 0 02.07.2014, 19:24:38
 3. [5] Stendy [*]

  Nikam nejedeme. Pojištění není pro nás aktuální.

  superkarma: 0 02.07.2014, 14:43:59
 4. [4] danny38 [*]

  Bez pojištění bych rozhodně nikam nejela, stát se může cokoliv.

  superkarma: 0 02.07.2014, 12:29:16
 5. [3] bobulebob [*]

  bez pojištění bych nikam nejela Sml23

  superkarma: 1 02.07.2014, 10:32:30
 6. [2] janavys [*]

  Pojištění je důležité, bez toho to nejde.

  superkarma: 0 02.07.2014, 07:43:27
 7. [1] prototype [*]

  Letos zůstáváme doma.

  superkarma: 0 02.07.2014, 07:42:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme