Domácnost

Jedete na hory? A co zabezpečení domu?

OBIChystáte se s rodinou na hory? Předejděte tomu, aby vás po návratu domů čekalo nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu. Existuje mnoho rozličných ochranných prvků, které zvýší bezpečnost vašeho obydlí. Stačí si jen vybrat ten nejvhodnější. Se zabezpečeným domem se můžete oddat zimním radovánkám bez strachu o svůj majetek. Jaká zařízení se nabízejí?

Asi první volbou je pro každého mechanické zajištění proti zlodějům. Jedná se zejména o bezpečnostní řetízky na dveře nebo fólie či mříže na okna. Máte ale pocit, že pouhý zámek vás neochrání? Potom sáhněte po elektronickém bezdrátovém monitorovacím systému, který na pokus o vloupání majitele nemovitosti aktivně upozorní.

Když zámky a mříže nestačí

OBIExistuje několik druhů těchto zařízení. Jedná se o vnější kamery (existují i ve variantě s halogenovým světlem), detektory pohybu či senzory tříštění skla. Výběr prvků závisí hlavně na velikost objektu, požadovaného stupně zabezpečení a samozřejmě také na vašich finančních možnostech. Tyto systémy mohou být napojeny na sirény, které na nečekaný pohyb u vás doma upozorní sousedy. Další variantou je napojení systému přímo na mobilní telefon majitele. Tato varianta je přirozeně o mnoho účinnější, jelikož dovoluje majiteli na vzniklou situaci ihned reagovat. Systémy mohou být propojeny i na bezpečnostní agentury. Pokud si nejste jistí, jaký systém ochrany domu zvolit, poradit vám mohou například odborníci v OBI, kde několik druhů těchto systémů prodávají.

OBITip odborníka:
„Monitorovací zařízení nemusíte montovat pouze na rodinný dům či byt, dobře poslouží také při ochraně zahradního domku či garáže. Výhodou je přitom jejich nekomplikovaná instalace,“ radí Stanislav Eder z OBI marketu Praha - Štěrboholy.

Pokud vaše finanční možnosti nedovolují investovat do monitorovacích systémů, a přesto byste rádi případné zloděje odradili, pořiďte si atrapu - falešnou pohybovou bezdrátovou kameru. Vyjde vás na pár korun a některé lupiče jistě zastraší. Funguje podobně jako radary s falešnými kamerami v obcích. Ty vám sice nezabrání v překročení rychlosti a ani vás nenatočí, ale psychologicky se snažíte ihned přizpůsobit limitům.

Pohybová čidla chrání i zvyšují komfort

OBIPokud chcete zároveň se svou bezpečností zvýšit i svůj komfort, pořiďte si pohybová čidla. Jakmile se někdo dostane do blízkosti vašeho domu, sepne se například osvětlení zahradních cest či okolí domu a upozorní tak na pohyb v okolí domu. Navíc se jedná o velmi příjemnou funkci, pokud domů často chodíte po tmě. U pohybových čidel si většinou můžete nastavit délku sepnutí a citlivost spínače. Není ale nutné tato pohybová čidla používat pouze v exteriéru, výborně vám poslouží i k osvětlení chodeb či sklepů. Tato čidla má v nabídce například hobbymarket OBI.

OBINa svou bezpečnost ale myslete nejen, když jste pryč z domova. Skvělým pomocníkem v každodenním životě jsou videotelefony - díky nim vždy uvidíte, jakého návštěvníka můžete očekávat. Například videotelefon DF 636TS má 7 palcový plochý barevný monitor s dotykovým ovládáním. Takovýto přístroj může být neocenitelným pomocníkem pro seniory. Ti pak nemusí chodit otevírat přímo ke dveřím, ale nejprve si zkontrolují, kdo je u dveří a komunikaci vyřeší přímo po telefonu.

Detektory kouře

OBIPokud přemýšlíte o své bezpečnosti a ochraně majetku, neomezujte se pouze na ochranu proti zlodějům. Součástí vybavení vaší domácnosti by se měl stát i detektor kouře či čidlo oxidu uhelnatého. Tyto přístroje při zjištění i malého množství dané látky začnou vydávat akustický signál, který vás na vzniklou situaci ihned upozorní. Jedná se o investici v řádu několika desítek korun, která vám však může zachránit život.
Zabezpečení vašeho domu nemusí stát tisíce či dokonce desetitisíce korun. Dobrou službu vám prokáží i zařízení za několik stokorun. Stačí výběru věnovat trochu času a energie a můžete předejít mnoha nepříjemným problémům.

Připravováno ve spolupráci s odborníky z OBI Česká republika s.r.o.

   
12.01.2012 - Dům a byt - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [3] JumbiS [*]

  Zdravím co se zabezpečení týká mohu doporučit tyto wifi kamery http://www.1obchod.com/products/ip-hd-venkovni-kamera-pro-monitorovani-pres-wifi/. Mame na domě a jsou perfektní.

  superkarma: 0 23.09.2015, 22:11:55
 2. [2] Martina59 [*]

  Co zkusit bezpečnostní agenturu

  superkarma: 0 08.06.2013, 16:11:56
 3. [1] sdrawa [*]

  Zabezpečení domu je vždy třeba, používáme montované domy a ty jsou velmi bezpečné

  superkarma: 0 10.01.2013, 10:59:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme