Zdraví

Jeden zákrok laserem a bude po tetování


Za mladickou nerozvážnost, jež vyústila v potetovanou pokožku, se v dospělosti stydí spousta lidí. A neváhá proto podstoupit náročnou a mnohdy i bolestivou laserovou kúru, jež má uvést pokožku do původního neposkvrněného stavu.


Zákrok se přitom musí opakovat až desetkrát, a přitom, jak uvádí časopis New Scientist, k úplnému odstranění obrazců dochází jen v necelé polovině případů. Toto trápení by se však brzy mohlo stát minulostí. Filadelfská firma Freedom-2 plánuje, že už v příštím roce uvede na trh tetovací inkousty a tuše, na jejichž likvidaci postačí jediné ošetření laserovými paprsky a navíc i jejich nové složení zaručí, že aplikace do kůže s sebou neponese zdravotní riziko.

Prostředky, které se dosud používaly, obsahovaly saze, soli kovů a jiné látky, jež jsou běžnou součástí autolaků a tiskařských barev. V nových se mají vyskytovat barviva, jež se smějí přidávat do kosmetických výrobků, potravin a medikamentů a jež se dosud neuplatňovala při tetování, protože je organismus rychle absorboval. Řešení tohoto problému se ujala massachusettská všeobecná nemocnice v Bostonu, která vyvíjí metodu, jež by měla zajistit potřebnou trvanlivost nových substancí.

Podle ní bude barva vkládána do kuliček o průměru od jednoho do tří tisícin milimetru, které se vpraví do podkožních buněk a vytvoří požadované obrazce. Přitom se aplikované pigmenty budou 4 Rumburak moci dát odstranit při jediném zákroku laserem, jehož paprsek naruší polymerové kuličky a uvolní z nich tak barvu, jež se bez jakýchkoli následků vstřebá do organismu. A po tetování nezbude ani stopa.

Zdroj: Plus,doktorka.cz

 

   
01.06.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] jana81.v [*]

  superkarma: 0 16.12.2006, 18:33:20
 2. avatar
  [2] Z_U_Z_U [*]

  tak já měla kerky moc dobře promšlené, žádná módní vlna ani momentální nápad, takže odstrańovat nehodlám

  superkarma: 0 01.06.2006, 13:00:26
 3. avatar
  [1] P.Martina [*]

  To se mi zdá jako skvělý nápad škoda, že až to dorazí sem budu už stará vrásčitá babča. Leda bych si nechala vytetovat puzzle aby měl "starý" po večerech co dělat

  superkarma: 0 01.06.2006, 11:47:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme