Bulvár

Jeden za všechny, všichni za jednoho!

Dobré pondělí,

hlásím, že mé vnitřní já je připraveno vytasit meč pro heslo „Jeden za všechny, všichni za jednoho". Vyskočím si na bujného oře a pojedu po boku mých indiánských přátel šikovně a ze zálohy ponížit hloupé bídáky. Nepotřebuju plechovou podprsenku hrdinky, protože se cítím dobře v kožených kalhotách honáka, stejně jako v nádherné róbě na plese u krále.

Podobně jako spousta těch, co napsali své komentáře pod motivační článek, moje vzory šustily papírem. Literární hrdinové, ne nezbytně ti nejsilnější, ale chytří a obratní formovali moji nejvnitřnější duši romantikou a smyslem pro čest. V pubertě se mojí biblí" stal Vrchlického překlad Cyrana z Bergeracu. Ještě dnes umím některé pasáže nazpaměť a leží mi někde v šupleti náčrt pokračování o dívce převlečené za muže, která se stane jeho nejlepším kamarádem a pomůže mu překonat komplexy. :-)))

Co si uvědomuju v současnosti je, že mě mnohem víc formovali oba rodiče, babička a kamarádi mých rodičů. Byly to takové ty nenápadné vzory, které vám půjčí tu správnou knížku, poví ten správný příběh a ukážou, jak správně sestrojit prak, případně pomůžou zaretušovat nějaký prů... švih. Babička mi je i nadále velkým vzorem, protože v mých očích to byla Žena (opravdu s velkým ž). Vždy byla oblečená úměrně situaci, brala nás do divadla i na výstavy, ale taky mě naučila skákat do vody. Litova jsem, že už si nepřečetla mojí maturitní práci z češtiny, protože jsem na ni byla velice hrdá.

Jenže nedávno jsem se při lahvi vína bavila se sestřenicí, která vedle babičky vyrůstala (já s bratrem jsme ji měli jen o prázdninách a občas na návštěvě). Ten obrázek je dosti odlišný. Nějak jsem nezaznamenala její popudlivou povahu, nedostatek trpělivosti s pomalejšími a nikdy mě nenapadlo, že to co jsme si užívali v Praze, se na malém městě prostě nedalo, a tak si to sestřenka s bratrancem nikdy neužili. Trošku mi ten idol spadl z podstavce, ale možná je mi dosažitelnější. Cyrano mi nikdy neřekne, ať se na to vykašlu, že na to stejně nemám, a Vinnetou nikdy nebude v opilosti hrubý. Literární vzory prostě nezklamou, ale zase zůstanou nedosažitelní. Jedno ovšem mají ty představy společné, jsou sami sebou. Možná jednou dopíšu i ten román, ale teď budu zpívat, tancovat a pracovat. A jednou si určitě zaplatím kurz stepu, protože to byl babiččin velký sen. :-))

Hezký den pro všechny hrdinky

Eliza


Děkujeme za krásný a působivý příspěvek...

My to mušketýrské heslo kdysi modifikovali na Jeden za všechny, všichni na jednoho!" - to když jsme hrávali skřety :).

Měla jste také spíš papírové" vzory? Nebo naopak skutečné? A zklamaly Vás někdy Vaše vzory?

Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

   
04.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Gabsi [*]

    superkarma: 0 04.06.2007, 13:45:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme