Ne každému je o Vánocích do zpěvu. Někomu je smutno a chce se svěřit, jako čtenářka Eva, za jejíž příspěvek děkujeme.

Vánoce nám klepou na dveře a já prožívám dnešní den v nějaké zvláštní melancholii.  Nechci nikoho unavovat svými prožitky, které v tomto čase poznamenaly mne i celou rodinu. Chci spíše povzbudit všechny ty, kteří mají nějaký problém, nebo trápení, že žít se musí dál? Vybojovat si své místo na světě...Jde to, jen se musí chtít. Sice vás ono trápení občas pohltí, ale musíte ho silou vůle odtlačit co nejdále. Myslet na hezké věci, nalít si do žil optimismus, věřit, že bude dobře.

Obrátím stránku. Je přece 23.prosinec a zítra Štědrý den.Cukroví mám upečené a hodně ho už ho zmizelo-i já jsem v tom namočená. Dárky zabalené, ostatní doladím večer.

Dnes nás čeká každoroční nadílka v lese- pro lesní zvířátka máme pytle plné nasušeného chleba, další je s kaštany a žaludy. A protože sníh zatím drží a nadále sněží, dopravíme je do lesa na saních. Zažije se plno legrace a navíc, zvířátka si pochutnají, ať maji také Vánoce!

Pak celí vymrzlí dáme svařené víno, cukroví...dnes už legálně - a já se dám do přípravy bramborového salátu, štoly, polévky - knedlíčkové, protože ryby nejíme. Dcerka poklidí, pomůže mi s dodělávkami. Ozdobí stromeček, dodělá slavnostní výzdobu. Dárky už u nás celý týden dáváme v obýváku na komodu. Vždycky, když někdo nějaký koupí, zabalí ho a přidá k ostatním. Každý okukuje, co tam asi bude za překvapení...ale to až zítra pod stromkem.

A zítřek už je ve znamení klidu. Dopoledne každý podle svého uvážen í- televize, a pak procházka s pejskem do lesa, bydlíme nedaleko. Pak svařáček, štola, oběd jen lehký a následuje těšení se na Ježíška. Osmažím řízky, dcerka udělá chlebíčky, chuťovky a můžeme začít...je tu Štědrý večer!!!! Jeden talíř u nás zůstává netknutý...to je pro ztraceného syna...co kdyby ???

Krásné Vánoce plné jen příjemných zážitků a překvapení, strávené s těmi,které máte rádi

Eva

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Evo, co k tomu říct? Kdo na vlastní kůži něco podobného nezažil, asi těžko pochopí. Může se jen snažit. Děkuji vám za dojemný příspěvek a přeji hlavně hodně sil to všechno zvládnout a překonat smutek.

Krásné Vánoce

Reklama