Článek mě upoutal natolik, že musím také napsat.
Moje tchyně je celkem fajn, mohlo to být i horší, jak říká můj manžel. V anketě jsem odeslala, že ji neoslovuji nijak, což je pro mne hrozné.

Když jsme se s manželem brali, na hostině moji rodiče nabídli mému choti tykání. Mně ty jeho neřekli nic.

Postupem času, jsem zkoušela říkat mami, tati, když jsem o nich mluvila tak jsem mluvila o Dáše a Karlovi, nebo tchyni a tchánovi.

S manželem se známe 11 let, tak jsem zkoušela řešit přes manžela tykání, ale bylo mi řečeno, že u nich v rodině se vždy vykalo, tak to tak zůstane.

Zeptala jsem se tedy jeho rodičů, jak jim mám říkat a tchyně mi řekla HELE. 

No to je tedy něco.

Čekala jsem, že jim budu moct říkat jménem a vykat, to by se mi líbilo asi nejvíc, ale neoslovovat je nijak a když už musím tak hele, to mi mozek nebere.

Musím se v duchu smát, když jedeme k manželovo rodičům, tak vlastně jedeme do studia kamarád, za jů a hele. Aby to nevypadalo, že je nemám ráda, to zas ne, oni jsou celkem fajn, ale oslovování jich ,se moc nepovedlo. A já se ani nedivím, že anketa dopadla tak, jak dopadla, když si o to samy říkají.

Edith


Sice už jsem se s vámi rozloučila před několika hodinami, ale když jsem v e-mailu před chvíli zahlédla ještě jeden příspěvek na téma: Můj život s tchyni, rozhodla jsem se jen přece jen uveřejnit.

Reklama